Nejlepší program pro synchronizaci dat mezi dvěma počítači.

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod WesleyC 8. 10. 2010 13:14

Původně jsem používal LiveMesh pro synchronizace mezi PC s Win 7 a Macbookem se Snow Leopardem. Ze začátku to celkem šlo, ale pak začal livemesh agent na macu haprovat, někdy po restartu vůbec nešel spustit. (zkoušel jsem ještě beta berzi, ne tu novou 2011 co vyšla před pár týdny).

Potom jsem nainstaloval SugarSync a jsem spokojen. Synchronizace bez problémů, skoro okamžitá, mnohem rychlejší než u livemesh (kde se nejdřív vytvořil prázdný soubor a pak trvalo i minuty u pár kB souboru než se přenesl). Navíc vcelku přehledná aplikace na iPhone, umí prohlížet základní dokumenty, navíc můžu z iPhone posílat mailem velké přílohy, tím že linknu odkaz na soubor co mám na cloudu. Zatím si vystačím s free verzí, používám už asi dva měsíce a naprostá spokojenost.

Nicméně livemesh stále používám na pc jako variantu k remote desktopu (jsem za NATem a nechci konfigurovat DMZ nebo přesměrování portů, ideálně jsem chtěl VPN server, ale to až s novým routerem)
WesleyC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod huncut 8. 10. 2010 13:43

SugarSync má výhodu, že oproti Dropboxu dostanete za referall (ať už kliknutím na něčí nebo posláním svého někumu dalšímu) dvojnásobnou kapacitu (500MB) a nemusíte se obtěžovat linkováním adresářů a dělat si tak nepořádek ve filesystému. Také je Dropbox dost pomalý, pokud přes něj posíláte soubor, stažení jede ukrutně pomalu. Ale jinak je taky fajn, mezi uživateli je obecně nejrozšířenější (možná proto ta pomalost).
SugarSync mi ale přijde pohodlnější a příjemnější, a ty mobilní aplikace mají opravdu pěkné.
huncut
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 10. 2010 14:08

symlinky nejsou problem koneckonců nespadly z nebe je to vlastnost filesystemu jenom není známá tak by mně zajímalo jaký nepořádek :-) http://en.wikipedia.org/wiki/NTFS_symbolic_link
Jsem na ně ale zvyklý i z jiných systemu a naopak považuji je za důležitou věc bez níž mají z meho pohledu bordel pravě ti co tyto věci nevyuživají.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aarghot 8. 10. 2010 14:17

používám Operu Unite
aarghot
Junior

Odeslat příspěvekod eoff 8. 10. 2010 15:23

...Já jsem tenhle prográmek právě objevil, takže ho ještě moc neznám, ale to co jsem si zkusil je zatím hodně super... není jenom na synchronizaci, tu umí taky, ale umí třeba i sdílení složek mezi počítáči v Internetu (třeba mezi kamarádama), a to navíc i když jsou oba schovaný třeba za routerem!

Používa k tomu gmail účet, protože je od googlu, proto je taky free :), je to...

gbridge

...rozhodně nedoporučuju přehlídnout :)
eoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dodger 8. 10. 2010 16:12

rsync ;-)
dodger
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub.karasek 8. 10. 2010 16:59

Live Mesh z novyho baliku Live Essentials 2011. Pouzivam hotmail, skydrive a je fajn, ze mam synchronizovana data nejen na pocitacich ale i na netu. Jenom me stve, ze to neni pro XP, ktery mam na jednom PC ktery bych taky rad synchronizoval
jakub.karasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yorg 8. 10. 2010 21:29

To nikdo pro synchronizaci nepoužívá Total Commander?
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod michal.siman 8. 10. 2010 21:33

Live Mesh pouzivam v male pracovni skupine jiz mozna dva roky. Bez sebemensi komplikace. Synchronizujeme si nekolik sluzek mezi 6ti pocitaci. Paklize se ocitnu nekde bez pocitace tak to mam kdekoliv na internetu. Funguji tam i pristupova prava, takze nekdo muze jen cist, jiny zase upravovat. Nikdo nenabizi 5 GB prostoru zdarma. Mesh jedeme na XP i sedmickach, bez jedineho problemu, ani o nem prakticky nevim, jendou se to nastavilo a jede to. Jeste by se me libil klient pro Android, ale toho se asi nedockam ze :-) Nejake verejne linky a podobne ficury nepotrebuji. V live mesh se da nastavit k sinchrnonizaci jakakoliv slozka, takze napr. oblibene a tim padem se pak na vsech pocitacich udelaji stejne oblibene atd.

Nicmene DropBox je taky dobrej, urcite, nasadil jsem ho u par zakazniku k jejich dlouhodobe spokojenosti. Ovsem brzy narazili na limit 2GB, proste 5G live mesh je vic jak dvakrat tolik, zadne dalsi funkce nez perfektni synchronizaci nepotrebujeme.

-- 8. 10. 2010 22:37 --

yorg píše:To nikdo pro synchronizaci nepoužívá Total Commander?

:-) kdysi davno, fakt davno, jsem si osvojil NC, pak to byl WC, nakonec TC, jeste pred rokem jsem si nedovedl zivot bez TC predstavit. Prakticky jsem nevedel jak mam pocitac bez TC vubec ovladat. Po prechodu na W7 jsem zcela ZTRATIl zavislost na TC a jiz jej na pocitaci vubec nemam. Neni potreba.

Vyhoda LiveMesh nebo DropBox je ze se nemusim o nic starat, jednou to nastavim a pak uz proste nic nedelam, jen synchronizuji, navic spolu s tim jeste skvele zalohuji na nejake internetove uloziste. Parada. Umi tohle TC? Synchronizovat zcela automaticky aniz bych neco musel spoustet? Neumi. TC proste neni program na synchronizaci, i kdyz netvrdim ze synchronizovat NEUMI.
Michal Šiman
michal.siman
Junior

Odeslat příspěvekod bbrt 9. 10. 2010 08:33

Pouzivam Synkron http://synkron.sourceforge.net/ ,jednoduche, rychle.
bbrt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod asgy 9. 10. 2010 10:36

Dropbox - multiplatformní, jednoduchý, spolehlivý.
Time waits for no one...
asgy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nextcz 9. 10. 2010 11:09

Já donedávna používal LiveMesh, ale ta nová verze nejde na XP :grr: tak ted zkouším čím to nahradím
nextcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal.siman 9. 10. 2010 11:32

nextcz píše:Já donedávna používal LiveMesh, ale ta nová verze nejde na XP :grr: tak ted zkouším čím to nahradím

A ono nejde na jednom pocitaci pouzivat starou a na dalsich novou verzi LiveMesh? Vzdyt je to jen ajkysi "klient" k webovemu ulozisti ne?
Michal Šiman
michal.siman
Junior

Odeslat příspěvekod jimmbo205 9. 10. 2010 17:00

omualo píše:Taky využívám DropBox.
nevýhody:
- nemožnost nastavit více složek ke sdílení (jde jen jedna složka a její podsložky)
...


existuje prográmek kterej se jmenuje Dropbox Folder Sync a umožňuje synchronizaci jakýkoli složky do Dropbox složky... Funguje to jako junction, tz. že změny se projevují v obou složkách zároveň, je jedno z který změnu uděláte.. Funguje naprosto spolehlivě, doporučuju
jimmbo205
Junior

Odeslat příspěvekod nextcz 9. 10. 2010 18:22

michal.siman píše:
nextcz píše:Já donedávna používal LiveMesh, ale ta nová verze nejde na XP :grr: tak ted zkouším čím to nahradím

A ono nejde na jednom pocitaci pouzivat starou a na dalsich novou verzi LiveMesh? Vzdyt je to jen ajkysi "klient" k webovemu ulozisti ne?


Než jsem nainstaloval LIve aplikace 2011 musel jsem Livemesh betu odinstalovat, no a pak už mě to zase nedovolí tu betu zpátky nainstalovat :grr:
nextcz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků