Omezení PC zaměstnancům

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dupl3xx 8. 2. 2012 10:52

zkus http://www.mm-soft.cz/ stražce systému .... myslim že by ti to mohlo pomoct .. neni to delany na uplne presne tudle situaci ale muzes tim orezat co potrebujes ..sam jsem to testoval pred nekolika mesici a byl jsem spokojenej

muzes i kontrolovat, pres program co kdo na druhe strane dela atd ...
Dupl3xx
Junior

Odeslat příspěvekod Pan_Filuta 8. 2. 2012 11:48

janslesinger píše:Tohle tam sice je, ale tam např. nezakážu, aby nešli vypnout programy, které mají ikonu v liště vedle hodin.

A co nějaká dávka která by čekala skrytě na vypnutí programu a okamžitě ho nahodila? Nebo ideálně zakázat jim na to šahat.
Pan_Filuta
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 8. 2. 2012 12:15

Něco podobného jsem chtěl napsat - co prostě hlídat, že se program vypnul a hned ho nahodit - a zaměstnanci vzít 500 z výplaty, oni se to odnaučí :)
Libb
Junior

Odeslat příspěvekod janndvorakk 8. 2. 2012 12:26

Process Lasso. Slouzi predevsim jako manager CPU a IO priority, ale blokovat (vypinat) aplikace umi take. Umi take udrzet aplikace spustene, ale to jen v placene verzi (ma to 300 dni trial). Rozhrani je prehledne, vsechno (nebo temer vsechno) se da udelat pres hlavni menu i pres kontextovou nabidku.
janndvorakk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dupl3xx 8. 2. 2012 12:27

aby pak nemusel jeste doplacet xD
Dupl3xx
Junior

Odeslat příspěvekod LukeD 8. 2. 2012 12:56

janslesinger píše:Tohle tam sice je, ale tam např. nezakážu, aby nešli vypnout programy, které mají ikonu v liště vedle hodin.

A nebylo by tedy v tomto kontextu zdaleka nejjednodušší to zobrazování ikony programu vedle hodin jednoduše vypnout? Pokud to právě u tohoto programu nelze, ber(te) můj příspěvek jako bezpředmětný..
Sagem RC922 -> Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m + T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i + W995
LukeD
Junior

Odeslat příspěvekod ucho1212 8. 2. 2012 13:44

vytvor admina z heslo kde pustits veci , ktore nemaju pouzivat ale maju byt spustene...
vytvor usera , ktory nebude mat pristup do zloziek, ktorych chces ( nastavis si v priecinkoch)
v tom istom zakaz admin prava a taketo vecicky
zaplni admin usera, zapni vsetky veci ,zahesluj ...swich to normal user a nechaj ich to pouzivat...
ucho1212
Junior

Odeslat příspěvekod jetelina 8. 2. 2012 13:56

Pokud mají zaměstnanci přímo fyzický přístup k počítači(vypínací tlačítko, CDROMka), tak nemá cena je nijak omezovat.
- Jakékoliv nastavení GPO, Windows účty atd se dá jednoduše obejít pomocí nabootování z CD/USB a reset hesla administrátora.
- Jakékoliv omezení v nich zbudí zájem... jak ho obejít. A navíc budou vědět, že je omezujete.

Pokud jsou zaměstnanci šmatlaví a občas vypnou software pro kameru, tak musíte zjistit jak ho vypnou.
- Můžete použít Autohotkeys a například ALT+F4, ALT+TAB klávesy přemapovat aby nic nedělaly.
- Nevim jestli jde ve Windows zablokovat ukončení procesu, myslím, že ne.
- Pokud ale software pro kameru má běžet non-stop, můžete vytvořit naplánovanou úlohu, která bude proces kamery spouštět každou minutu-pokud neběží.
jetelina
Junior

Odeslat příspěvekod feryy 8. 2. 2012 14:10

Před nějakým tím rokem jsem řešil situaci, kdy bylo třeba na Windows XP nastavit pouze veliké omezení pro sdílený počítač.
Zásadním krokem bylo zaheslování biosu a fyzickému zabránění rozdělání PC (pomocí kusu železa, vrtačky a kladky). Tím odpadl strach o boot z jiného zařízení než z disku.

A pro XP jsem použil program SteadyState přímo od MS.
http://www.sosej.cz/Windows-SteadyState.html

Umí toho nastavit skutečně hodně, až tak, že je potom PC skoro nepoužitelné. To by Vám mohlo pomoci.

Pro Win7 to bohužel nefunguje protože ty již obsahuji GP viz nějak toto:
http://windowsteamblog.com/windows/b/sp ... ows-7.aspx
feryy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akira.uzai 8. 2. 2012 14:50

proč používat extra software, pro něco co lze jednoduše nastavit přímo ve windows?

feryy píše:Před nějakým tím rokem jsem řešil situaci, kdy bylo třeba na Windows XP nastavit pouze veliké omezení pro sdílený počítač.
Zásadním krokem bylo zaheslování biosu a fyzickému zabránění rozdělání PC (pomocí kusu železa, vrtačky a kladky). Tím odpadl strach o boot z jiného zařízení než z disku.

A pro XP jsem použil program SteadyState přímo od MS.
http://www.sosej.cz/Windows-SteadyState.html

Umí toho nastavit skutečně hodně, až tak, že je potom PC skoro nepoužitelné. To by Vám mohlo pomoci.

Pro Win7 to bohužel nefunguje protože ty již obsahuji GP viz nějak toto:
http://windowsteamblog.com/windows/b/sp ... ows-7.aspx
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod lzap 8. 2. 2012 16:18

Ta moje poznámka o Linuxu byla spíš míněna na dodavatele, ne na Vás. Divím se, že někdo chce platit licence na Windows u pokladen, kde si může ta ušetřené peníze navýšit cenu vlastního (pokladního) softwaru. Mnoho systémů jede třeba v DOSu (bohatě to na pokladnu stačí), nebo jsou udělány přímo na UNIX. Chápu ale že je to setrvačnost...
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod janslesinger 8. 2. 2012 17:08

V mém případě vůbec nejde o to, že by někdo úmyslně programy vypínal, snažil se nějak obejít hesla apod.

Jde prostě o to, že na PC nepracují vždy jen PC znalí lídé, ale taky ti, kteří jsou rádi, že si otevřou internet apod.

Co se týče ikon u hodin, tak bohužel né všechny jdou vypnout nebo zaheslovat. Např. TeamViewer má v nastavení možnost zakázat ukončení a tím je to vyřešené, ale třeba kamerový systém lze vypnout dvěma kliky, čemuž chci zabránit.
janslesinger
Junior

Odeslat příspěvekod cabman 8. 2. 2012 17:23

Já ti poradim v če mej zásadní problém - uplně špatně jsi pochopil situaci.

Používat nějaký sw na omezení systému je vytloukání klínu klínem. A rada jako instalovat linux je naprosto impotentní.

Začnu základní věcí, která mě zaráží a docela vysvětluje situaci kterou máš. Napsal jsi "mám celkem 4 počítače ve svých prodejnách na kterých běží pokladní software. Momentálně nemám PC nijak pro zaměstnance omezené, ale vzhledem k tomu, že se čím dál tím častěji stává, že něco omylem vypnou (kamery, synchronizaci na server, email apod." A já se ptám: "jak je třeba možné, že na počítači s pokladním sw (předpokládám že pokladní sw je klasická pokladna někde na přepážce) proboha běží kamery"? Tak je to pokladna a nebo ten bezpečnostní server, ale ne oboje.

Z toho plyne moje rada a řešení. Tak jak tvoje "it technika" stojí to navrhl a provozuje někdo kdo kdo otáčí korunu a myslí si, že levně je dobře. NENI a nebude. Co potřebuješ je, do počítačů nasypat nějaké prachy, na pokladně mít pokladu, v kanceláři počítač jen pro bezpečností systém a emailový server na serveru.

-- 8. 2. 2012 17:29 --

lzap píše:Provozovat pokladny na Windows je šílenost. Snad už všichni přešli na Linux, ne? Tam nic takového nehrozí, plus má člověk spoustu dalších výhod (automatické instalace, špičková vzdálená správa...)
Tak nevím kde jsi vzal, že všichni přešli na linux ... možná tak 4procenta a nebo něco kolem. A spousta výhod jako autmatická instalace (jak asi často ji dělám?), špičková vzdálená správa (tak to ani nezaslouží komentář) ... .
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 2. 2012 17:34

[NO FLAME]
Izap:
jsi na velkém a trapném omylu!
Vzdálená zpráva je bezpečná pouze na bázi OS WNT pomocí protokolu rdp.
Všechny protokoly, používané v *nixu, byly už mnohokrát prolomeny a hacknuty, nejčastěji právě rdp a ssl/tls->ssh.
Rdp na bázi OS WNT ještě nikdy.
[/NO FLAME]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod janslesinger 8. 2. 2012 18:00

cabman píše:Já ti poradim v če mej zásadní problém - uplně špatně jsi pochopil situaci.

Používat nějaký sw na omezení systému je vytloukání klínu klínem. A rada jako instalovat linux je naprosto impotentní.

Začnu základní věcí, která mě zaráží a docela vysvětluje situaci kterou máš. Napsal jsi "mám celkem 4 počítače ve svých prodejnách na kterých běží pokladní software. Momentálně nemám PC nijak pro zaměstnance omezené, ale vzhledem k tomu, že se čím dál tím častěji stává, že něco omylem vypnou (kamery, synchronizaci na server, email apod." A já se ptám: "jak je třeba možné, že na počítači s pokladním sw (předpokládám že pokladní sw je klasická pokladna někde na přepážce) proboha běží kamery"? Tak je to pokladna a nebo ten bezpečnostní server, ale ne oboje.

Z toho plyne moje rada a řešení. Tak jak tvoje "it technika" stojí to navrhl a provozuje někdo kdo kdo otáčí korunu a myslí si, že levně je dobře. NENI a nebude. Co potřebuješ je, do počítačů nasypat nějaké prachy, na pokladně mít pokladu, v kanceláři počítač jen pro bezpečností systém a emailový server na serveru.

-- 8. 2. 2012 17:29 --

lzap píše:Provozovat pokladny na Windows je šílenost. Snad už všichni přešli na Linux, ne? Tam nic takového nehrozí, plus má člověk spoustu dalších výhod (automatické instalace, špičková vzdálená správa...)
Tak nevím kde jsi vzal, že všichni přešli na linux ... možná tak 4procenta a nebo něco kolem. A spousta výhod jako autmatická instalace (jak asi často ji dělám?), špičková vzdálená správa (tak to ani nezaslouží komentář) ... .

Samozřejmě máš pravdu, že to není ideální, ale kdybych měl mít v každé provozovně server na kamery (přes net to přenášet nelze), PC v kanceláři, pokladny, server na e-maily tak můžu rovnou zavřít.

Jedná se o malé prodejny a nemohu si dovolit vybavení za statisíce, IT technika apod. Samozřejmě nehledám dokonalý produkt, ale jen nějaký použitelný kompromis, který by šel použít.
janslesinger
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka