Co vám dává Total Commander navíc?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 4. 2010 16:23

Takže pánové, tohle je diskuze, jakékoliv třídění protivníků je považováno za nefér OT v tématu. Bavme se právě o těch osobních zkušenostech, které tu někdo napadal.
Z účetnictví můžu potvrdit, že práce klávesnicí je často rychlejší než myšiklikání. Jen právě musí mít člověk zažité postupy pro ovládání klávesnicí. Z přehmatávání mi hrabe :mrgreen
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LeClair 16. 4. 2010 16:53

Jen přídám: TC daleko rychlejší vyhledávání i na síť discích.
LeClair

Odeslat příspěvekod kohutisko 16. 4. 2010 19:01

mtmccox2 píše:Ne, vážně mě to zajímalo. Akorát mi asi nepřišlo upozornění na mail, tak jsem na to téma zapoměl .. Díky za názory :)

tak potom sem pridam moj zoznam:
- ovladanie klavesnicou. behanie rukou z klavesnice na mys a naspat ma zdrziava
- rychle oznacovanie suborov - napr. vsetky subory konkretnej pripony (jeden ukon)
- rychle rozbalovanie suborov - nemusim zlozito vyklikavat cestu rozbalovaciemu softu
- zalozky - moznost mat viacero 'rozpracovanych' adresarov otvorenych naraz
- hromadne premenuvanie suborov s vymozenostami ako regularne vyrazy alebo cislovanie
- porovnavanie suborov podla obsahu
- synchronizacia adresarov podla obsahu
- okamzity nahlad textovych suborov

chapem, ze niekomu vyhovuje mat explorer na navigaciu v suborovom systeme a vsetky ostatne funkcie mat osobitne softvery a utility. mne to vyhovuje mat to v jednom softe. nie som priaznivcom 'svajciarskych nozikov' na vsetko (napr. mobil+fotak) ale v tomto pripade to zafungovalo podla mna. ako cloveku, ktory neustale operuje so subormi rozneho typu (programovanie, webdizajn, projektova administracia), mi toto vyhovuje.

co mi chyba:
- rychly nahlad kancelarskych suborov, na pdfka je tusim nejaky plugin ale nefungoval mi spolahlivo. na ms office uz nie je asi ani ten.
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 16. 4. 2010 23:05

kohutisko píše:- ovladanie klavesnicou. behanie rukou z klavesnice na mys a naspat ma zdrziava

Zase když máš ruku na myši, zdržuje tě přehmatávání na klávesnici. ;-) Někdo používá klávesu, nemusí sundavat ruku z klávesnice, někdo použije drag&drop, a nemusí sundat ruku z myši. Případně se to zkombinuje a levou ovládá klávesnici a pravou myš (u leváků asi naopak).
kohutisko píše:- rychle oznacovanie suborov - napr. vsetky subory konkretnej pripony (jeden ukon)

Pravda, v Exploreru nejde, je to na 3 kliknutí - třídění přípona, klik první, shift klik poslední. V pokročilých ne-dvoupanelových správcích souboru tato funkce existuje.
kohutisko píše:- rychle rozbalovanie suborov - nemusim zlozito vyklikavat cestu rozbalovaciemu softu

Nechápu :shock: - přetáhnu archiv pravým tlačítkem do okna, kam ho chci rozbalit, a v pop-up menu zvolím položku "Rozbalit zde", kterou tam v rámci voleb jako "integrace do průzkumníka" doplní prakticky každý slušný program pro práci s archivy. Nic vyklikávat nemusím.
kohutisko píše:- zalozky - moznost mat viacero 'rozpracovanych' adresarov otvorenych naraz

Nevidím jako výhodu, s myší mohu s více otevřenými a inteligentně uspořádanými okny pracovat přímo. Navíc můžu výborně třídit soubory podle pravidel nedefinovatelných wildcardy/regulárnímy výrazy. Otevřu si více cílových oken, a ze zdrojového do nich rozhazuji drag&drop soubory. Typický příklad - třídění obrázků podle thumbnailu, nebo stažených programů podle jejich typu.
kohutisko píše:- hromadne premenuvanie suborov s vymozenostami ako regularne vyrazy alebo cislovanie

Zde souhlasím, na to používám externí soft (nakonec, TC je taky externí :mrgreen:), který má ale zase více možností, včetně algoritmizace úkonů při přejmenování. Nicméně vylepšené jednopanelové programy pro správu souborů (teda, ony nezřídka umí i panely ve stylu "commanderu") to umí též.
kohutisko píše:- porovnavanie suborov podla obsahu

Přiznám se, pro tuto funkci nacházím využití jen málokdy. Většinou se změněné soubory liší časem, a tak jsou při seřazení podle času reverzně na začátku seznamu...
kohutisko píše:- synchronizacia adresarov podla obsahu

... nebo chci doplnit soubory, které přibyly, a pak můžu dát soubory kopírovat, a zvolit, že chci stávající soubory přeskakovat.
kohutisko píše:- okamzity nahlad textovych suborov

Okamžitý náhled u asociovaných = doubleclick, u ostatních "Otevřít v programu >". Některé šikovné prográmky se umí přidat do menu samy (třeba výborný HxD), nebo se to dá šikovně doplnit v registrech, případně existuje program, který toto umí nastavit na "klikačské" úrovni.
kohutisko píše:chapem, ze niekomu vyhovuje mat explorer na navigaciu v suborovom systeme a vsetky ostatne funkcie mat osobitne softvery a utility.

Ten, kdo ale pracuje s desítkami/stovkami PC, to ale s Explorerem musí umět, stejně jako to musí umět s příkazovou řádkou, prostě poradit si v aktuální situaci s prostředky, které má k dispozici. Spoléhat, že všude bude TC, prostě nemůže, nehledě na to, že používání SW bývá ve větších firmách většinou regulováno. Na většinu úkonů Explorer bohatě stačí, pokud se umí využít jeho možnosti. A jak jsem psal, dokáže mě dojmout, že přijde člověk, který bez TC nedokáže ani zkopírovat soubor, a je téměř schopen tvrdit, že v Exploreru to nejde... :roll:
ron.jeremy
Junior

Odeslat příspěvekod Gadelat 17. 4. 2010 02:00

Nepouzivam TC, ale nieco na ten styl. A preco? Kvoli multitaskingu. Bezne mam naotvaranych cez seba velke mnozstvo okien. Keby som si k nim mal priratat dalsich niekolko explorer okien, zblaznil by som sa. Taktiez by som sa zblaznil kym by som si naotvaral a usporiadal explorer okna k mojim oblubenym zlozkam ku ktorym neustale pristupujem. Staci ked nad nimi bude par dalsich okien a aby som sa dostal mojim dajme tomu styrom starostlivo vedla seba umiestnenym oknam, musel by som vsetky okna ktore su nad nimi bud minimalizovat, alebo odsunut na kraj. Taktiez sa raz za cas stane ze nejake okno stratim a musim tie ostatne preklikavat aby som zistil kde je. A taktiez spodna lista vo windowse okna bud nezmyselne grupuje podla programu, co sposobi ze pod tym-ktorym oknom vobec neviem ktore okna este su a nemozem k nim jednoducho pristupovat, alebo tieto okna zaplnia vacsinu z plochy listy a pritom maju len malicky ulomok textu. Vie ma pekne vytocit ked spustim aplikaciu ktora mi zmeni rozlisenie a po jej vypnuti ich neuprace na povodne miesto a mozem si okna rozmiestnovat znova. Ked pouzijem "TC", staci ho otvorit a vsetky moje okna su v nom umiestnene v zalozkach tak ako som si to nastavil.

Ak "navelim" viac kopirovacich operacii, neotvaraju sa mi do dalsich okien, ale do stavovej listy (toto uz myslim nie je vlastnost TC)

Ked potrebujem nieco editnut, staci stlacit F4 pre ktorykolvek typ suboru. Nemusim sa spoliehat na to ze musim kliknut na subor pravym mysidlom, zvolim otvorit cim a ak som podobny subor este v danom programe neotvaral, este sa aj zlozito preklikavat k jeho spustaciemu suboru. A toto neplati len pre editovanie. V "TC" mam toolbar s oblubenymi, casto vyuzivanymi programami: rozne prehravace, editory, konzolove aplikacie atd. Ak chcem cokolvek otvorit v nich, staci to pretiahnut na danu ikonku programu. Nemusim sa spoliehat na sproste rozlisovanie podla pripony suboru ako to robi explorer. Viz .bck, .old a podobne z ktorych vie byt kazdy jelen ako si to kto premenoval. Mozete argumentovat ze drag&drop pre pretiahnutie na odkaz je aj vo windowse. Ale ja tu plochu vidim len sviatocne, ked spustam OS, co je tak raz za tyzden. A ako sa k tomu odkazu dostanem ked mam naotvaranych mnozstvo okien? Musim vsetky okna poposuvat tak aby som si spravil medzierku cez ktoru to tam mozem pretiahnut - zle. A ak si nie som isty ci ide o textovy alebo binarny subor, staci stlacit F3 ktore otvori hyper rychly quick viewer a hned vidim o co ide.

Prikazova lista. Nepotrebujem pustat cmd a cez cd sa premiestnovat do pozadovaneho adresara. Co potrebujem v aktualnom adresari, to urobim hned tam.

Usporiadanie suborov a farebne odlisenie podla typu. Mozno sa to zda niekomu az prilis lenive, ale urcite mi viac vyhovuje kliknut na "name", "type", "size", alebo "date" namiesto opatovneho klikania pravym mysidlom, vybratim "usporiadat podla" a zvolit text so spravnym popisom. Farebne odlisenie sa zase hodi vsade tam kde je tych suborov stovky, aj s takymi sa stretavam. A tam sa rozdiely zaznamenaju lahsie ked to je odlisene aj farbou, nie len ikonou.

Moznosti nastavenia. Paci sa mi ze v "TC" je nabuchane vsetko na taky uzky priestor. A je to plne konfigurovatelne, takze vysledkom je ze na mensiu plochu sa mi zmesti omnoho viac (a tomu rozumej aj viac suborov/zloziek) nez v explorer oknach. Ak je potrebne, font si zmenim na moju volbu - sloboda vyberu, nie ako v exploreri ktoreho font sa da ovplyvnit len zasahom do celeho systemu.

Taktiez ma nebavi ze kazdy adresar je nastaveny inak. Pridem tam, tam su nahlady. Pridem inde, tam su detaily atd. V tomto som si ja panom ze si nastavim zobrazenie ake chcem do mojich tabov co je lepsie riesenie nez podla aktualneho adresara.

Samozrejme vy si ulahcit pracu v takej miere ako ja asi nepotrebujete ked stale behate od klienta ku klientovi, pretoze tam ide o jedno-dvojucelovu vec. Ja tu mam rozrobene veci z celeho tyzdna, co je nieco ine. Ked ale je cas aby som spravil nieco na cudzom pocitaci, automaticky otvaram explorer pretoze nemam cas zistovat a hladat ci ma a kde ma moje oblubene programy.
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior

Odeslat příspěvekod kohutisko 17. 4. 2010 09:53

ron.jeremy píše:Ten, kdo ale pracuje s desítkami/stovkami PC, to ale s Explorerem musí umět, stejně jako to musí umět s příkazovou řádkou, prostě poradit si v aktuální situaci s prostředky, které má k dispozici.

no a to je podla mna ten rozdiel, ze niekto chodi robit udrzbara k stovkam pc a niekto robi svoju pracu na jednom pocitaci, vyladenom k produktivite. nemozes porovnavat tieto 2 situacie, ine nastroje potrebuje polny vojensky osetrovatel, ktory musi zvladat vsetko a ine nastroje potrebuje specializovany lekar na sukromnej odbornej klinike. a neznamena to, ze jedny nastroje su lepsie ako druhe alebo naopak. kazdemu sa hodi na jeho pracu nieco ine.
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 18. 4. 2010 08:39

kohutisko píše:
ron.jeremy píše:Ten, kdo ale pracuje s desítkami/stovkami PC, to ale s Explorerem musí umět, stejně jako to musí umět s příkazovou řádkou, prostě poradit si v aktuální situaci s prostředky, které má k dispozici.

no a to je podla mna ten rozdiel, ze niekto chodi robit udrzbara k stovkam pc a niekto robi svoju pracu na jednom pocitaci, vyladenom k produktivite. nemozes porovnavat tieto 2 situacie, ine nastroje potrebuje polny vojensky osetrovatel, ktory musi zvladat vsetko a ine nastroje potrebuje specializovany lekar na sukromnej odbornej klinike. a neznamena to, ze jedny nastroje su lepsie ako druhe alebo naopak. kazdemu sa hodi na jeho pracu nieco ine.

Hezky receno. Navic to, ze nekde TC neni, a ze explorer to, co chci, taky nejak zvladne... to vsechno jeste neznamena, ze s nim nedokazu pracovat rychleji.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 18. 4. 2010 09:46

zas jedno zbytečné téma, jako kdybych se ptal, proč kupovat velký foťák, když mi na všechno v pohodě stačí můj mobilofoťák:)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Noxik 29. 4. 2010 16:32

No pouzivam stary dobry Salamander 1,52 CZ - freeware. Vzhledem k jeho stari je na novych pocitacich extremne rychly, coz je jeho nejvetsi deviza. Usetri spoustu casu pri ruznych "opravach" pocitace. Takze ho instaluji do vsech PC okolo, maximalne nedavam ikonu na plochu, kdyz ho uzivatel nepouziva. Sam si ho pak na servisni prace vytahnu. To 1MB co asi zabere je dnes zanedbatelne.

Jen u Windows 7 nevim jak zaridit, aby se spoustel z quicklaunche bez bezpecnostniho dotazu. UAC kvuli tomu vypinat nechci. A dodam ze na 64-bitu jsem ho zatim nezkousel.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 29. 4. 2010 16:36

Explorer je fajn, ale nema taby, takze je pak neprehledny taskbar.
Explorer je fajn, ale neni tam stadradne skratka na vytvareni adresare.
Explorer je fajn, ale neumi zadne pokrocile funkce, pokud ano, tak pres berlicky, obezlicky a extrakomplikovane.

Nemam problem vyjit s explorelem, ale proc si ztezovat zivot?
evlo
Junior

Odeslat příspěvekod Nemo7 29. 4. 2010 17:17

Ještě v TC používám kontrolní součty. Umí je Průzkumník ?
P.S. Neznám admina, který by používal Průzkumníka.
Scio me nihil scire
Nemo7
Junior

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 29. 4. 2010 17:20

kohutisko píše:

no a to je podla mna ten rozdiel, ze niekto chodi robit udrzbara k stovkam pc a niekto robi svoju pracu na jednom pocitaci, vyladenom k produktivite.

Je jasné, že dělník klávesnice 8-) potřebuje optimální nastavení pro maximální produktivitu, aby mohl prostě jen bouchat a bouchat. Problém je v tom, že spousta těch dělníků klávesnice dělá se soubory triviální úkony, a přesto má pocit, že na to potřebují Total Commander, a to zásadně v absolutně nejposlednější verzi. Je to jako kdyby někdo tvrdil, že na občasné vysoustružení drážky do hřídele potřebuje bezpodmínečně NC stroj, že na obyčejném soustruhu to nejde, a přitom takový úkon dělá jednou do měsíce. Tedy - vadí mi, že lidé neumí s explorerem, a mají pocit, že všude MUSÍ mít TC. Jenže ve velkých firmách nezřídka existují jistá pravidla na používání software, a není ani možné nosit si TC ani jiný sw na flashce, protože pokud to není zakázané na úrovni systému, zakazuje to z bezpečnostních důvodů firemní směrnice. Člověk závislý na TC i v základních úkonech stává se pak chudákem.
Nevadí mi alternativní filemanagery, ale myslím, že doba dvou oken je překonaná, a základní zkratky obvyklé v hostitelském systému by se měly dodržovat. Používat F-klávesy podle vzoru DOSového NC z roku raz-dva mi přijde jako prasárna. Spíš inklinuji k filemanagerům, které nejsou limitovány dvěma panely, například:
Directory OpusUltraExplorerXYplorerxplorer²Explorer++CubicExplorerExplorerXP ...
ron.jeremy
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 29. 4. 2010 17:23

evlo píše:Explorer je fajn, ale neni tam stadradne skratka na vytvareni adresare.

ctrl+shift+n ve win7
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod akira.uzai 29. 4. 2010 17:36

Devastor píše:TC je přežitek, zkostnatělý bastl, ale ve Windows je na některé věci prostě jednou za čas potřeba/užitečný. Spíš ho ale bohužel z historických důvodů využívám pouze pro FTPčka.

Když jsi takový machr, tak mi prozraď jaký správce souborů pro windows se alespoň vyrovná TC (nepečítám různé klony jako speed, free a já nevím co commander), uznávám, že pokud nepracuješ často se soubory a máš je naházený v bordelu na ploše úplně ti stačí pouhý simulátor file manageru jako je explorer (aka průzkundík) ale pro opravdovou práci, to je jiná
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Nemo7 29. 4. 2010 17:38

ron.jeremy píše:Nevadí mi alternativní filemanagery, ale myslím, že doba dvou oken je překonaná, a základní zkratky obvyklé v hostitelském systému by se měly dodržovat.

Bohužel, nikdo nic lepšího a rychlejšího na správu souborů nevymyslel... Ve dvou oknech se fakt dá dělat rychle. Také jsem si kdysi myslel, že co je nové, musí být zákonitě daleko lepší než staré. Postupně jsem přišel, že to vůbec není pravda(nejen v IT, dá se použít i na knihy, filmy...).

EDIT : Ještě ke zkratkám. Třeba obvyklá zkratka CTRL+ F4 je na zešílení, když ji chci udělat levou rukou poslepu - vyzkoušejte ;-) . Okamžitě se jí snažím přemapovat na CTRL+W.
Naposledy upravil Nemo7 dne 29. 4. 2010 17:42, celkově upraveno 1
Scio me nihil scire
Nemo7
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka