Programy pro práci s telefonem

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 2. 1. 2010 09:08

Propojení mobilního telefonu s počítačem už se pomalu jeví jako nezbytnost. Používáte standardní programy pro spolupráci telefonu s počítačem dodané výrobcem, nebo nějaké alternativy? Jak jste spokojeni a které funkce vám třeba chybí?
David P.
Šéfredaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 2. 1. 2010 09:14

Kdyz to funguje, tak standard. Kdyz ne, tak se vratit/zahodit. Na tohle nemam nervy. Ale ted s USB propojovanim uz to neni takovy adrenalin jako drive. Jenze me stejne zajima jen funkce telefon=modem. Na ostatni veci je Palm (ktery tez pripadne jede pres BT).
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mcmichal 2. 1. 2010 10:23

1. Synchronizaci mám nastavenou přes net na server
2. K použití telefonu jako modemu program nepotřebuju, to dávají samotné windowsy
3. Hudbu přenáším přes mass storage, MP3 soubory dřív (teď mám hudbu v m4a a na to se nehodí, tu musím přenášet ručně) v Sony MediaGo

Rok a půl zpět jsem používal dodaný program Sony Media Manager, ale měl jsem chaos v knihovně, tak to bylo k ničemu.

Se starou K600i používám MyPhoneExplorer.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod David P. 2. 1. 2010 10:29

Také přispěju: Nedám dopustit na Nokia PC Suite, což je vážně povodený kus softwaru zajišťující synchronizaci, zálohy, připojení na net... Spolupracuje přes kabel či Bluetooth, uživatel se nemusí o nic starat. Ale nový výdobytek Nokia v podobě Nokia Ovi Suite je naopak tragédie. Půl giga pomalého balastu, ve kterém navíc chybí funkce z PC Suite.

Stejně mohu pochválit software Samsung PC Studio pro symbianové Samsungy, což je defacto Nokia PC Suite v jiném designu.

Teď jsem ale chvíli používal iPhone a docela mile mě překvapily nové iTunes. Už to není taková pomalá obluda jako kdysi (na Windows).
David P.
Šéfredaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Policak 2. 1. 2010 10:50

Na WinXP Nokia PC Suite bez vyhrad, pod Ubuntu mam se svou E61i smulu, jedine, co s touhle Nokii funguje pod Linuxem, je zrejme OBEX pres BT. Takze zalohovani, prace s kontakty a podobne zrejme nejsou pro uzivatele Linuxu dulezite. :hmm:
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 1. 2010 11:00

Kód: Vybrat vše
Takze zalohovani, prace s kontakty a podobne zrejme nejsou pro uzivatele Linuxu dulezite.

Znaš .gnokiirc,znaš gammu?Znáš dalších X variant a distribucí?Ne..Oprav to - poněvadž nevím jak,použivam občas multiboot a v linuxu se rozkoukávám tak nevím jak...
OBex ti funguje protože SyncML myslím podporují všichni výrobci.Smůla je že si s tím musíš pohrat a asi nikdo nečeká že NOKII PC SUITE bude spouštět pod linuxovou distribucí,to mně připadá divný.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Policak 2. 1. 2010 11:26

Ano, znam a zkusil jsem. Nez neco napises, zkus si o tom neco zjistit. Gammu neni u E61i podporovano, zkusil jsem rozchodit i Opensync a dalsi, bez vysledku a podle Googlu nejsem jediny. Chytraku, co najdou par nazvu programu na netu a krici, ze to urcite jde, je spousta. Tech, kdo to osobne zkusili, uz mene. ;-)
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod Carl B. 2. 1. 2010 11:28

Počítač: Mac
Telefon: iPhone 3G
Program: iTunes

Byl bych blbej, kdybych používal něco jinyho... :-)
If it can't be done on a Mac, it's not worth doing.
Carl B.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 1. 2010 11:36

Moje snaha používat Samsung PC studio končí "neznámou chybou", podle jiného threadu nejsem sám. Pokouším se telefon vyreklamovat (na jiné vady). Žádný jiný program nemá tolik problémů s firewallem, jako instalace a používání samsung PC studia. Jo a ten modem bez PC studia podle infolinky nechodí, takže jediné co fungovalo byla mass storage.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marcus88 2. 1. 2010 11:37

Na mojej K800i pouzivam povacsine Sony Ericsson PC Suite 6.0, nemam ziadne vyhrady. Samozrejme, ze s knihovnou nepracujem kazdy den a takisto ani nezalohujem telefon nonstop, zase az taky fanatik nie som...hlavne na mobil=modem...pocitanie dat a podobne, iked som nemal moznost sa presvedcit, do akej miery to pocita presne. PC Suite takisto ako od Nokie..podporuje vsetranne pripojenie, cez USB, BT, ba dokonca aj Infra =) Da sa povedat, ze je to to iste ako od Nokie, nemal som doposial problem ani na Win7.
marcus88
Junior

Odeslat příspěvekod Curuj 2. 1. 2010 11:44

na prenášanie hudby idem cez USB, mass storage je super vec :-D ale na zálohu kontaktov, SMSiek a pod. mám My Phone Explorer. SE suite ma nejako neoslovilo
Intel Core i7 950|Noctua NH-D14|GIGABYTE X58A-UD3R|Zeppelin Gold 3x2GB 1600MHz + Kingston 3x4GB 1333MHz|OCZ Vertex 2 60GB|SAMSUNG 1,5TB+2TB, WD Black 1TB,|SEASONIC M12II-520|FRACTAL DESIGN Define R3|ASUS GTX680-DC2T-2GD5|2xHP ZR24w 24"|Win7 Pro x64
Curuj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartinezZ 2. 1. 2010 11:45

K800i + MyPhoneExplorer. Předtím Siemens M35i + Sx35. Pro tyhle Siemense oficiálně nikdy nic nebylo a pro K800 sice je, ale takový nějaký divný, pomalý a hodně věcí to neumí. Zkoušel jsem hodně programů, ale takové ty "univerzální" pro "všechny" telefony nestojí za nic, protože vždy něco důležitého neumí (u K800 třeba synchronizaci poznámek) - MobileEdit!).

Mimochodem, jak je to s oficiálními/neoficiálními správcovskými/synchronizačními prográmky pro Samsungy nebo LG? Docela by mě to zajímalo, protože pokud bych si vybíral telefon, tak tahle strana mince má v rozhodování taky svoje slovo.
Optimismus je pouze důsledek nedostatku informací. Je lepší býti pesimistou, můžete tak být jen příjemně překvapeni.
MartinezZ
Junior

Odeslat příspěvekod SkACe 2. 1. 2010 11:45

na moji G705 jedině SE PC Suite :) Na co bych hledal alternativu, když si můžu v pohodě napsat SMSku, kopírovat soubory jak se mi zlíbí, zálohovat telefon... A hlavně, strašně pohodlně se přes mobil připojím k netu (jak to člověk ocení, když mu dva dny nejde)
SkACe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 2. 1. 2010 11:46

S iPhonem musím používat iTunes. Co se týká synchronizace a vůbec pohybu po Appstore tak v pořádku, tragická je ale hudební knihovna. Jsem zvyklý na Amarok a to je trochu někde jinde...

Jinak mám teď čerstvou zkušenost s Nokia PC Suite u Nokie E50 a jsem překvapen, jak všechno výborně funguje.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Junior

Odeslat příspěvekod bigboban 2. 1. 2010 11:49

Donedávna jsem jako hlavní (i vedlejší) telefony používal Nokie. Myslím že Nokia PC suite je nejlepší program od výrobců mobilů co jsem viděl. Pokud jde o nástupce Ovi suite, má umět minimálně to samé, ale podotýkám - má umět. Bohužel v Ovi suite jsou ještě chybky, načítání SMS občas nezafunguje apod.

No a na závěr jsem si nechal to nejhorší - Samsung. Podpora na CZ webu je příšerná - je tam srpnová verze softu, která je víceméně nefunkční, na hotlajně mi do telefonu lžou že je to nejnovější verze. Aktuálnější verze je k dispozici např. v Německu nebo Rusku ale i ta funguje přes kabel tak na 80% a přes BT tak na 50%. Program je plný chyb, nesmyslných chybových hlášek, práce s SMS (pokud zrovna funguje) je polovičatá, synchro kontaktů nefunguje, program je nepřehledný, prostě hrůza. Podpora Windows 7 mizivá i několik měsíců po vydání toho OS. :grr: Tedy pokud se chystáte koupit Samsung a pracovat s ním přes PC, upozorňuji předem že Samsung new PC studio je nejhorší sw pro mobily od výrobce co jsem kdy viděl - nepřehledný, zbugovaný, polofunkční šmejd.
bigboban
Junior

Další stránka