Programy pro komprimaci souborů - který je nejlepší?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 12. 8. 2010 15:27

Programů pro komprimaci souborů je hromada - WinRar, 7-zip, WinZip, Alzip, WinAce a spousta dalších méně známých. Který se vám nejvíce osvědčil v praxi? Často totiž nezáleží jen na tom, že program ušetří pár megabajtů nebo vteřin při stahování, ale spíš jak se ovládá, jak se integruje do Windows, s jakými formáty si poradí a jaké nabídne funkce. Hledáme ten nejlepší a nejoblíbenější.
David P.
Šéfredaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 8. 2010 15:29

Já mám určitě 7-zip. Používám už několik let, je česky, je to freeware a hlavně je už dlouho i v 64bitové verzi. Podporuje snad všechny formáty.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Uzivatel 12. 8. 2010 15:39

Já taky hlasuji pro 7-zip.
Uzivatel
Junior

Odeslat příspěvekod macabe 12. 8. 2010 15:42

7-zip
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Junior

Odeslat příspěvekod blackknight 12. 8. 2010 15:46

Není lepšího softwaru na komprimaci, než je 7-zip :-)
blackknight
Junior

Odeslat příspěvekod Noxik 12. 8. 2010 15:47

Take jsem pro 7-zip. Tusim neni jen freeware, ale dokonce open source. Uzivam jej jiz radu let a jsem spokojen. Navic lze ovladat pres prikazovou radku, takze si lze udelat .bat soubor, ktery zabali adresar napr. Dokumenty a zkopiruje jej na externi disk.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod Pafo 12. 8. 2010 15:49

Já také 7-zip. Kamarádovi se nějak graficky nezdál, ale líbí se mu PeaZip, který jsem také zkoušel a byl bych rovněž spokojený.
Pafo
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 12. 8. 2010 15:52

7-zip
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Odpadlík 12. 8. 2010 15:55

:love: WinRAR :love:
Odpadlík
Junior

Odeslat příspěvekod David P. 12. 8. 2010 15:57

Já 7-zip kupodivu nepoužívám. Kdysi ano, ale něco mi na něm vadilo a přešel jsem na AlZip. 7-zip ale asi zase nainstaluju, abych zjistil, proč se mi nelíbí :)

Každopádně s AlZipem mám fajn zážitek - do kontextové nabídky Windows defaultně přidával i položku pro přidání Nové složky. Byla tam zdvojená, protože ve většině případů funkci nabízí Windows sám o sobě. Jenomže položka pro vytvoření nové složky od AlZipu byla na kraji a tudíž víc na očích, tak jsem klikal na ni a při založení adresáře jsem se pak divil, proč u něj není předvyplněno "Nová složka", ale náhodně jména ptáků (Drozd, Vrabec, Pěnkava...). Chvíli mi to trvalo, než jsem přišel na to, že ten odkaz v kontextové nabídce patří AlZipu, který programoval zřejmě nějaký ornitolog :)
David P.
Šéfredaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod hosna-m 12. 8. 2010 15:57

WinRAR případně 7-zip
M. Hošna
hosna-m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yosi 12. 8. 2010 15:59

7-zip
+ v 64bitové variantě nepřekonatelný (v 32bit asi takeé nepřekonatelný, ale nemůžu sloužit s reálným porovnáním)
+ničím neotravuje, Gui nepotřebuje, stačí kontextová nabídka pod pravým tlačítkem.
+Výborně spolupracuje s TotalCommanderem jako externí archiver.
+"nezas**e" kontextové menu jako WinRar nebo Ace. A to je pro mě celkem důleřité ve chvíly kdy tam mám ještě Tortoise Client a další podobné utilitky.
+ jejich vlastní algoritmus 7zip je velmi výkoný, bohužel některé rozšířené archivery si sním nedokáží poradit.
+ poradí si prakticky s každým formátem

- .tar.gz archivy neumí rozbalit najednou (snad to vývojáři pořeší, aby .tar file hodil do nějaké své temp složky a pak ho odstranil)
yosi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djadja 12. 8. 2010 16:02

Je to také hodně o zvyku. Mám i 7-zip a jiné, ale používám převážně WinRar. Mám ho i na flash-ce jako portable verzi, takže si ho nosím s sebou. 7-zip také.
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod NwT17 12. 8. 2010 16:06

Asi PowerArchiver nebo WinRar.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior

Odeslat příspěvekod randomofamber 12. 8. 2010 16:12

Býval to RAR, nyní je to 7-zip.
randomofamber
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 12. 8. 2010 16:12

winrar
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod gyoja 12. 8. 2010 16:29

Balím v Total Commanderu a rozbaluju skrz PeaZip.
gyoja
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 12. 8. 2010 16:36

WinRAR na běžné balení, 7-zip, když potřebuju něco zabalit maximálně nejvíc:) A proč přeskočili u 7-zipu z verze 4.x rovnou na 9.x? přijde mi to děsně hloupé, nevidím v tom smysl.
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod _pao_ 12. 8. 2010 16:37

7-zip ... Jediná vada na kráse je rozdělení archivů. Jejich pořadové číslo připojuje až za název, čímž se pak archivy jeví jako neznámý typ souboru :(
_pao_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmmario 12. 8. 2010 16:43

Do formátu ZIP nejlépe komprimuje KZip (Ken Silverman ZIP), využívá nějaké "brutální" hacky a snaží se zkomprimovat obsah souborů na co nejmenší velikost, ale za cenu velmi velmi dlouhého čekání. Používám script ReKZip (společně s utilitou zipmix) pro "přebalení" archivů, který dokáže až neuvěřitelně srazit velikost některých ZIPů.

Odkaz: http://advsys.net/ken/utils.htm#kzip.

Co se týče jiných programů, používám WinRAR pro "dokonalý" formát .rar, který umožňuje ukládat soubory s unicode názvy, šifrovat, rozdělovat archiv na více částí, generovat opravné záznamy dovnitř archivu a samostatné opravné soubory, podepisovat archivy, SFX, solid archivy a mega moc dalších schopností, GUI programu se mi moc líbí, jednoduché přehledné + práce z konzole. A tohle všechno umí WinRAR již velmi dlouho a já se nerad učím nové věci, proto je WinRAR mojí jedničkou.
mmmmario
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 12. 8. 2010 16:51

Kedze od programu na komprimaciu vyzadujem, aby vedel vytvarat delene archivy, vedel archiv zaheslovat a vedel pridat data na obnovu poskodenych suborov ci vytvorit recovery subory, v podstate jedinym pouzitelnym programom je Winrar (ked si dam dokopy funkcie aj s ovladanim a rychlostou)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Junior

Odeslat příspěvekod Honza07 12. 8. 2010 16:52

neinstaluju uz nic jineho nez 7Zip, kdysi jsem pouzival Winrar a UHARC.
Honza07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eoff 12. 8. 2010 16:59

Jedině Total Commander, umí rozbalit všechny běžný archivy. A kdyz něco balím, tak to cpu do zipu, kterej umí interně.

Zkoušel jsem 7-zp, jeho kvality rozhodně nepopírám, ale vzhledově a uživatelsky moc na úrvoni není. WinRaR je na tom o něco líp, ale zase není zdarma :). Takže TC vítězí, bez debat :)
eoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mart22 12. 8. 2010 17:01

Tak já si nedokážu představit život bez totalcommanderu.
Pluginy 7zip,img,iso,mbox,mpq(warcraft),msi,rpm
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Junior

Odeslat příspěvekod ŠtěpánaArgo 12. 8. 2010 17:03

bz2
ŠtěpánaArgo
Junior

Odeslat příspěvekod Arnold1234567 12. 8. 2010 17:05

7-zip. Na procesoru i7 rychlost komprese az 7 MB/s :-)
Arnold1234567
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 8. 2010 17:08

aniz bych se chtel kohokoliv osobne nejak dotknout tak winrar stejne drtiva vetsina lidi pouziva nelegalne(nebo rekneme "v rozporu s licencnima podminkama") protoze byl kdysi in.
- jednoznacnym kralem je aktualne 7-zip - v kontextovce mam pridat do 7z(pro me) a i do zip (kdyz to nekomu posilam). navic ne ze je free ale on je open.
Naposledy upravil karlos00x dne 12. 8. 2010 17:12, celkově upraveno 1
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miroslavh85 12. 8. 2010 17:10

7-zip.
Jenom to rozhraní už by chtělo trošku zmodernizovat. Já rád hezké UI.
miroslavh85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 8. 2010 17:11

Arnold1234567 píše:7-zip. Na procesoru i7 rychlost komprese az 7 MB/s :-)

jestli ono to nezavisi spis na nastaveni komprese... mohu na svem atlon II X2 "komprimovat" 7-zipem treba 60MB/s...

-- 12. 8. 2010 17:11 --

miroslavh85 píše:7-zip.
Jenom to rozhraní už by chtělo trošku zmodernizovat. Já rád hezké UI.

nevim jak ostatni ale ja teda z 99% pouziju stejne jen dva prikazy z kontextoveho menu: rozbalit, zabalit.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tigercz 12. 8. 2010 17:12

Kdysi dávno WinRAR, ale nyní jedině 7-Zip. 32/64bit, zdarma, v kontextové nabídce, česky i jako plugin do TotalCommanderu - co víc si přát? Proč platit za nějaký WinRAR, za který chtějí skoro tisíc korun ;-)
tigercz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 12. 8. 2010 17:13

Pouzival jsem dlouho 7zip, ale vratil jsem se k winraru, ne kvuli komprimaci, ale pri rozbalovani raru (tolik rozsirenych) toho umi vic.
evlo
Junior

Odeslat příspěvekod Rumlik 12. 8. 2010 17:21

7-zip pro 64bit. rozhodně. Freeware, funguje na linuxu i pod WINE. neni nic lepšího
Rumlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 12. 8. 2010 17:38

PEAZip. 7-Zip jsem jeden čas taky měl, ale když on je tak p ó m a l e j....
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod Rumlik 12. 8. 2010 17:42

zkousil jsi novou verzi v bete? tu 9.xx ... stabilni verze je 4.xx a rychlosti rozdíl je znatelný!
Naposledy upravil Bari007 dne 12. 8. 2010 21:40, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje.
Rumlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X 12. 8. 2010 17:50

Win RAR 3.71+CZ
Win Zip Pro 11.1 používám pro zipy

Jednoúčelové řešení a to speciálně na Rapidshare a spol:
- stahování (Premium i Free účty, lze i Free a v HH na Rapidshare přepnuto automaticky na Premium)
- podobné linky (například 1 film) se seskupují do balíčků (velmi přehledné)
- po dokončení stahování všech částí (partů) se automaticky balíček dekomprimuje (možno i s automatickým zadáním hesla) - super! ušetří spoustu času když přijdete k PC a už máte hotový dekomprimovaný soubor!
: JDownloader 0.9.579+CZ - automatické dekomprimování pomocí plug-inu JDownloaderu, JDownloader nabízí i další velmi zajímavé funkce: automatickou proxy a přepínání IP k obejití časových limitů, několikanásobné souběžné stahování téhož souboru i více souborů - a to vše za cenu: Free!
Naposledy upravil X dne 12. 8. 2010 17:59, celkově upraveno 2
X
Junior

Odeslat příspěvekod KapaCZ 12. 8. 2010 17:56

WinRAR ;-]
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod a 12. 8. 2010 18:26

Rumlik: 7zip funguje aj na linuxe? je tam nejaky dekompresor, ale samotny 7zip verziu pre linux nema
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamajkl 12. 8. 2010 19:12

Dlouho jsem používal WinZip s WinRAR. Poté jsem vyzkoušel také ZipGenius, který byl jeden čas pro mě nepostradatelným "komprimákem". Dnes nedám dopustit na 7zip (díky vlastnostem, které tu popisují další uživatelé) a někdy ještě pakuji přes Total Commandera (komport stisku jednoho tlačítka v práci se soubory).
kamajkl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akira.uzai 12. 8. 2010 19:28

já balím a vybaluji z 99% ve správci souborů. tedy myslím "dospělé" gfile managery jako je total commander nebo crusader (simulátor jako průzkumník si s nejčastěji používaným formátem rar neporadí), jen občas když selže správce souborů, použiji nějaký ten winrar nebo linuxovou alternativu
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod bullhead 12. 8. 2010 19:31

a píše:Rumlik: 7zip funguje aj na linuxe? je tam nejaky dekompresor, ale samotny 7zip verziu pre linux nema

...ale ma
p7zip at Source Forge
p7zip is the command line version of 7-Zip for Unix/Linux, made by an independent developer.
bullhead
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kelimerk 12. 8. 2010 19:32

Total Commander + WinRar jako externí nástroj (samostatně ho nepoužívám).
kelimerk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bullhead 12. 8. 2010 19:34

7-zip
+ 64bit verze ("mezi námi pánové, kdo z jiných to má" abych parafrazoval)
+ nepřekonatelná komprese
+ umí všechny ostatní formáty
+ je pluggin do Total Commanderu
- test ...jediné co z mého pohledu chybí je možnost testu hned po kompresi ...teď je to možné ale jen ve dvou krocích (nejdriv komprimovat pak testnout) ...autor je bezesporu borec (ted to NEmyslim jako ironii) ale evidentně trochu mimo - toto mají všechny ostatní komprimátory ale on to pořád odmítá z argumentací "proč" ..."bo to lidí chtějí" (trochu mi to připomíná přístup linuxáka)
bullhead
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 12. 8. 2010 19:40

Asi budu trapnej, ale 7-zip. I v linuxu, ale tam jen na prikazovy radce...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Faramir 12. 8. 2010 19:41

Jednoznačně WinRAR

+ 64 bit verze je brutálně rychlá
+ nepřekonatelná komprese :-P
+ podpora snad všech existujících formátů
+ Total Commander ho umí nativně, nepotřebuje nějaký hloupý plugin
+ možnost opravit poškozený archív
+ v případě výskytu chyby v archívu řekne, kde ta chyba je (to byl jeden z důvodů, proč jsem přešel z 7-zip na WinRAR)
+ licence doživotně
+ je v češtině
+ a mnoho dalšího ;-)

- žádný mě nenapadá :-)
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior

Odeslat příspěvekod mucko 12. 8. 2010 19:48

Jednoznačne 7-zip. Aj keď občas som nútený rozbalovať .rar (1 prípad z 50) cez WinRar, keď si s ním 7-zip nevie poradiť.
mucko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Scapino 12. 8. 2010 20:04

Překvapivě jako jediný tady používám IzArc
- podpora velkého množství formátů
- freeware i pro komerční účely
Scapino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 12. 8. 2010 20:14

Faramir píše:+ nepřekonatelná komprese :-P
7-zip zvladne udelat soubor i o par KB mensi ;)

Faramir píše:+ licence doživotně
+ je v češtině
A je zdarma a taky v cestine :)

- žádný mě nenapadá :-)
Je placenej (jak program, tak algoritmus).
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ms.press 12. 8. 2010 20:19

Mohu doporučit několik programů

1.) PeaZip http://www.zive.cz/programy/peazip/pr-7243
2.) ZipGenius http://www.zive.cz/programy/zipgenius/pr-4044
3.) SharpArchiver http://www.softpedia.com/get/Compressio ... iver.shtml
4.) PerfectCompress http://moises-studios.110mb.com/perfect ... index.html
5.) 7-zip http://www.zive.cz/programy/7-zip/pr-6695
6.) IZArc http://www.zive.cz/programy/izarc/pr-4897

- Nejčasteji používané archivní formáty jsou pro mně 7Z, TAR, ZIP, ZPAQ http://mattmahoney.net/dc/#zpaq

- 7Z a ZPAQ mají absolutně nejlepší level komprimace. ZIP ani RAR nemají nárok.

btw:)
Přímo v systému Windows je nějaká podpora pro soubory .ZIP, .ISO
Na zbytek třeba souborový manažér http://www.zive.cz/programy/freecommander/pr-6461

Compression tools
http://www.softpedia.com/catList/2,0,1,0,1.html

- Nejraději mám poslední dobou (zhruba rok) už pouhý PeaZip! ;-)
ms.press
Junior

Odeslat příspěvekod quaker66 12. 8. 2010 20:34

tar+bz2
quaker66
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 12. 8. 2010 21:09

7zip bez debaty.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Darth_Yoda 12. 8. 2010 21:25

Pro běžné užití Altap Salamander + plugin 7-zip, pro občasnou potřebu 64-bit 7-zip.
Nyní: iAudio Cowon D2+, jays q-jays, Altec Lansing UHP336
Komp: Creative Soundblaster Audigy SE + Creative Fatal1ty

Kdysi: Creative ZEN V + Sennheiser MX360 + Koss Spark Plug + Koss KEB/24bk
Komp: int. Realtec AC'97 Audio + Labtec headset
Darth_Yoda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sputnikone 12. 8. 2010 21:33

64-bit 7zip is all I need...
sputnikone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AGENT_DEMENT 12. 8. 2010 21:39

WinRar ;)
AGENT_DEMENT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gepardic 12. 8. 2010 22:25

Zajímavé že jste vytáhli tohle... v roce 2010, kdy komprese trochu pozbývá smysl. Protože téměř všechny soubory mají už (pro ně nejvhodnější) kompresi v sobě hudba, videa, obrázky, dokumenty, aplikace, prostě všechno. Navíc se zvyšující se rychlostí internetu to taky začíná být jedno jestli nestahuju o 5% více než bych mohl v balíku. Komprese má teď přenesený smysl... nejčastěji se využívá pokud potřebuji soubory seskupit dohromady, a to ale né z důvodu spoření místa, ale třeba proto že je potřebuji poslat mailem, nebo něco podobného. Takže kompresní program by měl být hlavně rychlý a nenáročný na strojový čas, to jak je efektivní při samotné kompresi je už vlastně jedno.
@iiic
gepardic
Junior

Odeslat příspěvekod B.B.Kingblues 12. 8. 2010 22:32

7 zip LZMA 2
moja zestava je so mnou spokojná,a nepotrebujem absolutne novinky.
B.B.Kingblues
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcus88 12. 8. 2010 22:41

Momentalne WinRAR 64bit, ale v blizkej dobe sa urcite pozriem aj na 7-zip, ci sa nieco zmenilo odkedy som ho mal naposledy..(ked ma take velke ohlasy ;-) )
marcus88
Junior

Odeslat příspěvekod The_mike 12. 8. 2010 22:43

jedine winrar 64 bit ...jinak jak tady nekdo kecal ze mu rar po instalaci zasere celou nabidku....LOL clovece co si takhle tu nabidku editovat...ta moznost je hnedka v instalaci
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior

Odeslat příspěvekod Eddygordo1 13. 8. 2010 00:43

Kazdopádně používám WinUHA, (*uha) nebo HeleCAB (*CAB) Ale jinak mám vlastní packer (Packuji do: CAB- LZX, ACE)
Eddygordo1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Harvester 13. 8. 2010 06:42

WinRAR, netřeba měnit. Je to o tom, jak kdo s počítačem dělá a co potřebuje. Někomu stačí průzkumník, někdo potřebuje Total Commander.

-- 13. 8. 2010 06:44 --

No, řekl bych, že pro přenos *.dbf nebo jiných databázových souborů to pořád smysl má.

gepardic píše:Zajímavé že jste vytáhli tohle... v roce 2010, kdy komprese trochu pozbývá smysl. Protože téměř všechny soubory mají už (pro ně nejvhodnější) kompresi v sobě hudba, videa, obrázky, dokumenty, aplikace, prostě všechno. Navíc se zvyšující se rychlostí internetu to taky začíná být jedno jestli nestahuju o 5% více než bych mohl v balíku. Komprese má teď přenesený smysl... nejčastěji se využívá pokud potřebuji soubory seskupit dohromady, a to ale né z důvodu spoření místa, ale třeba proto že je potřebuji poslat mailem, nebo něco podobného. Takže kompresní program by měl být hlavně rychlý a nenáročný na strojový čas, to jak je efektivní při samotné kompresi je už vlastně jedno.

Odeslat příspěvekod visitor 13. 8. 2010 07:38

Osobně balím do ZIPu a k tomu používám Total Commander. Dříve jsem se honil za kilobajty, ale při dnešních rychlostech internetu a velikosti médií spíše preferuji rychlost (žádná komprese). Archivy vytvářím jen, aby se daný obsah lépe transportoval (fotky na FTP, ...).
visitor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fatman 13. 8. 2010 08:17

Taky používám hlavně 7-zip, byť mám i WinRAR. Stejně ale v drtivé většině archivy rozbaluji, než tvořím a na to pužívám TotalCommander, pokud to jde.

gepardic píše:Zajímavé že jste vytáhli tohle... v roce 2010, kdy komprese trochu pozbývá smysl... nejčastěji se využívá pokud potřebuji soubory seskupit dohromady...

Tak to je jeden důvod. I jinak soubory před zálohováním via FTP nebo na ext. disk komprimuji (teda Cobian si to dělá sám), dokumenty, zdrojáky a data z účetnictví se smrsknou dost. Navíc je lze komprimovat pod heslem, takže mám větší pocit sucha a bezpečí, když se to válí na hostingu jednak v adresáři, kam je přístup přes heslo a jednak samo ještě zaheslované jiným heslem.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 13. 8. 2010 11:11

Ark
Intel Q6600 @ 3,6GHz ofoukáván Zalmanem CNPS9700 LED, DFI ICFX3200T2R/G + NC-U6, Sapphire HD 2900XT @800/2100, 2x Hitachi 400GB, GEIL 2x1GB 4-4-4-12, Chieftec CFT-620-A12S, Thermaltake Armor VA8000SWA
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod Adanos 13. 8. 2010 12:04

IZArc - štandardne sa inštaluje v našej firme na každý PC, začal som ho používať aj doma a automaticky ho dávam na každý počítač, ktorý inštalujem.
Adanos
Junior

Odeslat příspěvekod Slondo 13. 8. 2010 12:15

:arrow: IZArc používam tiež roky a nemal som žiadne problémy...
Slondo
Junior

Odeslat příspěvekod Mem_ 13. 8. 2010 13:15

yosi píše:+"nezas**e" kontextové menu jako WinRar nebo Ace. A to je pro mě celkem důleřité ve chvíly kdy tam mám ještě Tortoise Client a další podobné utilitky.

Tak se nesmíš stydět při instalaci odškrtat, které tam nechceš ;) Já mám v kontextovém menu jen podmenu "WinRar" a v něm "Add to archive..." a "Add to archive <filename>"

- V práci a u zákazníků často jen Průzkumník a Odeslat/Komprimovaná složka ZIP
- V Salamanderu používám nejčastěji interní ZIP
- A jinak WinRAR, *.RAR většinou solid archive na best, jinak stačí i ZIP

Nicméně tímhle odpovídáme jen na otázku, co v praxi používáme. Na vágní otázku v textu tohoto vlákna není jedna odpověď:
- pokud jde o jednoduchost použití, může se hodit integrace do shellu (kontextové menu), možnost externího volání (file managery), ale i funkce navíc (okamžité odeslání archivu e-mailem atd.)
- někomu jde o rychlost komprese, pakuje velký objem dat malých souborů třeba jen z důvodu jejich spojení (tar, nebo rar na store)
- někomu jde o kvalitu komprese bez ohledu na prostředky (strávený čas, vyčerpaná paměť při kompresi i dekompresi). V IT se může jednat o zálohy dumpů, databází, revizí, a tam může být kompresní poměr velmi zajímavý a rozhodně má smysl komprimovat. Příklad: 13GB backup MS SQL 2005 databáze zabírá v RAR na best 450 MB <- gepardic
Mem_
Junior

Odeslat příspěvekod checheche 13. 8. 2010 13:52

Už několik let používám jenom 7-zip.

A jestli někomu vadí, že p7zip má na Linuxu jenom textový prostředí, může použít grafický frontend k7z.
Screenshoty

A je i ve verzi pro Windows.
i5-4590 + MSI B85-G41 PC Mate = (4x3,7 GHz), GTX960 2GB, 8 GB DDR3@1600MHz
checheche
Junior

Odeslat příspěvekod Jacobs007 13. 8. 2010 14:02

IZArc a naprosta spokojenost
Jacobs007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 13. 8. 2010 14:45

checheche píše:A jestli někomu vadí, že p7zip má na Linuxu jenom textový prostředí, může použít grafický frontend k7z.
Screenshoty
GTK/Qt? Na webu jsem se nedocetl :-|
----
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubosb 13. 8. 2010 16:10

suk píše:GTK/Qt? Na webu jsem se nedocetl :-|

http://code.google.com/p/k7z/wiki/Installation
Kód: Vybrat vše
Dependencies¶
Linux¶
Required¶

* Python, Qt4, PyQt4, Tar, Make, P7Zip

gepardic píše:Zajímavé že jste vytáhli tohle... v roce 2010, kdy komprese trochu pozbývá smysl. Protože téměř všechny soubory mají už (pro ně nejvhodnější) kompresi v sobě hudba, videa, obrázky, dokumenty, aplikace, prostě všechno...

Možnosť hodiť ich do jedného súboru, možnosť rozdeliť súbor na menšie časti, BFUidné rozhranie pre šifrovanie...
Lubosb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomixon 13. 8. 2010 18:16

7-zip s WinRarem. Rád bych pouze 7-zip, ale má jeden zásadní problém:

- Soubory v otevřeném archivu "na sebe vzájemně nevidí".
Tj. když třeba otevřu html knihu, tak nefungují odkazy nebo obrázky.

edit:
- a Izarc to má taky tak :hm
Tomixon
Junior

Odeslat příspěvekod The_mike 15. 8. 2010 21:30

tak jsem asi po 6 letech z raru presel na 7zip
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior

Odeslat příspěvekod baltimora 19. 8. 2010 13:30

Ja používam Zipmany, WinRar a PowerArchiver keď stiahnem nejaký rar súbor čo sa nedá rozbaliť že vypisuje chybu crc a pod. tak ho prekonvertujem na zip v PowerArchivery a rozbalím ho v Zipmany, inak Zipmany rozbalí každý zip ktorý napr. nedokáže iný program rozbaliť že vypisuje nejakú chybu, Zipmany je síce starší program ale je super používam ho dlho, nesklamal rozbalil každý ZIP hlavne poškodené (aspoň tak ich označili konkurenčné programy) ;-)
baltimora
Junior

Odeslat příspěvekod JSzu 20. 8. 2010 12:50

Pouzivam WinRar, ale ted jsem dva dny byl na jinem PC a byl tam jZip, vypadal celkem dobre a hlavne pouzitelne, tak ho zkusim. Snad umi SFX tak dobre jako WinRar.
JSzu
Mírně pokročilý