Nejlepší program pro zrychlení startu Windows

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 19. 4. 2012 08:58

Existují různé programy pro čištění operačního systému, pro eliminaci automatického spouštění nepotřebných aplikací nebo pro časové oddložení jejich startu tak, aby byly Windows použitelné co nejdříve, a teprve poté dojde k jejich spouštění.
Jaký program, popř. kombinace programů a postupů je nejúčinější pro to, aby Windows byly při rozběhu v co nejlepší kondici?
Vaše tipy poslouží při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod TFSi 19. 4. 2012 09:03

Ccleaner?
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bendom 19. 4. 2012 09:10

msconfig?
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod wardo 19. 4. 2012 09:10

Ja muzu doporucit Auslogics Boostspeed a DiskDefrag. CC Cleaner taky neni spatny.
wardo
Junior

Odeslat příspěvekod outsyder 19. 4. 2012 09:12

Přidávám se s CCleanerem. Používám ho v portable verzi k plné spokojenosti. Samozřejmě lepších výsledků se dá dosáhnout s Autoruns od Marka Russinoviche a nebo přímou editací registrů, ale to rozhodně není pro každého. CCleaner je pro mne nejlepší díky poměru výkon/komfort, nehledě na to, že je zdarma.
Člověk je úžasný tvor. Tak proč se lidstvo chová jako banda idiotů?
outsyder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod voska10 19. 4. 2012 09:12

msconfig ;-)
voska10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KuciX 19. 4. 2012 09:15

Všechny programy sice splní svůj účel, CCleaner je jedním z nejlepších (můj názor), ale vše je jen dočasné.
Pak pomůže přeinstalovat celý systém...

Nakonec ale člověk zjistí, že to chce nový počítač a hlavně rychlý SSD disk - minimálně na systém a nejpoužívanější programy...

Vycházení stále nové verze operačních systémů, programů, všechno je stále víc náročné na výkon, ram, hdd...
5 let starý počítač to sice zvládne, ale hold se u toho "zadýchá" a nějaké "zrychlováky" jsou v tomto případě zbytečné... pomalé to bude pořád.
Pokud se jedná o nový počítač, tak první, co dělám po rozbalení je naformátování a rozdělení disku a čistá instalace windows, protože ten balast, co tam dávají výrobci zpomalí počítač na nesnesitelnou úrpveň a to úplně zbytečně ...

To je můj názor ;)
KuciX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 4. 2012 09:18

Škoda že autor netuši že windows je hodně široký pojem.Takový bootvis přimo od MS asi moc lidi na Seven nepotěši.A to plati pro plno postupů nebo programů.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barevnej2 19. 4. 2012 09:19

Ubuntu :love:
barevnej2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr. Petr 19. 4. 2012 09:24

Pro lajka Soluto, pro někoho kdo se v tom alepoň trošičku vyzná msconfig, popřípadě za chodu přes správce úloho po vypínat část systému v procesech.
Dr. Petr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 19. 4. 2012 09:27

powercfg -h on
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.ZUBR 19. 4. 2012 09:27

Skvělá utilitka v každé verzi Windows - msconfig. Samozřejmě potřebujeme taky rozum, protože spustit zbytečně moc aplikací při startu start systému jistě prodlouží. Největší zrychlení systému ale člověk dosáhne až hardwarovým způsobem - SSD diskem.

A pokud jste fajnšmekři, určitě se poohlédněte po utilitce BootVis (zdarma od MS) - dokáže vizualizovat průběh startu systému a která aplikace či služba se kdy zavádí a hlavně jak dlouho jí to trvá. Neumí nic zlepšit, ale řekne vám, kde máte problém :-)
S idiotem nelze diskutovat, musíme se spokojit pouze s faktem, že je to idiot.
Dr.ZUBR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kostka1234 19. 4. 2012 09:31

Znatelně je cítit O&O Defrag a funkce boot defragmentation. To však pouze pro HDD. Pro SSD to spíše uškodí. Takže CCleaner (včetně opravy registrů) + Autoruns a zablokovat zbytečný programy a služby které se spouští po startu.

A vůbec největší optimalizace je zablokovat Windows update. Viz článek:
http://www.ddworld.cz/blogy/software-a- ... lneno.html

Cituji:
"Rychlost načítání Windows 7 před instalací aktualizací: 33 sekund
Rychlost načítání Windows 7 po instalací aktualizací: 63 sekund"

EDIT: Samozřejmě kdo denně pracuje s citlivými daty, měl by radši systém aktualizovat, pro běžnějšího uživatele podle mě stačí nechat windows update vypnutý.

EDIT2: Praktické měření zrychlení pomocí CCleaneru:
http://extranotebook.cnews.cz/comment/19187
Naposledy upravil Kostka1234 dne 19. 4. 2012 09:37, celkově upraveno 2
Kostka1234
Junior

Odeslat příspěvekod Sentello 19. 4. 2012 09:32

pro neznale je nejlepsi Soluto.
Sentello
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MSwamp 19. 4. 2012 09:33

OT: SSD disk
Chceš-li být hodinu šťastný - opij se.
Chceš-li být celý večer šťastný - jdi tančit.
Chceš-li být tři dny šťastný - ožeň se.
Chceš-li být týden šťastný - poraž vepře.
MSwamp
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků