Nejlepší program pro práci s operační pamětí

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod a 27. 5. 2010 17:32

vsetky tieto programky pracu s pamatou zhorsuju. nepouzivat! ako tu uz bolo pisane.. ak nestiha, dokupit viac pamati, novsi OS, prip poladit bios, neviem ako na dnesnych doskach, ale na kt600 drobnymi upravami som zvysil podla benchmarkov priepustnost o 20%
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jetelina 27. 5. 2010 18:16

Všechny ty programy pro práci s pamětí jen zabírají paměť! A pokud paměť(RAM) uvolní, tak ty data z RAM přesunou do SWAPu, což je HDD a tím se vše leda zpomalí.
- Jediný trik který se mi na Windows osvěčil je vypnutí swapu(pagefile). Uvolníte X GB místa na disku, donutíte systém pracovat v RAM a zamezíte odkládání dat na HDD.
- Malou nevýhodou je, že bez swapu Windows nedokázou udělat dump paměti v případě pádu systému (BSOD). Ale pokud máte počítač stabilní, nebo nevíte k čemu dumpy jsou, tak vypnutí swapu jedině přidá na výkonu.
jetelina
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 27. 5. 2010 18:48

Ubuntu
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 27. 5. 2010 19:59

Vsechny programy na optimalizaci RAM ktere jsem kdyz zkusil a videl udelaji vic skody nez uzitku, ty lepsi neudelaji nic. Takze naprosto zbytecny software.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jagd 27. 5. 2010 22:53

MemTest_86+
jagd
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 27. 5. 2010 23:24

Koneckonců, spousta těch všelijakých defragmentátorů a optimalizátorů paměti je placených, což je pouze okrádání uživatele. Pokud někdo mermomocí takovou funkčnost chce, tak si jí může naprogramovat sám, protože to jsou 2 řádky zdrojového kódu. Všechny ty prográmky totiž pracují na principu "alokuj velké množství paměti, dealokuj alokovanou paměť".

Takže výsledek? Systém, který má nedostatek paměti, přijme požadavek na alokaci velkého bloku, čímž musí současnou paměť "vyčistit" odsunutím všech stránek paměti na pevný disk. Na první pohled sice pak Správce úloh ukazuje hodně velké paměti, systém se zdá plynulejší, ale jen do té doby než se pokusíte s nějakou aplikací pracovat.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 27. 5. 2010 23:25

jagd píše:MemTest_86+

Jo, ten je také ještě dobrý. :-]
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Radiusxe 28. 5. 2010 12:40

Ja si myslim ze nejlepsi program na spravu pameti je samotny operacni system, kdo jiny by to mel umet lepe?? A jestlize je spatne napsany OS.

Kazdoapdne uz nekdo premyslel nad memory leakama? Da se to nejak resit? Napr ja doma zkousim novy VirtualBox a podporu Mac OS, bohuzel obcas okno samo zkolabuje a ram se neuvolni, takhle mi stacej 3 pady a musim na restart systemu.

PS:
zdar Big Muscle, jak mimochodem vypada vyvoj Mirandy (packu)? Bude, je, nebude, neni?
Radiusxe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yco_ 28. 5. 2010 13:25

Ja som poslednych 6 tyzdnov pracoval s virtualnym PC pod WinXP aj 7 a tam by sa mi zislo, aby sa pred spustenim virtualneho PC uvolnilo tolko pamate, kolko sa len da. Hoci aj len 100MB navyse. Ale nic spolahlive som nenasiel. Skoda, ze ani v tomto vlakne, ktore namiesto overenych tipov diskutuje o zbytocnosti takehoto riesenia. ;-)
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod Hrdlodus 28. 5. 2010 13:48

Smart RAM.
V Advanced SystemCare je odkaz na stažení této utility.
Nechávám ji spouštět spolu se systémem. V system tray je ikonka zobrazující aktuální volnou paměť. Stále tak vidím, zda mám dost paměti na plynulý chod.
Navíc za pár vteřin pročistí paměť a trochu MB uvolní.
Hrdlodus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod br4n0 29. 5. 2010 19:37

@Yco_

Zrejme si to nepochopil. Tie aplikácie sú už z princípu zbytočné. Ak aplikácia potrebuje 100MB RAM navyše, OS jej ju vyhradí (ak má z čoho), príp. "odswapuje" ostatné aplikácie alebo služby. Netreba to robiť manuálne.
br4n0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yco_ 30. 5. 2010 11:43

br4n0 píše:@Yco_

Zrejme si to nepochopil. Tie aplikácie sú už z princípu zbytočné. Ak aplikácia potrebuje 100MB RAM navyše, OS jej ju vyhradí (ak má z čoho), príp. "odswapuje" ostatné aplikácie alebo služby. Netreba to robiť manuálne.

Vďaka za názor. Ale chápem to celkom presne. Ide mi skôr o to, že pred spustením virtuálnej mašiny vypnem všetky "nepotrebné" aplikácie, ako Skype a pod., ale nie vždy sa uvoľní príslušná časť pamäte automaticky a hlavne okamžite a je dobré mať možnosť to urobiť "ručne".
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod Yco_ 31. 5. 2010 19:33

Hrdlodus píše:Smart RAM.
V Advanced SystemCare je odkaz na stažení této utility.

Vďaka.
Yco_
Junior

Předchozí stránka