Programy pro komprimaci souborů - který je nejlepší?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fatman 13. 8. 2010 08:17

Taky používám hlavně 7-zip, byť mám i WinRAR. Stejně ale v drtivé většině archivy rozbaluji, než tvořím a na to pužívám TotalCommander, pokud to jde.

gepardic píše:Zajímavé že jste vytáhli tohle... v roce 2010, kdy komprese trochu pozbývá smysl... nejčastěji se využívá pokud potřebuji soubory seskupit dohromady...

Tak to je jeden důvod. I jinak soubory před zálohováním via FTP nebo na ext. disk komprimuji (teda Cobian si to dělá sám), dokumenty, zdrojáky a data z účetnictví se smrsknou dost. Navíc je lze komprimovat pod heslem, takže mám větší pocit sucha a bezpečí, když se to válí na hostingu jednak v adresáři, kam je přístup přes heslo a jednak samo ještě zaheslované jiným heslem.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 13. 8. 2010 11:11

Ark
Intel Q6600 @ 3,6GHz ofoukáván Zalmanem CNPS9700 LED, DFI ICFX3200T2R/G + NC-U6, Sapphire HD 2900XT @800/2100, 2x Hitachi 400GB, GEIL 2x1GB 4-4-4-12, Chieftec CFT-620-A12S, Thermaltake Armor VA8000SWA
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod Adanos 13. 8. 2010 12:04

IZArc - štandardne sa inštaluje v našej firme na každý PC, začal som ho používať aj doma a automaticky ho dávam na každý počítač, ktorý inštalujem.
Adanos
Junior

Odeslat příspěvekod Slondo 13. 8. 2010 12:15

:arrow: IZArc používam tiež roky a nemal som žiadne problémy...
Slondo
Junior

Odeslat příspěvekod Mem_ 13. 8. 2010 13:15

yosi píše:+"nezas**e" kontextové menu jako WinRar nebo Ace. A to je pro mě celkem důleřité ve chvíly kdy tam mám ještě Tortoise Client a další podobné utilitky.

Tak se nesmíš stydět při instalaci odškrtat, které tam nechceš ;) Já mám v kontextovém menu jen podmenu "WinRar" a v něm "Add to archive..." a "Add to archive <filename>"

- V práci a u zákazníků často jen Průzkumník a Odeslat/Komprimovaná složka ZIP
- V Salamanderu používám nejčastěji interní ZIP
- A jinak WinRAR, *.RAR většinou solid archive na best, jinak stačí i ZIP

Nicméně tímhle odpovídáme jen na otázku, co v praxi používáme. Na vágní otázku v textu tohoto vlákna není jedna odpověď:
- pokud jde o jednoduchost použití, může se hodit integrace do shellu (kontextové menu), možnost externího volání (file managery), ale i funkce navíc (okamžité odeslání archivu e-mailem atd.)
- někomu jde o rychlost komprese, pakuje velký objem dat malých souborů třeba jen z důvodu jejich spojení (tar, nebo rar na store)
- někomu jde o kvalitu komprese bez ohledu na prostředky (strávený čas, vyčerpaná paměť při kompresi i dekompresi). V IT se může jednat o zálohy dumpů, databází, revizí, a tam může být kompresní poměr velmi zajímavý a rozhodně má smysl komprimovat. Příklad: 13GB backup MS SQL 2005 databáze zabírá v RAR na best 450 MB <- gepardic
Mem_
Junior

Odeslat příspěvekod checheche 13. 8. 2010 13:52

Už několik let používám jenom 7-zip.

A jestli někomu vadí, že p7zip má na Linuxu jenom textový prostředí, může použít grafický frontend k7z.
Screenshoty

A je i ve verzi pro Windows.
i5-4590 + MSI B85-G41 PC Mate = (4x3,7 GHz), GTX960 2GB, 8 GB DDR3@1600MHz
checheche
Junior

Odeslat příspěvekod Jacobs007 13. 8. 2010 14:02

IZArc a naprosta spokojenost
Jacobs007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 13. 8. 2010 14:45

checheche píše:A jestli někomu vadí, že p7zip má na Linuxu jenom textový prostředí, může použít grafický frontend k7z.
Screenshoty
GTK/Qt? Na webu jsem se nedocetl :-|
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubosb 13. 8. 2010 16:10

suk píše:GTK/Qt? Na webu jsem se nedocetl :-|

http://code.google.com/p/k7z/wiki/Installation
Kód: Vybrat vše
Dependencies¶
Linux¶
Required¶

* Python, Qt4, PyQt4, Tar, Make, P7Zip

gepardic píše:Zajímavé že jste vytáhli tohle... v roce 2010, kdy komprese trochu pozbývá smysl. Protože téměř všechny soubory mají už (pro ně nejvhodnější) kompresi v sobě hudba, videa, obrázky, dokumenty, aplikace, prostě všechno...

Možnosť hodiť ich do jedného súboru, možnosť rozdeliť súbor na menšie časti, BFUidné rozhranie pre šifrovanie...
Lubosb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomixon 13. 8. 2010 18:16

7-zip s WinRarem. Rád bych pouze 7-zip, ale má jeden zásadní problém:

- Soubory v otevřeném archivu "na sebe vzájemně nevidí".
Tj. když třeba otevřu html knihu, tak nefungují odkazy nebo obrázky.

edit:
- a Izarc to má taky tak :hm
Tomixon
Junior

Odeslat příspěvekod The_mike 15. 8. 2010 21:30

tak jsem asi po 6 letech z raru presel na 7zip
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior

Odeslat příspěvekod baltimora 19. 8. 2010 13:30

Ja používam Zipmany, WinRar a PowerArchiver keď stiahnem nejaký rar súbor čo sa nedá rozbaliť že vypisuje chybu crc a pod. tak ho prekonvertujem na zip v PowerArchivery a rozbalím ho v Zipmany, inak Zipmany rozbalí každý zip ktorý napr. nedokáže iný program rozbaliť že vypisuje nejakú chybu, Zipmany je síce starší program ale je super používam ho dlho, nesklamal rozbalil každý ZIP hlavne poškodené (aspoň tak ich označili konkurenčné programy) ;-)
baltimora
Junior

Odeslat příspěvekod JSzu 20. 8. 2010 12:50

Pouzivam WinRar, ale ted jsem dva dny byl na jinem PC a byl tam jZip, vypadal celkem dobre a hlavne pouzitelne, tak ho zkusim. Snad umi SFX tak dobre jako WinRar.
JSzu
Mírně pokročilý

Předchozí stránka