Nejlepší program pro pokročilé vyhledávání ve Windows

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 29. 2. 2012 08:54

Máte pocit, že nativní vyhledávání ve Windows je málo přehledné, pomalé či funkčně chudé? Využíváte nějaký externí program pro pokročilé vyhledávání souborů, adresářů, duplicit apod.? Který je podle vás ten nejlepší a proč?
Vaše názory a tipy pomohou při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod nous 29. 2. 2012 09:51

ja uz dlouho pouzivam LOCATE http://locate32.net/content/view/149/52/ nemusi se instalovat, je i v 64 bitove verzi, pro me paradni . Rychlejsi vyhledavani jsem nevidel.

( prosim vsechny uzivatele rozplyvajici se nad vyhledavanim ve w7 at mi reknou, jak naindexovali primapovane disky, dekuji :idea: )
Naposledy upravil nous dne 29. 2. 2012 11:22, celkově upraveno 2
nous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lulinak 29. 2. 2012 10:20

vyhledavani v Win7 pouzivam v podstate denne (ted zpetne nechapu jak jsem bez toho mohl drive fungovat) a pokud si vystup hledani clovek upravi, aby bylo v pozadovanych sloupcich, ktere lze vzajemne filtrovat a serazovat, nemam k nemu moc vyhrad a nic jineho nepotrebuji.

Co mi tam chybi je filtr napr. pro emaily poslane na vice uzivatelu, to je zatim orisek...
Každy svého štěstí strůjcem jest, kolik lidí tohle pravidlo dodnes nepochopilo...
lulinak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maoman 29. 2. 2012 10:31

Pro rychlé hledání geniální Launchy (http://launchy.net/), pro pokročilé hledání správce souborů Altap Salamander (http://www.altap.cz/).
Maoman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akira.uzai 29. 2. 2012 11:00

Zatím mi vždycky stačilo vyhledávání zabudované do správce souborů (TC), umí nějaký z ostatních programů více? A proč instalovat další programy?

-- 29. 2. 2012 11:02 --

lulinak píše:vyhledavani v Win7 pouzivam v podstate denne (ted zpetne nechapu jak jsem bez toho mohl drive fungovat) a pokud si vystup hledani clovek upravi, aby bylo v pozadovanych sloupcich, ktere lze vzajemne filtrovat a serazovat, nemam k nemu moc vyhrad a nic jineho nepotrebuji.

Co mi tam chybi je filtr napr. pro emaily poslane na vice uzivatelu, to je zatim orisek...


Podle mně mi přijde logičtější a uživatelsky přívětivější používat pro vyhledávání v poště e-mailový klient, protože bych řekl, že ne každý mailový server povolí vašemu os hrabat se v obsahu inboxu. Navíc když do vyhledávání např. dám konkrétní e-mail vyhledávání v Win7 mi nic nenajde...
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jathro 29. 2. 2012 11:07

Pro prvotní vyhledání souboru, nebo obsahu v něm, používám google desktop.
Jathro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod randomofamber 29. 2. 2012 11:19

Pokud mě někdy náhodou nestačí vyhledávání ve Windows, pak používám Unreal Commander nebo Total Commander.
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 2. 2012 11:56

SearchMyFiles http://www.nirsoft.net/utils/search_my_files.html

- Nemusí se instalovat, lze ho mít i na USB klíčence
- nevytváří indexové soubory
- 32 i 64 bitová verze
- W2000, XP, Vista, W7
- minimalistický vzhled zaměřený na funkčnost.
- nesčetné kombinace možností hledání
- čeština je jenom ke starší verzi, tím pádem je pár nově vzniklých menu nepřeložených (pro sebe jsem si překlad udělal, kdyby měl někdo zájem, poskytnu.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nameh12001 29. 2. 2012 11:56

Nejlepším programem byl a pořád je Copernic desktop search. Bohužel nové verze, které jsou zdarma, už mají limit v počtu indexovaných souborů, ale starší verze, které nejsou ochuzeny o mnoho funkcí oproti novým, byly bez limitu. Vyhledání je neskutečně rychlé, výsledky jsou stoprocentní a maximálně přehledné díky možnosti náhledů.

Ač jsem velkým fanouškem Googlu, musím říct, že Google desktop Copernicu nesahá ani po kotníky.
nameh12001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 2. 2012 11:59

Kód: Vybrat vše
prosim vsechny uzivatele rozplyvajici se nad vyhledavanim ve w7 at mi reknou, jak naindexovali primapovane disky, dekuji

New-psdrive a můžeš vyhledavat doaleluja,ptal ses na vyhledavani v Seven ,to že to jde i jinym způsobem než znaš bez nějake aplikace a stači použit vlastnost systemu je celkem jedno ne?
Kód: Vybrat vše
Pro rychlé hledání geniální Launchy

Launchy se mně libilo škoda že to nějak usnulo,hlavně tvorba pluginů.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nameh12001 29. 2. 2012 12:13

Ke Copernicu ještě doplním, že umí vyhledávat již v průběhu vašeho psaní. Neboli průběžně můžete upravovat váš dotaz tak, abyste dostali to, co potřebujete.
nameh12001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 29. 2. 2012 12:18

Total Commander - Alt+F7 a nikdy jinak
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nous 29. 2. 2012 12:48

to oooooooooo : no powershell sice pekny, ale jenom v ramci neho. Ja potrebuju neco uzivatelsky privjetivejsiho pro normalni smrtelniky :oboze
nous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lulinak 29. 2. 2012 14:21

nevim jak u ostatnich ale me Win7 vyhledava dany textovy retezec uplne vsude, vcetne vsech emailu v ramci outlooku, od te doby rok a pul nepotrebuji vyhledavani v Outlooku

Hleda to ten retezec navic uvnitr vsech priloh v emailech, a to i uvnitr souboru a i souboru uvnitr archivu.

CIli za me maximalni spokojenost, ukaze mi veskery vyskyt daneho retezce z ruznych zdroju a jen si vyberu dle ceho setridim a mam to, jednoduche, rychle.
Každy svého štěstí strůjcem jest, kolik lidí tohle pravidlo dodnes nepochopilo...
lulinak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza987 29. 2. 2012 15:25

Existuje nějaký svobodný software pro windows XP, který by uměl indexovat obsah a pak rychle fulltextově hledat v html, htm, txt, odt, ods, pdf.. ?
honza987
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků