Nejlepší správce souborů

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 29. 8. 2013 12:07

Jasne TC. A uz nikdy jinak.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ananta 29. 8. 2013 12:09

TC x86 i 64, jak jinak. A je tomu tak i na Androidu, tedy ne že by byl na úbytě, naopak!:-) A jsou situace, kdy bych ocenil 3. panel v TC....
ananta

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 8. 2013 12:13

ananta:
QDIR
+ freeware
+ 64-bit
+ 4 panely :!:
;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rkrama 29. 8. 2013 12:17

Ja osobne som bez TC strateny, bez neho mam z kazdeho pocitaca dojem neuveritelneho bordelu :)
rkrama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 8. 2013 12:20

rkrama:
Popisuješ prastarý souborový přístup (řádkový UNIX; MS DOS).
V moderních OS WNT od v.5.2 výše se používá objektový přístup:
Knihovny.
Stačí jen se to naučit. ;-)
Naposledy upravil Milanr1 dne 29. 8. 2013 12:23, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Substance242 29. 8. 2013 12:23

"Používáte Total Commander"

Áno. :-) Také základné veci ako nájdi mi odtiaľto vo všetkých podadresároch .log súbor ktorý obsahuje reťazec "blbá chyba" a môže byť aj vnútri archívu, synchronizácie dvoch adresárových štruktúr s možnosťou priameho porovnania súborov, iná farba súborov ktoré sú mladšie ako dva dni, stĺpce s rozlíšením obrázkov, 7z plugin (celkovo som nešťastný keď niekde spustím neohrabané ako WinZip), hromadné premenovanie súborov, Ctrl+B (perfektné na nájdenie najnovších súborov hocikde v podadresároch typu "kam to ukladá ten log")... Tcmd určite nie je jediný dobrý manažér, ale nemať žiaden si neviem predstaviť.

PS: Neznášam zle nastavený Tcmd, pričom zle = inak ako mám ja. ;-) Napríklad zbytočná lišta s F-tlačítkami dolu, zbytočná lišta hore s názvami stĺpcov, keď začnem niečo písať, má to hľadať súbor a nie písať príkazový riadok, ten si spustím sám shift+doprava! A rozdiely medzi súbormi musia byť modrou, nie červenou! (tú vidím horšie) A adresáre musí zoraďovať rovnako ako súbory! A nech nie sú zbytočne nainštalované všetky preklady! :-)
Substance242
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _ja_ 29. 8. 2013 12:33

Taky pouzivam TC. Ono ten pruzkumnik spoustu veci proste neumi:

- spousteni z prikazove radky (s domovskym adresarem nastavenym na otevreny adresar)
- mnohonasobne prejmenovavani
- synchronizace a porovnavani souboru
- vsechno podstatne pristupne pres klavesove zkratky
- vyber souboru pres regular expressions
- snadna prace s archivy (prochazeni, prohledavani, aktualizace)
- rozsahle moznosti konfigurace
- a tak dale a tak dale
_ja_
Junior

Odeslat příspěvekod svatas007 29. 8. 2013 12:44

V současné době již není úplně nutné používat placený TC, existuje několik projektů, které jsou zdarma a fungují stejně :

Unreal Commander (http://www.x-diesel.com/)
Autor je inspirován TC, podporuje zásuvné moduly z něj. Existuje český překlad, spousta funkcí a zadarmo. Doporučuji jako přímou náhradu za TC.

Double Commander (http://doublecmd.sourceforge.net)
Stále se prudce rozvíjející projekt, který postupně roste do krásy. Funkcí má mnoho, ale občas se najde chybka. Máte ale velmi reálnou možnost ovlivnit, co bude DC umět. Stačí jen požadavek specifikovat a vývojáři se nad ním zamyslí. K použití zdarma, zdrojové kódy k dispozici. A je multiplatformní.

FreeCommander (http://www.freecommander.com)
Starší verze, která je k dispozici nemá úplně kvality TC, ale nabízí dostatek funkcí na běžnou práci. Souběžně s ním však existuje betaverze, která je s TC plně srovnatelná. Vyvíjí bratr z Polska a zdarma.

Je tu ještě alternativa v podobě muCommandera (http://www.mucommander.com/), ale kazí to jedna drobná věc - nemá integrováno vyhledávání souborů...

Za sebe doporučuji Unreal commander, neboť prakticky nepoznáte, že nepracujete s TC.
svatas007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kevlarbor 29. 8. 2013 12:57

Já používám jedině XTreeGold. :)
Kevlarbor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 29. 8. 2013 13:29

Tvoje paměť sahá do věků...
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zrom 29. 8. 2013 13:36

samozřejmě TotalCommander už od jeho začátků.

Na chvíli jsem ho nepoužíval jen při přechodu na x64 kdy jeho 32bit verze padala při kopírování velkých souborů na USB disky.

V podstatě bych mohl nabootovat jen do něj a stačilo by to.
Horní lišta plná ikonek programů co používám, pak uzamknutý záložky na často používaný adresáře a síťový složky.
Zastánci práce v průzkumníkovi neví o čem je řeč, vyhledávání, filtrování, porovnávání souborů, editace texťáků, hromadný operace... to rozhodně nejde dělat prostředkama windows pohodlněji nebo rychleji.
zrom
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 29. 8. 2013 13:40

Milanr1 píše:rkrama:
Popisuješ prastarý souborový přístup (řádkový UNIX; MS DOS).
V moderních OS WNT od v.5.2 výše se používá objektový přístup:
Knihovny.
Stačí jen se to naučit. ;-)

Proč? Já jsem rád, když vím, co a kde mám.
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Karolína A. P. 29. 8. 2013 13:41

Momentálně používám Directory Opus. Má spoustu možností přizpůsobení ovládacích prvků.
Karolína A. P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod macula 29. 8. 2013 13:49

Již léta používám EF Commander, kromě běžných funkcí zvládá i práci s archivy, FTP, podporuje záložky a existuje i v portable verzi.

Obrázek
macula
Junior

Odeslat příspěvekod PD 29. 8. 2013 13:50

Dříve jsem používal ve Windows TC a na Linuxu Tux commander nebo MC. Teď na obou postupně přecházim na bezplatnej Double commander, kterej se TC hodně podobá. Má záložky, hromadný přejmnování a měl by umět doplňky z TC. Úplně se tim odstraní kulturní šok při přecházení z Linuxu na Win a obráceně.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka