Nejlepší program pro učení cizích jazyků

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 19. 1. 2012 17:02

Jaký program byste ostatním čtenářům Živě.cz doporučili pro učení cizích jazyků? Máte dobré zkušenosti s nějakým jazykovým balíkem, nebo jednoduchým programem pro opakování slovíček, frází a tvorbu vlastních databází? Dokáží se vůbec bezplatné varianty vyrovnat drahým komerčním produktům?
Já osobně využívám jednoduchý český prográmek Zkoušení http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/vyukove_programy/zkouseni/?utm_source=zive&utm_medium=promo&utm_campaign=stahujzive a jsem s ním celkem spokojený, přestože nenabízí žádné pokročilé funkce, ale je zdarma.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Johnny92 19. 1. 2012 17:15

Dobrý den,

já mám dlouholetou zkušenost s programy Vitware.

http://vitware.cz/

Jedná se o programy Word Manager a Smart Tests. Považuji je za nejlepší programy k učení angličtiny, lze používat i k učení jiných jazyků.

Word Manager slouží k učení slovní zásoby, je to velmi propracovaný program a slovíčka se snadno naučíte.

Smart Tests zase slouží k učení gramatiky pomocí testů. Testové otázky jsou pravidelně tvůrci aktualizovaný. Program obsahuje už několik tisíc testových otázek a u všech je vysvětlena správná i špatná odpověď.

U programů Vitware hodně oceňuji feedback. V případě, že mi něco s program nešlo nebo jsem našel nějakou chybičku, napsal jsem email tvůrcům a problém ihned opravili.

Vyzkoušejte demo verzi, určitě nebudete litovat :-)
Johnny92
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepekXXX 19. 1. 2012 18:23

Používám Word Manager a Smart test a jsem spokojen...
pepekXXX
Junior

Odeslat příspěvekod em.tom 19. 1. 2012 19:04

Nevím, jestli to pomůže, ale mně se zdaleka nejvíc osvědčily počítačové hry. Mají totiž jedno kouzlo. Vydržíte u nich mnohem dýl než u slovíček a díky tomu, že vás to baví, si toho mnohem víc zapamatujete.
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Coolman86 19. 1. 2012 19:11

Jsem docela lingvista, tak si na dobrý SW na výuku potrpím. Šlo mi tedy vždy hlavně o slovní zásobu, protože jsem četl zahraniční knihy.

Dobře pro tyto účely fungoval program Keepinhead, jak je na tom dnes, nevím. Softwarů tohoto typu jsem zkoušel několik a vždy tam minimálně jedna podstatná funkcionalita scházela.

Nakonec jsem udělal to, že jsem si napsal vlastní výukový software (C# + MS SQL databáze) a spokojenost 100 %. Dělá přesně to, co potřebuji.
Coolman86
Junior

Odeslat příspěvekod Hikoki 19. 1. 2012 19:14

Jestli existuje program, který funguje a to, že fest, pak je to jedině Supermemo. Vychazí z principu fungování lidské paměti, a ve své podstatě je vlastně jednoduchý.
Hikoki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SoVcz 19. 1. 2012 20:01

Prošel jsem si při učení angličtiny programy EuroPlus+ Reward, LangMaster, T-Lexicon, Memostation, LanguageTeacher, WordManager a SmartTests. Takže mohu zodpovědně prohlásit, že na výuku nových slovíček a udržování slovní zásoby je nejlepší Vitware WordManager. A SmartTest na procvičení gramatiky stojí taky za ty peníze.

A pro nováčky, klasický přístup založený na lekcích, testech a poslechu od LangMasteru, a úplně stačí i ta zdarma webová aplikace.
SoVcz
Junior

Odeslat příspěvekod ScheRas 19. 1. 2012 20:38

Ja navrhuji program Parley. Jedinou funkcí a účelem programu je zkoušení ze slovíček. Nicméně opravdu ho mohu jen doporučit.
ScheRas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mclane87 19. 1. 2012 21:29

helpforenglish
Mclane87
Junior

Odeslat příspěvekod honza.skypala 19. 1. 2012 21:52

V tomhle žádné programy nepomůžou. Naučit se základy v jazykovce a pak odjet na dva měsíce sám (nebo s kámošem, který je na tom podobně) do ciziny.
Honza
honza.skypala
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Iacobus 19. 1. 2012 22:20

Na zkoušení slovíček doporučuji JP vocabulary. Pěkné na něm je, že program umožňuje poslech slovíček. Potěší také rozeznávání synonym. Nabízí slušný výběr slovníků ke stažení, i když nejlepší je si vyvořit svůj vlastní, protože kvalita je různá. Program je česky a zdarma.
Iacobus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aramaki 19. 1. 2012 22:20

Parley vypadá dobře, děkuji za typ.

Všechno to jsou ale kartičkové systémy- nevíte prosím o programu, kde by se ona slova musela psát? Jeden takový program mám na androidu a učení s tím jde mnohem lépe než jen klikat "vím" "nevím"
Aramaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Iacobus 19. 1. 2012 22:26

Psát v jP vocabulary můžeš - dokonce to i barevně umí hned hodnotit, takže hned vidíš chybu (to lze ale vypnout).
Iacobus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtojnar 19. 1. 2012 23:02

Na procvičování slovíček je skvělá webová aplikace WordBot.cz. Může se v ní sice objevit pár chybiček, ale je aktivně vyvíjena, takže jsou opraveny brzy po nahlášení. Uživatelé mají možnost tvořit vlastní slovníky, popř. využít veřejné slovníky jiných uživatelů.
jtojnar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Coolman86 19. 1. 2012 23:07

honza.skypala píše:V tomhle žádné programy nepomůžou. Naučit se základy v jazykovce a pak odjet na dva měsíce sám (nebo s kámošem, který je na tom podobně) do ciziny.


Ano, ale částečně. Pokud umíte gramatiku, je třeba se naučit slovíčka. Ta načtete v knize, ale trénovat je musíte pomocí softwaru. Když jsem byl v USA, tak se občas docela divili, co používám za slova (USA jsou možná extrémní případ, kde si člověk vystačí s "pár slovy").
Coolman86
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků