Synchronizace dat a nastavení mezi dvěma počítači

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 31. 1. 2010 18:12

Mám notebook a PC, ty mezi sebou synchronizuji. Na synchronizaci používám vlastní domácí server, na notebooku i PC mám SyncToy 2.1, pomocí kterého synchronizuji se serverem (síťové disky). Jednoduché, bezpečné a server slouží současně i jako zálohovací úložiště.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod daddy32 1. 2. 2010 09:27

Dropbox + portable verzie aplikacii (napr Firefox; rozhodne netreba pouzivat nespolahlive Weave) je na nezaplatenie.
Gladinet klient vyzera velmi dobre, avsak nedari sa mu pripojit cez firemny proxy.
daddy32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod inetMark 1. 2. 2010 09:33

Subory: AllwaySync
Firefox: Xmarks
E-mail/kalendar: Microsoft Exchange
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoP. 1. 2. 2010 10:25

Totalcommander
JoP.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod telesoft 1. 2. 2010 12:54

Syncplicity - uz nevím přesně proč, ale před časem jsem jej nainstaloval místo Dropboxu a super... možná to bylo ve výběru složek, ale možná i v něčem jinám :-)

Gladinet neumí firemní proxy a LiveMesh taky ne, tím jsou pro mě jen z poloviny tak zajímavé...
telesoft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LocutusSK 1. 2. 2010 16:02

Súbory: domáci fileserver (z vonku pripojenie cez SSH)
Kalendár, úlohy, kontakty - Outlook (doma, v robote) + telefón: Simple Groupware + Funambol
Canon EOS 450D; EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS; EF 85mm f/1.8 USM; BG-E5 Grip; Speedlite 580EX II; Naneu Pro Military Ops Alpha Special Edition
LocutusSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 9. 2. 2010 16:02

a nejakú neweb aplikáciu?
Čo by si zapamätala USB klúč a ten by po pripojení synchronizovala s 2x PC?
Pracovalo by sa z USB
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 9. 2. 2010 16:14

Allway Sync
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 2. 2010 16:22

Bari007 píše:Mám notebook a PC, ty mezi sebou synchronizuji. Na synchronizaci používám vlastní domácí server, na notebooku i PC mám SyncToy 2.1, pomocí kterého synchronizuji se serverem (síťové disky). Jednoduché, bezpečné a server slouží současně i jako zálohovací úložiště.

Navrhuji jako dokonalé až ideální řešení daného dotazu z hlediska bezpečnosti, spolehlivosti i plné automatizace (dřinu strojům) :tleskani
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 9. 2. 2010 16:52

No so serverom to riesim aj ja, ale pre istotu to mam robene tak, ze ak nie som doma, tak mozem kludne syncovat netbook s notebookom aj bez servera.
Navyse niektore veci (nie moc datovo narocne, ale zato o to viac cennejsie) je vhodne zalohovat aj na nejaky vlastny/prenajaty FTP server na Internete, nech su data geograficky nezavislejsie.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 2. 2010 17:43

Ftp je nechráněný a proto nebezpečný protokol: pro vlastní (neveřejné) dokumenty nepoužívat!!
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 9. 2. 2010 18:20

To je sice pravda, ale je vela nastrojov, ktore umoznuju subory dostatocne kryptovat. Je mozne pouzit aj SFTP.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 2. 2010 19:11

inetMark píše:...pouzit aj SFTP.

Opravdu znáš/používaš (free) hosting, podporující šifrované protokoly sftp nebo aspoň ftps?
inetMark píše:subory dostatocne kryptovat.

To jsi ovšem v předchozím příspěvku nenapsal.
Pro začátečníky to znamená: tento postup mi doporučil odborník na špičkovém IT fóru. :hmm:
O šifrování naprostá většina BFU nic netuší :-\
A pokud ano, pletou si to se špionážními praktikami 8-D
Nemluvě o tom, že by to snad dokázali smysluplně používat ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 9. 2. 2010 19:43

No pisal som vlastny/prenajaty server. Free nepoznam, ale platim si nejaky.
Konkretne pouzivam na tento typ zalohovania Backup4All, ktory umoznuje jednak celkom slusne moznosti sifrovania a podporuje aj SFTP.
Co sa tyka BFU, tak mas pravdu. Ale ci to nejaki citaju neviem. BFU ani nevie co je FTP :) . Okrem toho diskusiu zakladal ako pozeram redaktor zive.cz, co predpokladam BFU nebude.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroh 5. 4. 2010 08:47

Trochu obnovím túto tému. Aj keď to možno vyznie ako ironická otázka, tak ňou nie je a pýtam sa vážne: akú výhodu majú všetky tie programy a spôsoby, o ktorých všetci píšete vyššie, oproti tomu, čo používam ja: "natvrdo" vždy raz za týždeň skopírujem zložku Dokumenty a ešte aj *.pst súbor na externý disk. Trvá to síce nejakých 40 minút, ale aj tak to púšťam na noc, tak mi to nevadí ... ???
jaroh
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků