connectify - vytvoření AP z notebooku

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod five-min 11. 2. 2011 15:15

Zdravím, potřeboval bych z notebooku který má vestavěný 3G modem vytvořit wifi AP, abych se na něj mohl připojit např. z telefonu atd.

1) Na win7 jsem našel connectify. Už při instalaci mi ale vyhodil nějaké hlášky, asi něco ohledně ovladačů nebo co. Nevíte o nějakém návodu na instalaci tohoto programu, abych věděl o co šlo?

2) Jinak. Pokud se připojím na 3G a nechám vytvořit AP, tak se mi dole v liště zobrazí ikona, jako když nejsem připojený k žádné síti (s tím červeným křížkem), což je divé. Proč? Vždyť jsem připojený na 3G.

3) Dá se program nějak nastavit, aby se spouštěl jenom když jej potřebuji (a taky se ukončoval) a né, aby běžel pořád na pozadí.

4) Dá se někde podrobněji nastavit zabezpečení? Potřeboval bych jej co nejvíce zabezpečit, ale nikde jsem nic nenašel. Chtěl bych to nejvyšší možné zabezpečení + nějaké věci jako skrytí ssid, filtrace MAC (i když se to dá obejít, ale přece jen to trochu pomůže)

5) nevím čím to, ale když chci zapnout ap, tak to vždycky trvá nějak dlouho. Čím to může být?

6) Dá se někde vypnout přístup ke sdíleným souborům, když jej chci jen čistě na připojené netu?

Nebo nevíte o nějakém jiném, lepším programu? Popř. co se dá použít na linuxu?
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod Libor52 14. 2. 2011 18:22

Libor52
Junior

Odeslat příspěvekod lurk3r 21. 2. 2011 13:51

Co se týče linuxu, tak např. v Ubuntu by to mělo jít naklikat přes Network manager, jinak se to dá samozřejmě i ručně, což zaručuje fungování na rozličných distribucích (viz. např. http://www.net42.co.uk/os/linux/sharing_3g_with_hostapd.html)

pozn.: případné linuxové dotazy situuj do příslušné sekce
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel