Nejlepší program pro zálohování dat

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jxjl 6. 1. 2012 16:09

Pro zálohování jedině fsarchiver kterým se jednou za čas nahrnou data na vlastní nas. I když pomalu se začínám těšit, až někdy dodělají Syncany.
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod mobile 6. 1. 2012 16:18

Pro zalohovani z disku na disk pouzivam Syncback.

Pro on-line zalohovani pouzivam IDrive, Safesync a Dropbox.

Safesync je sice trochu drazsi, nicmene nabizi moznost sdileni celych slozek z on-line prostoru, ma vlastni on-live multimedialni prehravac (pouziva techologii flash), vyborny mobilni pristup a samozrejme desktopoveho klienta.

Ma vlastni datacentrum v Evrope, narozdil od ostatnich, kteri zpravidla pouzivaji S3 od Amozonu.

Podle me, jde o nejlepsi webove uloziste!

Dalsi moznosti ukladani dat on-line jsou napriklad:

Adrive
Skydrive
Mozy
Spideroak
Symplicity
Dropbox
Safesync
Sugarsync
Box.net
Carbonite
Idrive
Filesanywhere
Mamut on-line backup
Acronis
Myother drive
Ibackup
Memopal
Crashplan

Dalsi mozne alternativy jsou:

Google music (s US IP) pro hudbu
Facebook a Picasa (Google+) pro fotky
Google docs pro dokumenty
mobile
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendakol 6. 1. 2012 17:53

Dlouho jsem používal Genie Backup Pro 8. Jedna z jeho pěkných vlastností byla, že neměl žádnou na pozadí běžící službu - automatické zálohování se spouštělo pomocí plánování úloh Windows. Bohužel si přestal rozumět s Office 2010 (nevím, jestli to opravdu bylo tím, možná jen shoda náhod) a tak jsem ho poslal do kelu a místo něj nahodil starý dobrý Cobian. Ten umí v podstatě to samé, všechno, co člověka napadne, jen není tak... smart.
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Riedl 6. 1. 2012 20:22

Po zkoušení kde čeho jsem si nakonec napsal aplikaci sám...
- ukládá se do ZIPu ve stejné struktuře jak jsou data na disku
- názvy archivů jsou YYYY-MM-DD
- výběr souborů je na základě regulárních výrazů
- vyřazení souborů ze zálohování je na základě regulárních výrazů
- podporuje inkrementální zálohy
- pracuje s archivním příznakem
- kopíruje do více cílů (jen disky a adresáře, ne FTP), v každém cíli udržuje nastavený počet generací

Aplikaci používám v kombinaci s plánovačem úloh a Windows Live Mesh.

PaRi
Pavel Riedl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod portableapp 6. 1. 2012 20:39

osobně na zálohování používám Comodo time machine () - pro klasické denní zálohování - jinak čas od času udělám bitovou kopii C: .
Naposledy upravil kejki3 dne 6. 1. 2012 21:47, celkově upraveno 1
Důvod: Vymazán odkaz na ulozto
portableapp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 1. 2012 21:03

Kód: Vybrat vše
slizzard Google Music už jede i pro české uživatele?

Představ se jim jako amik na pět minut a vyřešeno.jedu už od doby kdy byla i pro amiky vicemeně vyběrově.
Jinak robocopy a zalohovani ve win - obraz systemu,zaloha na dvou mistech.Co bude za deset let neřešim - neaktualizovana zaloha,rovna se zaloha na nic,takže jake media budou za dvacet let jak někteři předestřeli mně netrápí,věci co jsem měl v roce 2002 na mediu dnes mam na mediu uplně jinem a v roce 2020 budou tytež data zase jinde.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodlz 6. 1. 2012 23:00

jaky program by jste doporucili na synchronizaci mezi win xp a skydriver? nejlepe nejaky free
kodlz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milhauz1893 6. 2. 2012 13:18

Co se týče Live Mesh, má ještě jednu příjemnou funkci, a to Remote Desktop bez nutnosti mít veřejnou IP adresu. Za sebe můžu jen doporučit...
Milhauz1893
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod silfax 1. 2. 2015 11:37

Ahoj,
nechci zakládat nové vlákno ...
Chtěl bych program na zálohování s následujícími požadavky:
- automatická záloha vybraných adresářů
- automatické zálohování verzí souborů
- ukládání záloh na externí disk, NAS a některých do cloudu
- šifrování - ANO
- cena teď nehraje roli, nejlépe však nákup aplikace a další verze již zdarma - jak to je u Total Commanderu

Díky
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qweq 27. 2. 2015 18:12

Kdybyste někdo chtěl vyzkoušet SpiderOak, tak stahujte přes tento odkaz:
https://spideroak.com/download/referral ... 17757e7672

Získáte 1GB místa navíc!

Používám ho jako náhradu za Wuala, kterou zpoplatnili :-(
qweq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaroh 27. 6. 2021 14:15

Vyťahujem túto tému, nech nezakladám novú.

Tento týždeň mi odišiel v počítači SSD disk s dátami. Našťastie som robil pravidelnú týždennú zálohu iba deň predtým a tak mi stačilo kúpiť nový disk a obnoviť dáta zo zálohy.

Zálohu si už roky robím priamo cez Backup & Restore vo Windowsoch, najprv vo W7 a teraz vo W10 a to na externý HDD. Zálohujem jednak vybraté súbory a priečinky a jednak aj image disku a to až na výnimky každý týždeň
Celý proces obnovy prebehol bez problémov, využil som obnovu priečinkov a súborov toho konkrétneho odídeného disku.
Iba ma to utvrdilo, že zálohovanie má zmysel a budem ho aj naďalej starostlivo robiť.

No a mám otázku: akú výhodu majú zálohovacie programy tretích strán oproti integrovanému Backup&Restore vo Windows? Je nejaký dôvod, prečo by som mal prejsť na program tretích strán (Acronis, Cobian a desiatky ďalších) alebo je im Backup&Restore vo Windows rovnocenný?
jaroh
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků