Nejlepší program pro sledování a ovlivnění teploty počítače

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 21. 12. 2011 17:05

Jaký program používáte pro monitorování teploty procesoru, pevného disku či vnitřku počítače obecně? Jaké programy lze využít pro ovlivnění této teploty např. pomocí zvyšování či snižování otáček větráčků apod.? Vaše tipy mohou soutěžit na Živě.cz o pozici toho nejlepšího pro tento účel.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 12. 2011 17:08

Na základě hw:
1) ASUS -> PC Probe
+ skvělé funkce;
- není zatím 64-bit.
2) Ostatní hw -> univerzální CPUID Hw Monitor
+ 64-bit;
- jen základní funkce;
- nepracuje korektně s každým hw.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3nv1r0 21. 12. 2011 17:20

Pro monitorování teploty CPU používám jednoduchej prográmek CoreTemp. Teplotu jednotlivých jader zobrazuje v oznamovací oblasti, v hlavním okně potom základní parametry CPU včetně vytížení, min/max naměřených teplot a TDP. Za zmínku stojí ještě možnost logování a ochrany proti přehřátí (zobrazí výstrahu či vypne/uspí PC).

Software pro změnu otáček ventilátorů již nepoužívám, ale dřív byl mým oblíbencem SpeedFan.
3nv1r0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj_mara 21. 12. 2011 17:40

Everest ..tedka jiz Aida64 ..ma vse co potrebuji..dam si vse na panel ..popisi ..rozdelim barvama ..seradim ..atd ..atd ..od teploty cpu,jader,grafiky,disku desky,rychlost vetraku,napeti,vytizeni cpu grafiky atd atd atd
peace and love
dj_mara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jetelina 21. 12. 2011 17:50

Já používám Aida64 - system stability test... je tam pěknej graf
jetelina
Junior

Odeslat příspěvekod suk 21. 12. 2011 18:09

Pouzival jsem rmclock a zase jsem zacal. Sice je to jenom pro sledovani procesoru, ale to mi staci. + to umi ovladat frekvence a napeti, takze docela prijemna vec...
pro Vista & Seven treba obslehnout podepsanej driver...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roumenek 21. 12. 2011 18:10

jednoznacne Speedfan, uz jenom kvuli komunikaci s technologii S.M.A.R.T. a absolutni jednoduchosti, ovladani je velmi intuitivni a s cestinou s programem dokaze pracovat i bezny uzivatel
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 12. 2011 18:21

hwmonitor, jednoduchý, bez nutnosti instalace, na noteboocích jeden z nejspolehlivějších.

Dále RMClock pro podvoltování CPU.

SpeedFan na desktopech pro regulaci fanů.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyRi 21. 12. 2011 18:50

Také používám Speedfan, ale ani ten není všemocný. Na tom samém počítači, kde jsem i s oficiálními ovladači nebyl schopen z Windows hnout, respektive přibrzdit větráčky, udělal bez problémů svojí práci fancontrol + lm-sensors na Linuxu. Pokud by to někoho zajímalo, tak se jednalo o IntelliStation A Pro - 6224 - C5G od IBM.
JohnyRi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod giff 21. 12. 2011 18:58

Nejlepsi program na snizeni teploty je shutdown. Funguje spolehlive :)

http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 91003.aspx
giff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod onlavu 21. 12. 2011 20:11

U mě (MS Win) jednoznačně a bez debat SpeedFan (vyzkoušel jsem i jiné programy a kombinace, ale marně, tento vyhovoval nejvíce = vše v jednom). Je třeba si jej pořádně vyladit a pak s ním, třeba jako já, můžete sledovat teploty HDD, VGA a CPU. Pokud se teplota pohne nahoru, pak nastavit vhodné akce (roztočení ventilátoru apod.); součástí jsou také notifikace při událostech.

Jediný neduh vidím v možné komplikovanosti. Člověk si zde přeci jenom musí přečíst ten manuál, aby to pochopil, ale za to se mu program odvděčí opravdu královsky.
onlavu
Junior

Odeslat příspěvekod strober 22. 12. 2011 04:40

Zkoušel jsem SpeedFan na různých sestavách, ale nikdy se mi nepodařilo ventilátory opravdu regulovat, takže ten jsem zavrhl a nechal to BIOSu. ;-) Zkoušel jsem Everest, není špatný, umí toho hodně, občas využiji. Nejlepší je ale podle mě výše zmiňovaný HWInfo...bez instalace vyplivne takové kvantum informací, že to na celkovou diagnostiku stačí. ;-]
strober
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akira.uzai 22. 12. 2011 07:42

ideální jsou Windows, které po otevření mohou snížit teplotu nejen počítače ale i ostatních spotřebičů v místnosti, navíc jako bonus získáte čerstvý vzduch, volba verze je na finančních možnostech a vkusu každého soudruha ale obecně bych plastovou verzi doporučil do novostaveb a panelových domů a verzi Wood do historických prostor
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendakol 22. 12. 2011 10:14

Aida64, dříve Everest. Zabírá v paměti rozumné místo, takže může běžet neustále na pozadí a umožňuje zobrazení ikonek v systray nebo i OSD panelu, kam si lze nastavit veškeré senzory, co daný HW má.
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod Swejzi 22. 12. 2011 10:51

Pro trvalé sledování teplot a regulaci otáček ventilátorů používám Speedfan. Everest většinou pouze pro určení nepojmenovaného čidla ve Speedfanu.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků