Nejlepší program pro práci s elektronickými knihami

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PD321 14. 9. 2011 13:44

Mě Calibre moc k srdci nepřirost. Možná je nejlepší, ale já dávám přednost roztřídění knih v TC do složek beletrie/odborná/časopisy/návody a podsložek sítě/linux...
PD321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 9. 2011 13:54

Jde o nepochopeni calibre do jiste miry,pokud by šlo o pouhe rozděleni do složek tak klidně oželim i TC a udělam si svoje udělatko,nějaký scriptíku.Server, auto převod stahnutych zdrojů do určeneho formatu a umistnění,automaticka akce po připojeni zařizení,vlastni scripty,uprava metadat,stahovani obalů,nastaveni pro určite zařizení - dejme tomu vystupni profil Handlin,Kindle atd a dalšich X věci ktere jde nazvat spravou.Za spravu nepovažuju třidění neboli10 složek v každe jine tema ebooků,na to nepotřebuju lautr nic.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pepak 14. 9. 2011 17:50

Pro konverzi Calibre, všechno ostatní řeším ve svém správci souborů za pomoci několika custom utilitek. Párkrát jsem tak lehce zkoušel GUI rozhraní Calibre, ale pro moje účely je to příšerně neohrabané.
pepak
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 14. 9. 2011 18:43

BetonMAN píše:LANius / Clavius

Na kompletní správu knih od katalogizace přes vyhledávání až po půjčování výborně zvládne program LANius případně jeho novější varianta Clavius. Systém zvládá práci s vysokým počtem uživatelů stejně tak, jako nemá problém i s velkým objemem knih.

no vzhledem k tomu že ten prográmek stojí min nějakých 13 000,-, tak díky tomu, že tu propagujete práci mnoha uživatelů tak bych to viděl na spuštění velkého warez webu s e-booky ale jelikož si provozovatel něčeho takového musí "krýt záda před policií", tak by to znamenalo spousty složitých technických řešení pro "zametání stop" uploaderů i stahovačů, není lepší zůstat při zdi s nějakým "pečlivě utajeným FTP" pro menší či větší okruh "prověřených" známých?

ne že bych neuvítal další zdroj českých e-booků, ale sám na to nemám odvahu, prostředky ani znalosti
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod jxjl 14. 9. 2011 23:16

Co se epub týče
pro editaci/konverzi - nějaký commander, který umí pracovat se zipem a textový editor (pro neznalé možná nějakou knížku o základech xhtml+xml, ze kterých se epub skládá)

na čtení rozhodně FBreader - jednoduchý a dokonalý
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 15. 9. 2011 06:41

PD321 píše:Mě Calibre moc k srdci nepřirost. Možná je nejlepší, ale já dávám přednost roztřídění knih v TC do složek beletrie/odborná/časopisy/návody a podsložek sítě/linux...

A tu adresářovou strukturu podporuje i vaše čtečka? Nebo jde jen o "předtřídění" knížek před tím, než ji nahrajete do čtečky?
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod jech 15. 9. 2011 16:45

akira.uzai> Třeba moje čtečka je UMPC Viliv S5, takže Total Commander adresářovou strukturu celkem zvládá. ;-)
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anytanweh 17. 9. 2011 23:01

Na katalogizaci a rychlé převody atp. jednoznačně calibre. Jak na woknech tak na mintu.

Na tvorbu... vzhledem k tomu ze mam rad vsechno stejny tak vetsinou upravim wordovsky dokument a ten natahnu a nasledne sbuilduju do .prc v mobipocket creatoru... ma jen neduh, ze pro svou bezchybnou praci potrebuje IE8 ... takze buildim ve virtualce s XPckama :D ... za to mam na kindl jednu knizku jako druhou ^^
anytanweh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fredddie 18. 9. 2011 01:40

Jednoznačně Calibre. Super program na vše možné, co lze s e-knihami dělat. Na můj vkus je trochu nepřehledný v pár věcech, ale jinak je to výborný program.
Fredddie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 9. 4. 2014 07:29

Čtení elektronických knih je stále populárnější a rozšířenější, stejně jako množství těchto knih a různost formátu. Po několika letech proto obnovujeme toto diskuzní vlákno, abychom zjistili, jaké nástroje (program či online služba) jsou ty nejlepší pro práci s elektronickými knihami, konverzi jejich formátu, úpravu, katalogizaci, případně čtení. Je skutečně pozice Calibre neotřesitelná a dominantí, nebo je na určité úkony lepší používat něco jiného?
Vaše tipy a argumenty poslouží při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Morkonet 9. 4. 2014 08:03

Pro me je nezastupitelna logicky vytvorena adresarova struktura.
Morkonet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 9. 4. 2014 08:34

Za ty tři roky nejenže Calibre nic nepřekonalo, ale ani se o to nic nepokusilo.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod kubino 9. 4. 2014 08:52

Bohužel Calibre.

I když jsem hledal náhradu, tak stejně skončím u něj. Na hromadnou úpravu metadat, rozdělení do sérií, konverze formátů, export atd je nenahraditelný. Daní za komplexnost je složitější ovládání, ale zvládnutí se vyplatí. Autor dost zapracoval na optimalizaci takže program už není tak pomalej.
Za hlavní nevýhodu považuju příliš časté aktualizace. Stahovat co 14 dní novou verzi je opruz.

Jinak zde zmíněné programy FBreader a Ybook jsem dlouho používal také, ale časté chyby a zastaralost (Win verzí) mě nakonec odradily.
Naposledy upravil kubino dne 9. 4. 2014 09:01, celkově upraveno 1
kubino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RomanL 9. 4. 2014 08:54

Total Commander pro adresářovou strukturu a pro převod do Kindle Mobipocket Reader, je to zatím ten nejjednodušší způsob, který jsem objevil. Z PDB s jiným kódováním se to ale musí konvertovat ještě jedním prográmkem.
RomanL
Junior

Odeslat příspěvekod Jindrar 9. 4. 2014 08:56

Na dodatečnou úpravu nebo vytváření epub je nejlepší Sigil. Calibre je na rychlý převod např. z doc do epub, ale když chci vytvořit seznam kapitol, zvětšit písmo atd. jednoznačně Sigil.
Jindrar
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka