Virtuální mechanika na čtení ISO souborů

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod akira.uzai 12. 6. 2013 11:36

x-rated píše:nejjednodušší a tudíž nejlepší je průzkumník windows, stačí v něm iso otevřít a virtuální mechanika je na světě, nic se nemusí instalovat ani nastavovat 8-)


1. průzkumník myslím neumí jiné formáty než čisté ISO (např. nrg a spol)

2. lepší je připojovat ISO ve "dospělém" správci souborů, než kvůli tomu spouštět průzkumník xD
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wboi 12. 6. 2013 11:43

jednoznačmě WinCD Emu - rychlé snadné, neotravuje a není vidět, stačí najít ISO soubor a spustit - vytvoří mechaniku za běhu a spustí
wboi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 6. 2013 11:49

.ISO umí přečíst (i do něj zapisovat) spousta nástrojů, k tomu není třeba instalovat (virtuální) mechaniku.
Např.:
- 7zip;
- všechny nástroje pro vytváření a provoz virtuálních OS;
- atd.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 6. 2013 12:20

xlnc píše:Otázka je podle mě drobátko špatně postavená, resp. obsahuje dvě věci v jednom.

a) Pro čtení (nebo pro účely instalace) ISO souboru není potřeba zpravidla žádná virtuální mechanika, stačí plugin pro Total Commander nebo si s rozbalením poradí WinRAR.

b) Pro vytváření nebo nějakou lepší "správu" portable aplikace typu xxxISO, jako třeba PowerISO (teď neřeším, jestli zrovna u něj je portable verze oficiální)

c) Pro vypalování buď nějaký freeware, zmíněné PowerISO nebo Nero.

Vesměs je ale tohle téma opravdu mrtvé. Stejně tak je otázka, jestli výrobci dnešních počítačových her pro jejich spuštění ještě vyžadují přítomnost mechaniky. Jednak mechaniky mizí, jednak se stejně tyhle móresy obcházely přes patche a Daemon Tools.

Drobnost: Ještě rok a půl nazpátek jsem pod Windows Vista/Windows 7 byl nucen kvůli starému softwaru zprovoznit virtuální disketovou mechaniku a osvědčil se mi Virtual Floppy Drive (VFD).
Na hry se dneska pouziva steam a jeho klony od ubisoftu apod. CDcko apod. fyzicke medium jsem uz dikybohu dlouho nevidel.
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X-Lorrien 12. 6. 2013 12:21

Windows 8 to má v sobě, jinak Daemoon Tools Lite
X-Lorrien
Junior

Odeslat příspěvekod Neo177 12. 6. 2013 12:36

Slysoft Virtual CloneDrive.

Plnohodnotne obsluzi aj BL image, nerobi brutalne zasahy do systemu (Neinstaluje SPTD driver), je lokalizovany a fakt ze rychly.

Mega vyhoda: je to FREE
Neo177
Junior

Odeslat příspěvekod m764268 12. 6. 2013 12:48

DAEMON Tools Lite (win 7 64bit). roky pouzivania a ziaden problem.
m764268
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 6. 2013 12:51

osobne pouzivam stale daemon tools lite na windows.
Na vytvaranie a napalovanie ImgBurn
pod linuxom prikaz mount a na napalovanie brasero.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 12. 6. 2013 13:43

Vse pro praci s obrazy disku vcetne mountu idealni UltraISO.
Pokud jde o disky s ochranou pak Daemon tools.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 12. 6. 2013 14:10

Virtual CloneDrive
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabman 12. 6. 2013 14:37

akira.uzai píše:Proč pro každou kravinu (kterou navíc využiji jednou za sto let instalovat extra program?
No třeba proto, žýe spousta lidí využívá virtuální mechaniky každý den - já mám všechna DVD stažená do image a nemusím řešit vyměňování médií. A neřeklů bych, že to dělám jednou za sto let.

-- 12. 6. 2013 15:38 --

Neo177 píše:Slysoft Virtual CloneDrive.

...

Mega vyhoda: je to FREE
A mega výhoda Deamon tools lite je ... je to zdarma. Tak nevim jestli je levnější zdarma nebo free.

-- 12. 6. 2013 15:39 --

Milanr1 píše:.ISO umí přečíst (i do něj zapisovat) spousta nástrojů, k tomu není třeba instalovat (virtuální) mechaniku.
Např.:
- 7zip;
- všechny nástroje pro vytváření a provoz virtuálních OS;
- atd.
Jistě, běžný člověk má nainstalovaný nástroj pro provoz virtuálních pc a nebo atd :tleskani :tleskani :tleskani
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod Pepeecek 12. 6. 2013 15:02

Otazkou je, co vsechno se nainstaluje pri instalaci Slysoft Virtual CloneDrive a co se nainstaluje s Deamon tools lite :-)
Pepeecek
Junior

Odeslat příspěvekod PhoeNiX177 12. 6. 2013 15:43

cabman píše:
akira.uzai píše:Proč pro každou kravinu (kterou navíc využiji jednou za sto let instalovat extra program?
No třeba proto, žýe spousta lidí využívá virtuální mechaniky každý den - já mám všechna DVD stažená do image a nemusím řešit vyměňování médií. A neřeklů bych, že to dělám jednou za sto let.

-- 12. 6. 2013 15:38 --

Neo177 píše:Slysoft Virtual CloneDrive.

...

Mega vyhoda: je to FREE
A mega výhoda Deamon tools lite je ... je to zdarma. Tak nevim jestli je levnější zdarma nebo free.

-- 12. 6. 2013 15:39 --

Milanr1 píše:.ISO umí přečíst (i do něj zapisovat) spousta nástrojů, k tomu není třeba instalovat (virtuální) mechaniku.
Např.:
- 7zip;
- všechny nástroje pro vytváření a provoz virtuálních OS;
- atd.
Jistě, běžný člověk má nainstalovaný nástroj pro provoz virtuálních pc a nebo atd :tleskani :tleskani :tleskani



lenze pri instalacii Daemon Tools Lite sa ti instaluje kopa balastu (dovolim si tvrdit ze aj adware+malware) + nestabilny SPTD zatial co pri VirtualClone Drive sa instaluje len ovladac a nic viac... Proste lepsia volba.
PhoeNiX177
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod onlavu 12. 6. 2013 19:45

prave pouzivam na Win 8 32bit PortableWinCDEmu. svou ulohu splni, zadne mega nastaveni nenabidne, ale hlavne - je portable!
onlavu
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 12. 6. 2013 23:08

PhoeNiX177 píše:lenze pri instalacii Daemon Tools Lite sa ti instaluje kopa balastu (dovolim si tvrdit ze aj adware+malware) + nestabilny SPTD zatial co pri VirtualClone Drive sa instaluje len ovladac a nic viac... Proste lepsia volba.


Je zaujímavé, že ja Daemon Tools používam snáď 10 rokov, a doteraz som nezaregistroval žiadnu nestabilitu, ani malware.
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků