Nejlepší program pro klávesové i myší zkratky

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DuckDaffy 12. 5. 2011 20:26

Také používám AutoHotKey, především pro libovolnou skriptovatelnost jakéhokoliv šíleného nápadu. :)
Akorát mi tam v poslední době chybí podpora pro dotykový multitouch displej a touchpad.

Pomocí AutoHotKey jsem si vyladil zejména efektivitu serfování v Chromu a Chromiu.
Rotace kolečka nad ušima TABů = přepínání TABů.
Pravé tl. myši + rotace kolečko = zoom in/out.
Pravé tl. myši + prostř. tl. myši = reset zoomu.
A pár dalších tweaků, jako např. regulace hlasitosti zvuku. :)

Dále jsem si velice zvykl na klávesové kombo "0/Ins" + 1-9 a další tlačítka na numerické klávesnici.
Např. 0+1 je Total Commander,
0+2 je Thunderbird a
0+3 je Chrome.
A tak dále...

Na NTB jsem to trochu modifikoval (nemá num. kl.) a tam úspěšně používám kl. kombo "AppsKey" (right-click menu) a pak F klávesy nebo přímo písmenka.
Takže např. AppsKey + C = kalkulačka.
AppsKey + T = Total Commander.
AppsKey + E = Thunderbird.
AppsKey + I = Chrome. :)
A tak dále...

Nejhezčí na tom je, že nemám definované přesně sktipty a co se má dít po stisknutí čeho, ale na ploše jsou zástupci, např. s názvem "N1 - Total Commander.lnk" a skript si automaticky najde při stisknutí kombinace 0+1 právě zástupce, který začíná "N1" (klidně i několik) a tyto zástupce spustí. Takže není žádný problém jednoduše na stisk 0+9 nastavit spuštění 4 programů potřebných např. pro konkrétní komplexní práci. :)

Zkoušel jsem ladit rozmístění těch 4 programů na ploše, aby byly ergonomicky rozmístěné hned po startu, ale to je už takové ladění, že se to ani nevyplatilo řešit. Nejlepší je mít 3 monitory. :)

Jinak dříve jsem zkoušel X-Mouse, ale ten úplně propadl pro jednoúčelovost.
Pracuju na tom... i když to tak nevypadá. :-)
DuckDaffy
Junior

Odeslat příspěvekod Hacker4748 12. 5. 2011 20:57

Pridavam sa k hlasom za AutoHotkey, skvely, jednoduchy, silny skriptovaci jazyk na vsetko mozne. Pripadne aj jeho najnovsia odnoz, AutoHotkey_L.
Hacker4748
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jaandrle 12. 5. 2011 21:58

HotkeyP jednoznačně :!: Můj notebook dostal do výbavy neuvěřitelně žravou, ne vždy reagující a hlavně padající :grr: aplikaci pro správu speciálních kláves (Caps Lock, FN klávesy). A tak jsem hledal nenáročný prográmek který by namapoval tyto klávesy. HotkeyP podporuje velké množství předdefinovaných příkazů (počínaje nabídkami vypnout, ...). Podporuje přiřazení několika událostí k jedné klávesové zkratce (zmíněný Caps Lock se díky tomu nejenom stiskne, ale zobrazí i zprávu :D ). Příkazy lze spouštět při spuštění, či z příkazové řádky (používám pro ztišení zvuku při přihlášení :idea: ). Dalším plusem jsou propracovaná makra (udělal jsem si takovou náhradu numerické klávesy - makrem \shiftdown = "držení" shiftu -> můžu tak vkládat číslice pohodlně, i když nemám numerickou klávesu :D ). Na tohle všechno se dá přijít při pročtení neuvěřitelně obsáhlé nápovědy :tleskani .

-- 12. 5. 2011 23:09 --

Abych nekřivdil, tak AutoHotkey je také vynikající prográmek, který jsem také testoval. Bohužel pro něj jsem se v té době necítil na "těžší" nastavení (u sofistikovanějších problémů) a vyhrál tak HotkeyP ("naklikat" co potřebuji a používat)
Jaandrle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fatman 13. 5. 2011 07:09

Klávesové zkratky HotkeyP, na myší gesta nic, na ta si nějak nemohu zvyknout.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 13. 5. 2011 11:05

DuckDaffy píše:Také používám AutoHotKey, především pro libovolnou skriptovatelnost jakéhokoliv šíleného nápadu. :)
Akorát mi tam v poslední době chybí podpora pro dotykový multitouch displej a touchpad.

Pomocí AutoHotKey jsem si vyladil zejména efektivitu serfování v Chromu a Chromiu.

Dále jsem si velice zvykl na klávesové kombo "0/Ins" + 1-9 a další tlačítka na numerické klávesnici.
0+2 je Thunderbird a
0+3 je Chrome.
A tak dále...

Na NTB jsem to trochu modifikoval (nemá num. kl.) a tam úspěšně používám kl. kombo "AppsKey" (right-click menu) a pak F klávesy nebo přímo písmenka.
A tak dále...

Nejhezčí na tom je, že nemám definované přesně sktipty a co se má dít po stisknutí čeho, ale na ploše jsou zástupci, např. s názvem "N1 - Total Commander.lnk" a skript si automaticky najde při stisknutí kombinace 0+1 právě zástupce, který začíná "N1" (klidně i několik) a tyto zástupce spustí. Takže není žádný problém jednoduše na stisk 0+9 nastavit spuštění 4 programů potřebných např. pro konkrétní komplexní práci. :)

Zkoušel jsem ladit rozmístění těch 4 programů na ploše, aby byly ergonomicky rozmístěné hned po startu, ale to je už takové ladění, že se to ani nevyplatilo řešit. Nejlepší je mít 3 monitory. :)

to je trošku nevýhoda, že je potřeba mít plochu zaneřáděnou ikonami ale v nejhorším to jde vypnout v registrech (myslím zobrazování ikon na ploše)
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Jarda.x 13. 5. 2011 22:00

DuckDaffy píše:Dále jsem si velice zvykl na klávesové kombo "0/Ins" + 1-9 a další tlačítka na numerické klávesnici.
0+2 je Thunderbird a
0+3 je Chrome.
A tak dále...

Když už jsi to nakousl tak na tohle má windows jednu vychytávku, která se může hodit, ale je podmínka mít ikony ve snadném spuštění. Ty se pak spouští win + 1,win + 2,... jde to podle pořadí v jakým je to umístěný na liště
Jarda.x
Junior

Odeslat příspěvekod DuckDaffy 14. 5. 2011 23:26

akira.uzai píše:
DuckDaffy píše:Také používám AutoHotKey, především pro libovolnou skriptovatelnost jakéhokoliv šíleného nápadu. :)

0+2 je Thunderbird a
0+3 je Chrome.
A tak dále...

A tak dále...

to je trošku nevýhoda, že je potřeba mít plochu zaneřáděnou ikonami ale v nejhorším to jde vypnout v registrech (myslím zobrazování ikon na ploše)

Právě i to jsem myslel a mám to tak, že je na ploše "pozadí" s namalovanou mapou klávesnice a na příslušné klávese přímo "posazená" ikonka, takže mám navíc vizuální sjednocení. :)

Ty ikony/zástupci mohou být kdekoliv, na ploše to mám právě kvůli jednoduchosti a přístupnosti.

Jinak je pravda, že se ty ikony na ploše dají vypnout, ve Win 7 rovnou přes kontextové menu, ale nějak mě to netrápí. :)

-- 15. 5. 2011 00:36 --

Jarda.x píše:
DuckDaffy píše:Dále jsem si velice zvykl na klávesové kombo "0/Ins" + 1-9 a další tlačítka na numerické klávesnici.
0+2 je Thunderbird a
0+3 je Chrome.
A tak dále...

Když už jsi to nakousl tak na tohle má windows jednu vychytávku, která se může hodit, ale je podmínka mít ikony ve snadném spuštění. Ty se pak spouští win + 1,win + 2,... jde to podle pořadí v jakým je to umístěný na liště

Tohle šikovné rychlé spouštění přes Win+0 až 9 je tuším až ve Windows Vista.
Bohužel jsem si na to už ale nezvykl. :)

BTW - okénko do klávesových zkratek ve Windows Vista a 7.
http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... -shortcuts
http://windows.microsoft.com/en-US/Wind ... -shortcuts
Pracuju na tom... i když to tak nevypadá. :-)
DuckDaffy
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 12. 3. 2014 10:34

Po třech letech se vracíme k tématu zrychlení pohybu v systému Windows. Ptáme se vás tedy, jaké jsou podle vás nejlepší programy pro práci s klávesovými zkratkami a myšími gesty, které zefektivní vaši práci?
Je tím nejlepším nástrojem AutoHotkey, HotkeyP, StrokeIt, nebo některý jiný? Vaše doporučení a argumenty budou použity při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod kvinar 12. 3. 2014 13:12

Osobne muzu vrele doporucit PhraseExpress - . Daji se vytvorit ruznorode skripty/makra, ktere se daji ovladat klavesovymi zkratkami, umi naseptavat casto uzivana souslovi a pro soukrome uziti je zdarma. Jedna z prednosti je i ze umi simulovat stisky klaves (umi VK_Packet, SendKey tak i WM_Char), coz oceni ti, co pouzivaji treba telnet od MS v cmd okne. Tech funkcni je snad milion, mrknete na stranky, jsou tam i ukazkova videa. Jelikoz pouzivam hlavne v praci, tak jsem si koupil plnou verzi, ale tech penez rozhodne nelituju, je to podobne ucelna investice, jako kdysi do TotalCommanderu.
kvinar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cojone 12. 3. 2014 15:11

Tak za sebe rozhodne na mysi gesta StrokeIt. Na gesta jsem si zvykl v Opere a ted uz to nekolik let pouzivam i pro cela Windows. Jen je potreba pro Visty a novejsi Windowsy vypnout zobrazovani stopy mysi, ktere se vykreslovalo pomalu (u XP je vse OK).
cojone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hhdd 13. 3. 2014 17:13

xpeta píše:Hidmacros - http://www.hidmacros.eu.
Mam pripojenou druhou klavesnici a tu pouzivam jenom na makra. Neco jako klavesove zkratky, neco poustet primo a neco pres Autoitx.

Hidmacros je fajn, ale:
Skúšal som staršiu verziu na WIN7 aj novú na WIN8
a pokiaľ je program zapnutý nedá sa písať diakritika (zložené znaky:ľščťžýáíé)
namiesto ó napíše ´´o
namiesto Ř napíše ˇˇR

Ako si to vyriešil?
hhdd
Kolemjdoucí

Předchozí stránka