Nejlepší program pro detailní identifikaci hardwaru

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hasapimapetilon 4. 2. 2011 11:16

Já mohu jedině doporučit software společnosti "CPUID" http://www.cpuid.com/softwares.html
Pro identifikaci hardware konkrétně produkt "PC Wizard". Software je zdarma a navíc se dá stáhnout zazipovaný balíček, který stačí rozbalit a spustit-> tzn. není nutná instalace ;-).

-- 4. 2. 2011 12:16 --

hasapimapetilon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frnak 4. 2. 2011 12:15

No, vidim, ze nejsme sami :-) taky ficime na tomhle softu. Nasi bossove hlavne chcteli neco, z ceho polezou pak vysledne prehledy, da se tam slusne delat s licencemi, da se v tom evidovat i ostatni majetek, rozdelit na strediska...neni to zadarmo, ale na druhou stranu po 3 letech zkusenosti muzu rict, ze to kompletne pokryva nase potreby. Od vzdalene instalace az po finalni rozbory a bilance.

joukyMAN píše:Nevím, ale já osobně nedám dopustit na soft Správce IT od Micosu, protože detailní identifikace hardwaru je super, ale moje vedení chce i detailně sledovat licence a vyhodnocování po mě chtějí v nějakém normálním formátu. http://www.micos-sw.cz
Podpis
frnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gebo82 5. 2. 2011 11:24

Pokud jde o neznámé zařízení tak hledám podle vendor a device, to najdete v podrobnostech u neznámého zařízení na kartě ID hardwaru.
Pak už jen stačí zadat na stránky níže a ovladač si odtud můžete ve většině případů i stáhnout:
Kód: Vybrat vše
http://devid.info/cs
http://www.pcidatabase.com/
..jsme taky jen člověk
gebo82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcus88 5. 2. 2011 13:06

Jednoznacne HW Info: www.hwinfo.com Nepoznam jednoduchsi, mensi a prenosnejsi program na detekciu HW.
marcus88
Junior

Odeslat příspěvekod Faramir 5. 2. 2011 14:57

Nejlepší je podle mě Aida, nástupce Everestu.
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior

Odeslat příspěvekod chicken1 5. 2. 2011 17:08

Osobne často využívam Everest od Lavalys, ale s konkurenciou nemám skúsenosti. Vždy mi na moje potreby postačoval :)
chicken1
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 16. 1. 2014 08:27

Po třech letech opět otevíráme toto fórum a ptáme se, jaký program je nejlepší pro rozpoznávání a vypisování informací o hardwaru v počítači.
Windows ne vždy poskytnout dostatek údajů a proto je třeba sáhnout po specializovaném nástroji. Minule u čtenářů Živě.cz zvítězila aplikace AIDA64 s velkým náskokem před druhým HWiNFO32. Bude tomu tak i na začátku roku 2014, nebo máte tip na lepší software?
Vaše doporučení a argumenty budou použity při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod harmiczek 16. 1. 2014 08:40

No řekl bych že se toho moc nezměnilo,stále se používá stará dobrá AIDA64.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Pety 16. 1. 2014 09:01

Myslím, že jediné, co se změnilo, je, že tohle zajímá stále méně lidí.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod Regi1 16. 1. 2014 09:05

Z free programů jsem si oblíbil Speccy od Piriformu (s češtinou od Buchtiče).
Naposledy upravil Regi1 dne 16. 1. 2014 12:15, celkově upraveno 1
Je mi líto, mé možnosti jsou omezené. Musíš se ptát správně.
Můj podpis přidává tvému CPU tisíce operací navíc a ty s tím nemůžeš nic dělat :-D
Regi1
Junior

Odeslat příspěvekod krupkaf 16. 1. 2014 09:21

lshw
krupkaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 16. 1. 2014 09:31

Josef Kraus píše:Windows ne vždy poskytnout dostatek údajů a proto je třeba sáhnout po specializovaném nástroji

Windows ma device manager a v nem lze nalezt veskere informace (nic jineho nez HW Id neni treba). Pak uz jen oblibeny search engine....

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod maxXx1 16. 1. 2014 10:04

SIW - http://www.gtopala.com/#axzz2qYBVhkru
Mimo identifikace HW (která je stejná jako u Aidy, Everestu), tak docela přehledně dokáže vytáhnout licenční čísla (např. Win, Office, atd.) a sledování teplotních čidel je taky funkce kterou často využívám.

A hlavní plus, že je PORTABLE, takže nosím stále na firemní flashce spolu s Bluescreenview tvoří velmi mocný nástroj...
CPU: Intel Core i5 7500 @ 3.8 GHz, GPU: Asus DUAL GeForce GTX 1060 O6G, RAM: Crucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 @ 2666MHz,
MB: GIGABYTE Z270N-WIFI, HDD: WD Blue 1TB, PSU: Seasonic S12II-430 Bronze, Case: NZXT Manta White, Cooling: GELID Tranquillo
maxXx1
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 1. 2014 10:25

K profi účelům, např. generování textových/tabulkových seznamů veškerého interního/externího hw v rámci LAN, je v OS WNT řady 5 a 6 integrovaný silný nástroj:
Kód: Vybrat vše
wmic
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ustijuf 16. 1. 2014 10:34

Tak jednoznačne HWiNFO64

Obrázek

ustijuf = Tralalák
PC: VIA EPIA M920 - VIA QuadCore E C4650 2.0GHz - 16GB SO-DIMM DDR3 - Nv GF GTX 1050 Ti OC 4GB - 2x 2,5" SSD - VIA VT2021 sound - 2x Realtek RTL8111G - FSP Aurum GOLD 400W - 25" ASUS VE258 - Win10 64bit - CM Elite 110; P.S. (ustijuf = Tralalák)
ustijuf
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka