Programy pro komprimaci souborů - který je nejlepší?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 12. 8. 2010 14:27

Programů pro komprimaci souborů je hromada - WinRar, 7-zip, WinZip, Alzip, WinAce a spousta dalších méně známých. Který se vám nejvíce osvědčil v praxi? Často totiž nezáleží jen na tom, že program ušetří pár megabajtů nebo vteřin při stahování, ale spíš jak se ovládá, jak se integruje do Windows, s jakými formáty si poradí a jaké nabídne funkce. Hledáme ten nejlepší a nejoblíbenější.
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 8. 2010 14:29

Já mám určitě 7-zip. Používám už několik let, je česky, je to freeware a hlavně je už dlouho i v 64bitové verzi. Podporuje snad všechny formáty.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Uzivatel 12. 8. 2010 14:39

Já taky hlasuji pro 7-zip.
Uzivatel
Junior

Odeslat příspěvekod macabe 12. 8. 2010 14:42

7-zip
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Junior

Odeslat příspěvekod blackknight 12. 8. 2010 14:46

Není lepšího softwaru na komprimaci, než je 7-zip :-)
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 12. 8. 2010 14:47

Take jsem pro 7-zip. Tusim neni jen freeware, ale dokonce open source. Uzivam jej jiz radu let a jsem spokojen. Navic lze ovladat pres prikazovou radku, takze si lze udelat .bat soubor, ktery zabali adresar napr. Dokumenty a zkopiruje jej na externi disk.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pafo 12. 8. 2010 14:49

Já také 7-zip. Kamarádovi se nějak graficky nezdál, ale líbí se mu PeaZip, který jsem také zkoušel a byl bych rovněž spokojený.
Pafo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 12. 8. 2010 14:52

7-zip
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Odpadlík 12. 8. 2010 14:55

:love: WinRAR :love:
Odpadlík
Junior

Odeslat příspěvekod David P. 12. 8. 2010 14:57

Já 7-zip kupodivu nepoužívám. Kdysi ano, ale něco mi na něm vadilo a přešel jsem na AlZip. 7-zip ale asi zase nainstaluju, abych zjistil, proč se mi nelíbí :)

Každopádně s AlZipem mám fajn zážitek - do kontextové nabídky Windows defaultně přidával i položku pro přidání Nové složky. Byla tam zdvojená, protože ve většině případů funkci nabízí Windows sám o sobě. Jenomže položka pro vytvoření nové složky od AlZipu byla na kraji a tudíž víc na očích, tak jsem klikal na ni a při založení adresáře jsem se pak divil, proč u něj není předvyplněno "Nová složka", ale náhodně jména ptáků (Drozd, Vrabec, Pěnkava...). Chvíli mi to trvalo, než jsem přišel na to, že ten odkaz v kontextové nabídce patří AlZipu, který programoval zřejmě nějaký ornitolog :)
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hosna-m 12. 8. 2010 14:57

WinRAR případně 7-zip
M. Hošna
hosna-m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yosi 12. 8. 2010 14:59

7-zip
+ v 64bitové variantě nepřekonatelný (v 32bit asi takeé nepřekonatelný, ale nemůžu sloužit s reálným porovnáním)
+ničím neotravuje, Gui nepotřebuje, stačí kontextová nabídka pod pravým tlačítkem.
+Výborně spolupracuje s TotalCommanderem jako externí archiver.
+"nezas**e" kontextové menu jako WinRar nebo Ace. A to je pro mě celkem důleřité ve chvíly kdy tam mám ještě Tortoise Client a další podobné utilitky.
+ jejich vlastní algoritmus 7zip je velmi výkoný, bohužel některé rozšířené archivery si sním nedokáží poradit.
+ poradí si prakticky s každým formátem

- .tar.gz archivy neumí rozbalit najednou (snad to vývojáři pořeší, aby .tar file hodil do nějaké své temp složky a pak ho odstranil)
yosi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djadja 12. 8. 2010 15:02

Je to také hodně o zvyku. Mám i 7-zip a jiné, ale používám převážně WinRar. Mám ho i na flash-ce jako portable verzi, takže si ho nosím s sebou. 7-zip také.
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod NwT17 12. 8. 2010 15:06

Asi PowerArchiver nebo WinRar.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod randomofamber 12. 8. 2010 15:12

Býval to RAR, nyní je to 7-zip.
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků