Nejlepší programy pro obnovu ztracených či poškozených dat

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Zálohujete (ukládáte data na dvě různá místa)?
Ano 13 %  40%  [ 13 ]
Ano, ale až po zážitku s (možnou) ztrátou 9 %  28%  [ 9 ]
Ne 10 %  31%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 32

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 14. 4. 2010 15:24

Přijít o důležité dokumenty, rodinné fotky či další citlivá data bývá velice bolestné. Jaký program je vhodné použít, pokud chci obnovit omylem smazané soubory? A jakou aplikaci využijete k alespoň částečné resuscitaci dat z poškozených médií?
Naposledy upravil kejki3 dne 14. 4. 2010 16:43, celkově upraveno 2
Důvod: Diskuze pro titulku živě, chovejte se slušně :-)
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod gidy 14. 4. 2010 15:46

mne sa osvecil zero assumption recovery http://www.z-a-recovery.com/index.html
ako jediny mi vytiahol cca 50% dat (okolo 120 GB) po dvojnasobnom sformatovani HDD po chybnej detekcii hdd doskou pri instalacii win
gidy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perseus.p 14. 4. 2010 16:00

tohle jsem uz zkoumal a napsal jsem mensi srovnani nekolika programu. Ale pokud chcete nejaky free, tak poklazde bude mit nejake mouchy.

http://bigman.blog.cz/0802/ktery-progra ... at-poradim
NB: i3, nVidia Optimus a Win7 64bit = spokojenost
Mobil: Samsung Galaxy S = spokojenost
perseus.p
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 4. 2010 16:02

Programy:
Free Testdisk, z livka, na disk nic neinstalovat, nepoužívat, nebo dojde k přepsání místa po smazaných souborech a jsou v háji.
Placené - GetDataBack a spousta jiných.

gidy Po formátování bys měl dostat prakticky všechna data, to byl pěkně mizerný program.

Je to konkrétní dotaz, nebo téma k diskuzi? Protože už tady o záchraně dat jsou stovky vláken.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BirkoffSVK 14. 4. 2010 16:03

Ako jednodznačne najlepší sa mi osvedčil GetDataBack for NTFS/FAT, prípadne ako freeware postačí aj Recuva od tvorcu programu CCleaner...
BirkoffSVK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slay 14. 4. 2010 16:15

BirkoffSVK píše:Ako jednodznačne najlepší sa mi osvedčil GetDataBack for NTFS/FAT, prípadne ako freeware postačí aj Recuva od tvorcu programu CCleaner...

I mě zachránil GetDataBack for NTFS/FAT. Dělal jsem to poprvé, když mi zmizel ve vteřině celej disk D. Komplet data, filmy, fotky, soft a vše co neukládám na systémovou partition. VŠECHNO jsem zachránil. Byl jsem nejšťastnější člověk na planetě. :tleskani :tleskani :tleskani
slay
Junior

Odeslat příspěvekod L-Core 14. 4. 2010 16:39

Nejlepší "program" na obnovu dat je zálohování. Vše ostatní jsou jen berličky, které nemusí zafungovat.
... do 255 znaků se nic pořádného nevleze, takže raději nic ...
L-Core
Junior

Odeslat příspěvekod IQ-tikve 14. 4. 2010 16:40

Tak toto zas tolik nepoužívám, všechno skladuji v koši :D Když už, tak bych použil buď Recuva nebo BadCopy. Ovšem myslím, že budou i lepší.
IQ-tikve
Junior

Odeslat příspěvekod BirkoffSVK 14. 4. 2010 16:53

IQ-tikve píše:Tak toto zas tolik nepoužívám, všechno skladuji v koši :D

Tak to robí aj moja priateľka, ono to v tom koši vraj "odpočíva" :-)

Avšak s kolegami z práce ako administrátori keď prídeme k nejakému PC, tak v prvom rade vysypeme kôš a neraz sme už skoro dostali po hube lopatou :-D
BirkoffSVK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod takanowaka 14. 4. 2010 16:56

L-Core píše:Nejlepší "program" na obnovu dat je zálohování. Vše ostatní jsou jen berličky, které nemusí zafungovat.

suhlasim.. buhuzial obnovoval som uz asi 3x s roznymi programami a vysledky boli fajn.. avsak ani raz sa mi nestalo ze by som obnovil vsetko na 100% spravne.. aj ked dajme tomu filmy fungovali ich hash nebol u vsetkych spravny.. z fotiek fungovalo cca 98% a niektore cd image a archivy sa uz nedali precitat
takanowaka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod giff 14. 4. 2010 16:58

Pripojuju se k Testdisk a Photorec. Navic jsou tyto programy soucasti Gparted Live CD, ktere tvori uceleny nastroj na praci s oddily a obnovu dat.
giff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod takanowaka 14. 4. 2010 17:06

zabudol som dodat ze osobne sa mi najviac pacili (uz spominane) GetDataBack a R-Studio obidva bohuzial platene
takanowaka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtojnar 14. 4. 2010 17:27

Zálohovat: http://www.root.cz/clanky/jak-zalohovat ... zbolestne/
Na windows jsem používal na obnovu recuvu
Naposledy upravil jtojnar dne 14. 4. 2010 19:43, celkově upraveno 1
jtojnar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza.skypala 14. 4. 2010 17:53

Ač tady čtu spoustu chytrých příspěvků o zálohování, samozřejmě může se člověku stát případ, kdy skutečně program na obnovu dat potřebujeme. Pokud pomineme skutečnost, že zálohování typicky probíhá jednou za den nebo ještě delší interval a v záloze nemusí být nějaká poslední verze důležitého dokumentu (samozřejmě znám jak rsync tak Tivoli CDP), tak takovým případem mohou být rodiče/kamarádka/někdo jiný, kdo se na Vás obrátí s tím, že harddisk klekl a záloha je v jeho případě jen čistá teorie.
Osobně mám zkušenosti s GetDataBack a mrazničkou, v kombinaci předvedli často překvapivé výsledky (pozn. v mrazničce se samozřejmě disk netočil, ale data byla zachraňována okamžitě po jeho vytažení z něj).
Honza
honza.skypala
Junior

Odeslat příspěvekod bezzle 14. 4. 2010 18:29

Time Machine jednoznacne ))
bezzle
Kolemjdoucí

Další stránka