Nejlepší program pro zálohování dat

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 5. 1. 2012 11:12

Jaký je podle vás nejlepší program či klient pro online službu (úložiště) pro pravidelné nebo nárazové zálohování dat z počítače? Vystačíte si s bezplatnými aplikacemi, nebo důležitá data raději ochraňujete placenými produkty?
Vaše doporučení a tipy budou spoluvytvářet nedělní článek na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 5. 1. 2012 11:29

Opravdu je mysleno online zalohovani, cili zalohovani na nejake uloziste v internetu?
V tom pripade zadny. Takhle se zalohovat neda. :D
Naposledy upravil 5h1nj1 dne 5. 1. 2012 11:50, celkově upraveno 1
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod pendi23 5. 1. 2012 11:46

Pokud je tím myšlen klasický backup, tak preferuji GoodSync. Používám ho pro automatické zálohování dokumentů a fotografií na druhý HDD. Zvládá také synchronizaci v LAN, takže ve W7 a v Ubuntu 11.04 (se sambou, samozřejmě), mám dokumenty dokonale sesynchronizované. Pochvaluji si také možnost nastavení filtrů (include/exclude) a možnost synchronizace i přes FTP.
pendi23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 5. 1. 2012 11:52

Presel jsem z Mozy na Crashplan puvodne kvuli cene, ale jsem vyrazne spokojenejsi i s klientem. Mam placenou verzi, momentalne zalohovanych cca 500GB dat
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 1. 2012 14:39

Správný postřeh:
5h1nj1 píše: zalohovani na nejake uloziste v internetu?
V tom pripade zadny. Takhle se zalohovat neda. :D

V OS WNT řady 4 - 6 je zálohování integrované, není třeba používat žádné 3-P nástroje.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fatman 6. 1. 2012 12:08

Mně se docela osvědčil Cobian. Záloha důležitých věcí (toho je tak 200 MB) jde na externí disk, přes FTP na net a pro sichr ještě do adresáře Dropboxu.
A jinak záloha .cmd dávkou s xcopy/robocopy v plánovači.
Bavíme se samozřejmě o SOHO.
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Tobbycz 6. 1. 2012 12:11

Pro zálohování fotografií, videí, dokumentů atp. nejčastěji používám internetová úložiště. V Ubuntu je nejlepší určitě Ubuntu one, ve Windowsech je dobrý Dropbox. Dropbox nabízí ve verzi zdarma 2GB místa, pokud si připlatíte i více. Dropbox má taky možnost pozvat nové lidi a získávat za ně další volné místo (za jednoho uživatele 250 MB). Jednoduše si soubory můžete stáhnout odkudkoliv, aniž byste jej měli nainstalovaný, stačí se na dropbox.com přihlásit. Soubory taky můžete nasdílet komukoliv. Má jednoduché ovládání a je celkem rychlý.
Tobbycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slizzard 6. 1. 2012 12:13

Na hudbu Google Music, není to sice přímo záloha, ale máte tu hudbu přístupnou i když se vám něco stane s diskem. Sice si ji už zpět nestáhnete, tedy ne jednoduše, ale komu to vadí. Hlavně že to hraje.
Fotky zálohuju na Picasu. Dokumenty se mi automaticky nahrávají na Google Docs, hned po uložení. (Google Cloud Connect).
Zbytek dat, jako například ovladače nahrávám na DropBox. :-)

Pokud by někoho zajímal můj systém více, tak tady o něm píšu: http://pcdays.cz/2011/10/22/jak-jsem-presel-s-daty-do-cloudu/

:-)
slizzard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tobbycz 6. 1. 2012 12:16

slizzard Google Music už jede i pro české uživatele?
Tobbycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jetelina 6. 1. 2012 12:26

Tohle téma by mě taky zajímalo...

Mám problém se synchronizací. Mám Soubor.TXT, který je uložený na PC, externím HDD a v telefonu. Zařízení nejsou připojeny zaráz, nelze je synchronizovat neustále.
- Do Souboru.TXT na PC přidám "nový řádek"
- Do Souboru.TXT v telefonu přidám "poslední řádek"
- Na PC, eHDD a v telefonu mám 3 verze jednoho a téhož souboru.

Co teď? Jak to synchronizovat automaticky? Zná někdo řešení?
- Časem je nejnovější Soubor.TXT v telefonu, avšak bych ztratil data uložené na PC.

Je jedinou možností mít zařízení neustále připojené a synchronizovat průběžně?(dost nepraktické) Nebo měnit soubor pouze na 1 místě a synchronizovat? (hrozně prodlužuje změny)

V současnosti to dělám tak, že měním data jen na jednom místě a ručně synchronizuju obsah, což je hrozná otrava, ale jediný bezpečný způsob.
jetelina
Junior

Odeslat příspěvekod Tobbycz 6. 1. 2012 12:33

jetelina Jak už bylo psáno výše, tak to jde s doplňkem do MS Wordu - Google Cloud Connect. Pokud chcete synchronizovat v reálném čase (např. více uživatelům naráz), pak je potřeba pracovat přímo v Google Docs na prohlížeči. Google Cloud Connect Vám data odešle až po uložení (ctrl+s)
Tobbycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod izak___ 6. 1. 2012 12:36

HP open View Data Protector .... jednoduchy program stredni tridy.

Bacula ... free, asi na urovni NetWorkeru a NetBackupu dohromady, je to GNU a online moduly se resi pres PIPE, zajimavy pocin.
izak___
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pytrisss 6. 1. 2012 12:41

Time Machine :) Bezproblemove, pravidelne a napozadi
pytrisss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pgotze 6. 1. 2012 12:42

Pouzivam SugarSync. nastavim slozku s dokumenty a desktop ze se ma sycnhronizovat a cokoliv se slozce zmenit, vlozim, upravim, tak se prubezne posila do cloudu, idealni. Zkousel jsem i velke gigove soubory a funguji i tyhle. Z webu je ke vsem datum pristup, mohu je odkudkoliv stahnout, vytvorit public link, nebo je zaarchivovat, ze se uchovaji v cloudu a nemusi byt na lokale kopie. Vyhovuje mi zcela.
Nokia Lumia 925
pgotze
Junior

Odeslat příspěvekod krupkaf 6. 1. 2012 12:47

rdiff-backup + Dropbox - nebo jine uloziste.
Pokud je potreba sifrovat, vyborne to jde pomoci encfs. Je mozne jak sifrovat pouze zalohy, te i sifrovat primo data a pak sifrovana data zalohovat.
A automaticke spousteni cron vzladne vyborne.
krupkaf
Kolemjdoucí

Další stránka