Co vám dává Total Commander navíc?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 29. 4. 2010 18:41

Nemo7 píše:Ještě v TC používám kontrolní součty. Umí je Průzkumník ?
P.S. Neznám admina, který by používal Průzkumníka.

Asi znáš jen adminy z firem tak o deseti lidech. ;-)
Leda bys mluvil o adminech, co používaj MC v konzoli.
Do průzkumníka existuje několik rozšíření, která slouží pro práci s kontrolními součty.
Namátkou HashOnClick, HashTab, File Hash Generator Explorer Shell Extension, na SFV třeba SFVcheck a další...
ron.jeremy
Junior

Odeslat příspěvekod strober 29. 4. 2010 18:50

Pro ty, co si v dobách kdy frčel DOS a Windowsi byli v plenkách přehrábávali obsah PC v M602 nebo Volkov Commanderu je Total Commander pokračování toho, na co byli zvyklí. Jelikož TC z těchto programů vychází, tak zkratky typu F3, F4, F5, F6, F8,...zůstali stejné a jako bonus přibyli další. Práce v TC je efektivnější, hlavně v kombinaci klávesnice myš. V mém případě je nostalgie tak silná, že ho mám v klasických barvách VC :-). Pokud se naučíte v TC, tak začnete proklínat všechny počítače, který ho nemají. :-D
strober
Junior

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 29. 4. 2010 18:53

Nemo7 píše:Bohužel, nikdo nic lepšího a rychlejšího na správu souborů nevymyslel... Ve dvou oknech se fakt dá dělat rychle. Také jsem si kdysi myslel, že co je nové, musí být zákonitě daleko lepší než staré.

Jenže něco jako průzkumník už bylo daleko dříve na prastarých Applech, Amigách, Atari ST, takže to nic nového není. NC a dva panely vznikly pro DOS, kde myš a GUI byly v té době neznámý pojem, a bylo to pro tato omezení chytře vymyšlené - z klávesnice se s nimi pracovalo v rámci možností poměrně efektivně. Taktéž v té době nikdo nerespektoval věci jako CUA, takže přiřazení kláves bylo takové, jak autora programu zrovna napadlo. S příchodem GUI i na PC bylo přirozené, že byla převzata schémata právě z již existujících GUI systémů. Všimni si, že na ostatních systémech s GUI je filemanagerem prakticky vždy spíše něco jako průzkumník, než TC.
Nemo7 píše:EDIT : Ještě ke zkratkám. Třeba obvyklá zkratka CTRL+ F4 je na zešílení, když ji chci udělat levou rukou poslepu - vyzkoušejte ;-) . Okamžitě se jí snažím přemapovat na CTRL+W.

Vista a 7 - Ctrl+W normálně funguje, zkus... ;-)
ron.jeremy
Junior

Odeslat příspěvekod zkill 29. 4. 2010 18:59

ron.jeremy píše:Asi znáš jen adminy z firem tak o deseti lidech. ;-)

Znám pár adminů z velkých nadnárodních firem (OS Semi, Freescale, GE) a nikdo z nich nepoužívá průzkumníka a to spravují kolem 10k pracovních stanic po celém světe. I když to asi bude tím, že tyto korporace na nějaký Windows moc nehrají.
zkill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xlnc 29. 4. 2010 18:59

Docela mě překvapil názor některých expertů, pokročilých uživatelů, moderátora...

Dobře, tak za sebe:
Samozřejmě že něco typu "Commander" (ne nutně TC) v portable verzi a ne Průzkumník. Kdo má furt přenastavovat Průzkumníky k obrazu svému na různých PC jen proto, aby něco kloudného udělal? Nejsem ztracený na Windows bez Commandera, ale taky u toho nebudu sedět půl dne (zobrazení přípon, podrobnosti, klasický styl, všechny složky podle aktuální atd.). Nehledě na to, že přizpůsobení Průzkumníka bude znamenat desítky telefonátů typu "jé , mně se nezobrazuje...", pokud to nevrátím do původního stavu (ne na každým PC se opravdu nebudu přihlašovat pod admin účtem, abych něco udělal). To jsou zaše "vaši" tupí uživatelé Průzkumníka!

Všechno, co má základ v historii, dnes není in? Tak se toho moc nezměnilo od dob NC, VC, M602 a co má být? Jo, je pravda, že si Průzkumník v průběhu času malinko polepšil, ale prostě se můj postoj k němu už nezmění. A ne, nemusím mít nadupanou verzi TC s pluginy, stačí běžná verze.

Některé výroky jsou až komické - Abox, Vladimir, Devastor - chlapi, vaši správu PC bych chtěl vidět :-)

"Právé proto, že přicházím do styku s relativně velkým množstvím počítačů, používám zásadně prostředky Windows, které jsou k dispozici na všech počítačích." - a čím že se lišíte jako správce od běžných uživatelů? Co takhle USB flash disk, portable aplikace? Jedna věc je poradit si, ano pak se můžeme bavit i o příkazové řádce, ale jste takhle skutečně efektivní?

"TC je přežitek, zkostnatělý bastl.." - a co převratného lze najít v Průzkumníku přes x verzí Windows? Zaplaťpánbůh, že někdo přišel se dvěma oknama vedle sebe...

"Nehlede k tomu, pokud jsem na PC, kde nic uz nenajede, tak by mi byl stejne TC na 2 veci." - Jo, s Průzkumníkem toho vytrhnete. Přidejte si ho na Live CD. Bože...

Závěrem, krátce, subjektivně a jasně:
Průzkumník je pro holky, Commander pro kluky :-)
Petr Pecháček
xlnc
Junior

Odeslat příspěvekod mtmccox2 29. 4. 2010 19:03

:oboze
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akira.uzai 29. 4. 2010 19:06

ron.jeremy píše:
kohutisko píše:
ron.jeremy píše:Ten, kdo ale pracuje s desítkami/stovkami PC, to ale s Explorerem musí umět, stejně jako to musí umět s příkazovou řádkou, prostě poradit si v aktuální situaci s prostředky, které má k dispozici.

no a to je podla mna ten rozdiel, ze niekto chodi robit udrzbara k stovkam pc a niekto robi svoju pracu na jednom pocitaci, vyladenom k produktivite.

Je jasné, že dělník klávesnice 8-) potřebuje optimální nastavení pro maximální produktivitu, aby mohl prostě jen bouchat a bouchat. Problém je v tom, že spousta těch dělníků klávesnice dělá se soubory triviální úkony, a přesto má pocit, že na to potřebují Total Commander, a to zásadně v absolutně nejposlednější verzi. Je to jako kdyby někdo tvrdil, že na občasné vysoustružení drážky do hřídele potřebuje bezpodmínečně NC stroj, že na obyčejném soustruhu to nejde, a přitom takový úkon dělá jednou do měsíce. Tedy - vadí mi, že lidé neumí s explorerem, a mají pocit, že všude MUSÍ mít TC. Jenže ve velkých firmách nezřídka existují jistá pravidla na používání software, a není ani možné nosit si TC ani jiný sw na flashce, protože pokud to není zakázané na úrovni systému, zakazuje to z bezpečnostních důvodů firemní směrnice. Člověk závislý na TC i v základních úkonech stává se pak chudákem.
Nevadí mi alternativní filemanagery, ale myslím, že doba dvou oken je překonaná, a základní zkratky obvyklé v hostitelském systému by se měly dodržovat. Používat F-klávesy podle vzoru DOSového NC z roku raz-dva mi přijde jako prasárna. Spíš inklinuji k filemanagerům, které nejsou limitovány dvěma panely, například:
Directory OpusUltraExplorerXYplorerxplorer²Explorer++CubicExplorerExplorerXP ...

používat jednopanelové filamanagery (nebo jejich simulátory jako je explorer) je jako používat při práci jen jednu ruku (i když mám obě zdravé) přijdu o největší výhody:
1 - nevidím odkud a kam kopíruji, zejména pokud si udržuji v počítači pořádek a mám soubory pečlivě a logicky rozdělené do složek a podsložek, tak než se složitě proklikám k adresáři kam chci kopírovat málem zapomenu odkud jsem to vzal
2 - díky tabům má nejpoužívanější adresáře "stále při ruce", u exploreru musím stále dělat kolečko Můj počítač -> disk X -> adresář -> podadresář
3 - file manažer si pamatuje nastavení a toto jde nastavit
4 - hromadné přejmenování
5 - mohu vypnout panely, které mne nezajímají
6 - mohu si filtrovat soubory podle přípony (maska)
7 - pro případ že bych si adresáře v tabech, přeci jen přepnul, tak ještě mám directory hotlist což jsou takové záložky nebo bookmarks
8 - mohu přistupovat i na disky s ext2
9 - je jasně dané kdy přesouváte a kdy kopírujete
10 - kopírované adresáře jd dávat do fronty a nemám otevřených mlilión oken, které se snaží kopírovat zároveň čímž často činí jinou práci na počítači nemožnou
11 - jednodušší práce s archivy, navíc včetně rar-u a jiných
12 - použití pokročilých funkcí (změna malých písmen na velké, různé masky a fltry) při přejmenování souborů
13 - práce s iso soubory
14 - rychlejší spuštění
15 - možnost si udělat usb verzi a tu si pak nosit všude a všude mít to, nač je člověk zvyklý
16 - mnohem pohodlnější práci z klávesnice
atd....
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 29. 4. 2010 19:08

2 okna, prehlednost souboru a slozek, soucasna prace v mnoha slozkach zaroven, ftp, pluginy pro spousty vychytavek, oblibene slozky, menu atd....
V mem pripade dokonce takovy centralni mozek, veci jako plocha a nabidka start vubec nepouzivam, vse poustim z TC a z horniho menu. TC mi startuje automaticky a plochu jsem uz dlouho nevidel. Bez TC si nedokazu predstavit jakoukoliv inteligentni a rychlou praci se soubory a nejen se soubory. Nenahraditena soucast vsech pocitacu na kterych pracuju.

P.S. ano umim i s explorerem ale TC je 100x rychlejsi a prehlednejsi, na druhou stranu pro BFU je TC naprosto zbytecna vec. Tem staci jedno animovane menu a v nem 10 ikonek.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod N3o21 29. 4. 2010 19:12

Tak já osobně mám TC pod Windows velice rád. Kdysi jsem si jej i koupil, ale už jej bohužel moc nevyužívám, protože neexistuje verze pro Mac.

Jinak je v zásadě jedno co používám. Standartně si člověk vystačí s Explorerem či Finderem. Nicméně typicky pro přístup na FTP, či správu souborů v rozsáhlejších projektech se hodí nějaký file manager, který je přehlednější, zobrazuje více podrobností, umožňuje různé třízení, nebo třeba prohledávání souborů dle obsahu (v TC opravdu velice rychlé... Často mnou využívané).

Na druhou stranu je fakt, že TC chybí třeba podpora SFTP. Proto jsem si osobně velice oblíbil na Macu správce souborů muCommander, který je opravdu velice přehledný, umí SFTP, jen to prohledávání textů, a detailnější nastavení (dle typu souborů, atd.).

Jinak... Proč TC... Právě proto, že umí hodně, disponuje detailním nastavením (nepoužívám na každodenní věci, a pokud pracuji s TC, chci aby se mi soubory otvírali v jiných aplikacích, atd.), a co neumí, dá se dopluginovat. Přitom je všechno přehledné a uživatelsky přívětivé. Kdybych si měl vybrat, vybral bych si jej znovu.
Jako alternativu vidím právě muCommander. V případě že by měl i prohledávání souborů dle obsahu, asi bych zvolil právě muCommander místo TC. Jen škoda, že je Java na Linuxu a Windows tak pomalá - bohužel zde se mi nepodařilo právě muCommander rozumně provozovat aniž bych neustále musel čekat na nějaké cosi, co Java kutí na pozadí. Nicméně na Macu to funguje velice rychle :-)

Btw... trošku flame... Ale to je asi jako ptát se lidí, proč používají TC místo Exploreru je jako ptát se, proč používají PSPad/Notepad++/Smultron namísto standartního Notepadu/WordPadu (či jiného méně přehledného textového editoru). Nebo jako proč používá někdo Eclipse či NetBeans pro správu projektu v Javě, když to můžou napsat do textových souborů a "zkompilovat".
Taky to jde, ale s těmito nástroji je to o dost pohodlnější. Tak proč je nevyužít.
N3o21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemo7 29. 4. 2010 19:23

ron.jeremy píše:Vista a 7 - Ctrl+W normálně funguje, zkus... ;-)

MS VISUAL STUDIO 2005 - ani ťuka. ;-) MS nedrží jednotné zkratky ani u vlastních produktů.

The one you want to override by the way is Window.CloseDocumentWindow which defaults to CTRL+F4

http://stackoverflow.com/questions/2645 ... -shortcuts
Scio me nihil scire
Nemo7
Junior

Odeslat příspěvekod xlnc 29. 4. 2010 19:26

Ještě dodatek:

Ano, TC je prostě číslo jedna, i když ho většina uživatelů používá po měsíci jen díky benevolenci autora, který si tvrdě nevynucuje licenční podmínky.

Ano, TC má zbytečně některé dialogy modální, FTP je občas pro kočku nehledě na megaprůšvih s tím ukládáním FTP hesel, ikonky Místa v síti jsem se dlouho spíš děsil..

Ano, všude se běžný uživatel nedostane s USB flash diskem a portable verzí díky bezpečnostním opatřením (pak je to ale peklo i pro správce :-)).

Ano, v TC lidé tak trochu musí znát strukturu Windows, ale taky pochopí, kde skutečně leží složka Dokumenty a jednoduše nebudou dělat z Plochy smeťák.
Petr Pecháček
xlnc
Junior

Odeslat příspěvekod strober 29. 4. 2010 19:47

Nooo...a vo tom to je :) , až člověk zjistí, kde ve skutečnosti leží věci, které má před sebou na ploše...pak slova "organizace disku" dostávají nový pojem :D
strober
Junior

Odeslat příspěvekod mikiqex 29. 4. 2010 19:48

Jsem jedním z těch odsuzovaných závisláků na TC a mám portable edici na flashce, takže kdykoliv kamkoliv přijdu, kde jsou Windows, tam mám svůj TC, na který jsem zvyklý. Ale protože jinam chodím pouze když mám svůj PC v servisu (nedávno poprvé za... 10? let), tohle vůbec neřeším. Jako mnoho dalších jsem začínal v DOSu na M602, pak NC, FAR, WC a na konec TC.

Na uživatele Explorera nenadávám, protože každý umí nejlépe to, na co je zvyklý. Jako programátor jsem zvyklý mít ruce neustále na klávesnici a myš při práci používám poměrně málo (většinou jen na focus, přičemž své aplikace "učím" mít focus automatický :)

Používám TC jako FTP, správce archivů, pro přenos na WinCE, rychlé prohlížení obrázků, hromadný přejmenovávač atd. Navíc mi (alespoň subjektivně) přijde TC rychlejší, než jakýkoliv jeho konkurent.
mikiqex
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 29. 4. 2010 19:49

ron.jeremy na jedne strane ignoruje moznost nosit vytuneny TC na flasce(argument: explorer je na kazdem pc) a za chvili nam doporucuje nejaky doplnky na kontrolni soucty. super.

zajimave by bylo udelat nejakou takovou normalni sadu ukonu: tohle stahni, rozbal tam, takovyhle vyber souboru presun tam a tam(treba 5 vyberu a 5 cilovych adresaru), tenhle vyber prejmenuj tak a tak. posadit ronika s explorerem a myšičkou k jednomu pc a vedle nej nejakyho trochu zdatny cloveka s klaveskou a dvoupanelovym manazerem. obavam se ze vysledek by byl neprijemne drtivy. a jde preci v prvni rady o penize. a cas jsou penize.

xlnc: pokud jde o legalnost, funguje to stejne jako u ms, adobe nebo treba skolnich licenci AutoCADu - cim vic lidi jej zacne pouzivat zdarma a klidne i nelegalne, tim vic lidi se v nem navykove nauci, a tim padem si ho vic lidi koupi ve chvili kdy na nej maji penize. jinak ta licencni politika se mi jako zakaznikovi velice libi! cimz to nijak neomlouvam, jen konstatuju fakt - sam si SW kupuju, ale taky jsem studoval a pivo bylo drahy - no a kdybych v ty dobe nemel treba crackle windows tak dnes jedu treba v linuxu. to same plati pro TC a krom toho jsem jeste prosadil nakup nekolika licenci ve firme kde jsem delal. ti vyrobci to maji moc dobre spocitany, rekl to velky Bill? - kdyz pouzivate kradeny SW tak pouzivejte ten nas.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xlnc 29. 4. 2010 19:56

Jsou tu teď přinejmenším dvě diskuse podobného rázu a obě k ničemu - tahle a "Nejlepší textový procesor". Pokud někdo neudělá srovnávací test nejrůznějších operací, úkonů, rychlosti atp. pak to budou s prominutím opravdu jen "pindy" typu "mně se líbí". Mě spíš zvednul ten názor expertů na tupost uživatelů TC, tak jsem měl potřebu jim vrátit tu tupost uživatelů Průzkumníku a zděšení nad "administrátorskými schopnostmi s Průzkumníkem".
Petr Pecháček
xlnc
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka