Nejlepší program pro tvorbu rychlých poznámek

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 18. 11. 2010 10:59

Jakou aplikaci používáte, pokud si potřebujete rychle zapsat nějakou krátkou poznámku? Jakým způsobem si vůbec na počítači nejrůznější postřehy, telefonní čísla, nápady či úkoly zaznamenáváte a do čeho? Vaše tipy budou použity k tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod ingbrzy 18. 11. 2010 11:04

pouzivam Notepad ktory je priamo vo Windows.... rychly, jednoduchy... ucel splnuje na vybornu...
________________________________________________________________

SAMSUNG GALAXY SII i9100
HyDrOG3N-ICS (AOKP) -> Android 4.0.4 + APEX Launcher

SAMSUNG GALAXY S i9000
AOKP -> Android 4.0.4 + APEX Launcher
ingbrzy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lsquall17 18. 11. 2010 11:12

Poznámky v prohlížeči Opera... Vždy poruce a okamžitě je můžu vložit všude na webu jedním kliknutím... Dostupné odevšud i z Opera Mini protože je možnost synchronizace Opera Link
lsquall17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 18. 11. 2010 11:15

thunderbird + lightning (drive v praci outlook)
a pak HW jmenem papir, ten je proste nekdy prece jen praktictejsi/pohotovejsi
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 18. 11. 2010 11:21

OneNote 2010 - má fantastickou desktopovou aplikaci, sync na web i mezi více PC (a editaci na webu office.live.com) i klienta pro telefony (Windows Mobile, Windows Phone).

Poznámky jsou formátované, včetně obrázků, grafů, tabulek, existuje integrace s prohlížečem (OneNote poznámky k dané webové stránce) a Outlookem (OneNote poznámky k danému emailu).

Geniální nástroj, a jedna z top Office aplikací.
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 18. 11. 2010 11:22, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcus88 18. 11. 2010 11:22

U mna jednoznacne Sticky notes na kratke poznamky a One Note 2010 na dlhsie..som uplne spokojny.
marcus88
Junior

Odeslat příspěvekod Monolith 18. 11. 2010 11:27

Rychle poznamky ve Windows 7. Bylo by fajn, kdyby se vyhledove ukladaly online v ramci Windows Live a ne jen lokalne na danem PC. Jinak jsem se na poznamky naucil pouzivat take Google Docs a v posledni dobe jsem si oblibil Evernote (oboji se da pouzivat mezi vice pocitaci a nejen na Windows). Drive jsem pouzival take http://www.gqueues.com/ - takova lepsi varianta sluzby Notebook od Google (http://www.google.com/notebook/).
Naposledy upravil Monolith dne 18. 11. 2010 11:38, celkově upraveno 1
Monolith
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wollkow 18. 11. 2010 11:28

Když jsem mimo domov, tak mám jistotu u svých poznámek na seznam emailu, sice se musím zbytečně přihlašovat ale můžu se na ně spolehnout.
Doma pozn. jednoduše zapisuju do tematicky rozlišených texťáků. Výhoda je v univerzalností a přenositelností.
Jenže nejsem s tím spokojený, sice aktivně nehledam vhodnější způsob, ale všimam si toho, jako i teď.

Mě by vyhovovalo aby to nebyl program co se musí instalovat, aby to bylo clouding, možnost práce offline i synchronizace, možnost přidavat různé přílohy, např. HTML editace pro různé zvýrazňování, dlouhodobá spolehlivost služby. Což jsou asi základní požádavky.
Líbí se mi ta Opera, jenže jsem věrný Firefoxu, použivám jen Operu mini na mobilu (nechci přecházet k prohlížeči jen kvůli poznámkam).
Jestli žít tak dobře.
wollkow
Junior

Odeslat příspěvekod gyoja 18. 11. 2010 11:36

Používám již nevyvíjený Google Notebook.
Ve Firefoxu pomocí rozšíření Poznámkový blok Google.
Na desktop jsem si ho upnul pomocí Mozilla Prism.
A taktéž používám mobilní webovou verzi.
gyoja
Junior

Odeslat příspěvekod eki_ 18. 11. 2010 11:40

Pouzivam threetags.com. Podla popisu ma vyborne riesenu bezpecnost.
- TomTom GO 950 Traffic, Navcore 9.430, Europe 890.4222
eki_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marv-CZ 18. 11. 2010 11:42

gNote
Marv-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod suk 18. 11. 2010 11:50

Bdu si vytvorim textak na plose nebo ted jsem objevil docela zajimavej zpusob fungujici na bazi lihove fixy a plochy stolu
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buffalo007 18. 11. 2010 12:03

Na uplně jednoduché poznámky používám Rychlé poznámky ve Windows 7 - mám je stále na očích.
Pro delší texty potom Poznámkový blok - dá se otevřít všude, neotravuje formátování a oproti wordu se pouští rychleji.
Buffalo007
Junior

Odeslat příspěvekod sal3m 18. 11. 2010 12:10

poznámkoví blok
sal3m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJik 18. 11. 2010 12:13

TreeDBNotes
iDailyDiary
Oboje jsem používal nějakou dobu, zůstal jsem zatím u toho prvního. Hierarchické struktury, vkládání všeho možného a nemožného, ...
JJik@openSUSE 12.1 na stare vykopavce, max spokojenost...
JJik
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků