Nejlepší program pro videohovory?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 6. 2. 2010 22:37

Používáte na videokomunikaci přes internet obecně nejrozšířenější Skype nebo nějakou alternativu jako třeba WLM nebo Google Talk? Jaký program na videohovory používáte a jaký s ním máte zkušenosti?
David P.
Šéfredaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod MarOgr 7. 2. 2010 08:48

Používám WLM, ale ani jednou jsem s ním ne telefonoval :). Skype mám taktéž, ale ten spustím jen velmi občas, párkrát jsem s ním telefonoval, myslím tak jako asi každý v českých kruzích. Google Talk mm jen na iGoogle a import do WLM (+ ICQ), viz. http://alvaro.blog.zive.cz/2010/01/icq- ... klientovi/ , telefonii s ním jsem taktéž nikdy nezkoušel ale na rozdíl od WLM ani nemám v plánu :)
PS: jaký s ním máte zkušenosti - jaké...
MarOgr
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 2. 2010 10:24

I šéfredaktor se občas utne ;-)
K dotazu:
1) soukromě používám MS WLM:
http://download.live.com/
2) pracovně univerzálního klienta Spark pro šifrovanou komunikaci; je založen na Javě a pracuje ve všech verzích OS WNT řady 5, 6 a ve všech moderních *nixových OS:
http://spark.en.softonic.com/
Server Jabber je samozřejmě interní.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alvarez 7. 2. 2010 10:47

asi skype
alvarez
Junior

Odeslat příspěvekod capli 7. 2. 2010 23:49

Používám Live Messenger, občas Skype. Bohužel se mi zdá, že Skype má lepší kvalitu přenosu. Uvidíme, co MS připraví ve Windows Live Wave 4.
capli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod venca.l 11. 2. 2010 12:04

Nejvic moznosti ma Oovoo - umoznuje komunikaci vice lidi (free verze 3, placena az 6) a ma nejlepsi kvalitu video prenosu.
venca.l
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tobaz 11. 2. 2010 13:03

Mám spoustu přátel kteří bohužel se dělí do skupin kde každá využívá něco jiného a právě proto musím mít vše od SKYPE po ICQ konče. Sám preferuji WLM a mám k tomu své důvody, přesto uvítal bych klienta který by dokázal všechny tyhle bazmeky sloučit v jedno :D
tobaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akira.uzai 11. 2. 2010 13:09

tobaz píše:Mám spoustu přátel kteří bohužel se dělí do skupin kde každá využívá něco jiného a právě proto musím mít vše od SKYPE po ICQ konče. Sám preferuji WLM a mám k tomu své důvody, přesto uvítal bych klienta který by dokázal všechny tyhle bazmeky sloučit v jedno :D

pitkin (pingin) to možná umí, co vím tak má icq, facebook chat, jabber, skype a myslím i ten msn
http://pidgin.im/
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod tobaz 11. 2. 2010 13:14

to jsi mě překvapil, myslel jsem že pingin max jen icq, díky určitě vyzkouším.
tobaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rados100 11. 2. 2010 13:17

iChat
rados100
Junior

Odeslat příspěvekod BlackRider 11. 2. 2010 14:37

Vsichni pouzivaj Skype, takze ho logicky pouzivam taky, pokud se chci nekomu dovolat... kdyz sem zkousel naposledy Google Talk, tak mel lepsi kvalitu zvuku, ale video sem nezkousel. Jinak samozrejme idealne by to chtelo pouzivat protokol, kterej je k tomu primarne urcen: SIP.
BlackRider
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noxik 11. 2. 2010 14:40

Pouzivam ICQ a Skype, podle toho, co jde zrovna v pouzitelne kvalite. Nejvic u skype ocenuji moznost zobrazit si plochu pocitace toho druheho, muzu tak navadet lidi pri konfiguraci pocitace. Skoda, ze to nemuzu rovnou ovladat pocitac a dost pochybuju ze to v nejake pristi verzi bude. VNC je pro me nepouzitelne, nebot vetsina lidi nema pevne IP adresy a ani by nvedeli, jak je zjistit.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod tick 11. 2. 2010 15:31

Trillian astra. Podporuje snad všechno. Mám tam twitter, skype, wlm i icq
tick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ms.press 11. 2. 2010 16:00

Nejvíce používám na video-chat WLM. Hodně ale také Yahoo Messenger, ICQ7 ... na každý protokol originálního klienta, a kvalita videa i zvuku je skvělá. Vynikající je taky AIM ... ale málokdo v Evropě ho má. V USA ale ano

Skype mi většinou nebral obraz, nebo zase druhé straně nefungoval zvuk, a podobné problémy. Gmail Video Chat byl také jako počasí. Někdy fungovalo všechno, občas ne. Tak už jsme jim šanci nedávali.

Pidgin a Miranda také umí videohovory.
Pidgin s pluginem "Fonomo Video" ,,, Miranda s pluginem "WebCam Video"
- Ikdyž jsem je na toto nezkoušel ...
ms.press
Junior

Odeslat příspěvekod starec 11. 2. 2010 16:51

Používám skype a WLM, s oběma spokojenost. Ve skypu často využívám konference.
starec
Junior

Další stránka