Nejlepší program pro snímání obrazovky

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gyoja 30. 1. 2011 02:59

Většinou PrintScreen + malování.
Ve Firefoxu používám Pearl Crescent Page Save Basic.
A nedávno jsem objevil šikovnou Adobe AIR aplikaci Desktop Tweet spolupracující, jak je zřejmé z názvu, s Twitterem.
Vše nastaveno na klávesové zkratky. Nic složitého nechci.
gyoja
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 30. 1. 2011 14:48

Výsledný článek http://www.zive.cz/clanky/nejlepsi-prog ... fault.aspx
Téma samozřejmě zůstává otevřené.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod D3VL3R 7. 1. 2012 21:10

Před rokem jsem dělal test alternativních programů pro snímání obrazovky, kde je nejznámější a nejpoužívanější FRAPS. Avšak MSI integrovalo do své utility MSI Afterburner (taktovácí nástroj pro grafiky) miniaplikaci pro pořizování snímků a záznamu v komprimované a nekomprimované metodě. V předchozích verzích nebyla funkčnost úplně vyladěná, chyběl zvuk a výsledný výstup nebyl moc dobrý. Nyní jsem se k tomuto tématu vrátil a je to velká změna! Posuďte sami:

Takže co je lepší? Platit za Fraps, který je horší nebo MSI Afterburner, který je zadarmo a podává lepší výsledky? Určitě zajímavý TIP!
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior

Odeslat příspěvekod rogosak 8. 1. 2012 15:27

Možná bych ještě přidal tyto:

Jing
SnagIt
HyperSnap
PicPick
MWSnap

Nicméně mne s Frapsem jaksi nejde pracovat a ani mne nezaujal
Compaq CQ62, HP Pavilion a650i.uk, G1, Blackberry Curve 8310, Samsung Galaxy SII/I9100, G1
rogosak
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 10. 4. 2013 16:05

Je to více než dva roky, co jsme vytvořili článek na toto téma. Od té doby jistě došlo k posunu v softwarovém vývoji, některé programy byly vylepšeny, vylepšování jiných se naopak zastavilo. Některé projekty skončily, jiné zase začaly. Posledně v anketě na Živě.cz zvítězil nativní nástroj Windows Výstřižky. Je stále ještě dobrou volbou, nebo je vhodnější použít externí software?

Obnovujeme tedy diskuzi nad otázkou, jaký program je podle vás nejlepší na tvorbu snímků obrazovky?
Vaše doporučení a argumentace budou použity při tvorbě nedělního článku na Živě.cz
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 10. 4. 2013 16:18

Většinu screenshotů na Živě.cz pořizuje PicPick. Ten program je fakt výborný, ale jeho přednosti využijete, když snímáte častěji. Mám nastavené zkratky a kdykoli chci něco zachytit, stisknu třeba Shift+PrtScrn pro výřez výřez, který se mi automaticky zkopíruje do schránky a zároveň uloží do složky v PNG formátu s názvem souboru podle času.
David P.
Šéfredaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod x-rated 10. 4. 2013 16:19

nejlepší pořád zůstává kombinace (Alt+)PrtScr+mspaint 8-)
Dell UP2715K 27" AH-IPS 5120x2880 • Asus Maximus VIII Gene • Intel Core i7-7700K @ 5 GHz • Corsair Vengeance @ 3,6 GHz, 32 GB • Samsung 960 Pro - 1 TB • Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD • MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2/11 GHz
x-rated
Junior

Odeslat příspěvekod suk 10. 4. 2013 16:20

scrot
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 10. 4. 2013 16:29

Nepřekonaný PrintScreen :-D
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Junior

Odeslat příspěvekod silverkeeper 10. 4. 2013 16:45

scrot je nej
silverkeeper
Junior

Odeslat příspěvekod Tmthetom 10. 4. 2013 16:56

Já osobně hlasuji pro Český projekt "Fii"

Jedná se o velice jednoduchý program, který nezatěžuje počítač a velice rychle se s ním pracuje. Po stisku klávesy Print Screen pouze myší vyberete snímanou oblast a po stisku klávesy Enter vám z Tray menu vyskočí odkaz, takže ho okamžitě lze komukoli poslat.

Pokud pořídíte pár screene shotů po sobě, budou ve formátu PNG, pokud více, tak se začnou nahrávat ve formátu JPG. Nahrávání je velice svižné a málo kdy pocítíte jakoukoli odezvu.
Tmthetom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misaz640 10. 4. 2013 17:17

Celá obrazovka = prt sc + malování
část obrazovky = oneNote
misaz640
Junior

Odeslat příspěvekod lC 10. 4. 2013 17:46

gadwin printscreen. Rychlé, nastavitelné a hovoří česky ;)
lC
Junior

Odeslat příspěvekod harmiczek 10. 4. 2013 18:06

Uh divím se že tady nezazněla zkratka Win+PrntScr která byla přidána v Win8 a na focení celé obrazovky nejjednodužší věc,automaticky uloží screen do obrázků -> snímky obrazovky a nahrazuje tak kombinaci prntscr a následné kopírování do malování a při práci s starším systémem s tim bojuju že mi win+prntscr nic nedělá :D,samozřejmě jinak na část obrazovky používám výstřižky.

//Až teď jsem si všimnul že se jedná o topic z roku 2011 :).
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod SoVcz 10. 4. 2013 18:18

harmiczek > Za ten tip na Win+PrntScr ve Win8 děkuji. :tleskani

To je výborná funkce. Vestavěná, jednoduchá, rychlá.
Naposledy upravil SoVcz dne 10. 4. 2013 18:26, celkově upraveno 3
SoVcz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka