Nejlepší program pro zrychlení startu Windows

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Robotron3 19. 4. 2012 09:33

Žádný speciální program netřeba. Stačí spustit msconfig a nepotřebné služby a programy, co se automaticky spouští po startu, zakázat. Ze zkušenosti ale mohu říct, že ani to nepomůže úplně, protože stejně se nakonec potřebné služby donahrají až po startu windows a rychlejší start je tak vykoupen pomalejším spouštěním programů. Nedávno jsem tento problém vyřešil přechodem na Mac OS X :)
Robotron3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasheg 19. 4. 2012 09:34

Hibernace? ;-)
vasheg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Necroman 19. 4. 2012 09:54

Souhlas, pokud trva start dele nez 30 vterin, tak je problem v pocitaci a optimalizace pomoci programu stejnak zadne znatelne zlepseni neprinese. Staci SSD a dostatek RAM a neni co resit - i zapraseny pocitac potom pobezi znatelne rychleji :)
So sayeth the Wise Alaundo
Necroman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glassmoon 19. 4. 2012 10:08

rozum + msconfg
eventuelne + hiber alebo sleep
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rumlik 19. 4. 2012 10:11

používám Soluto a je pravda, že pro lidi, co se v msconfig nevyznají, je Soluto super volba. Pouze je třeba nutná angličtina, jelikož českou lokalizaci to nemá (zatím?). CCleaner je od nedávné verze taky pro úprav startů zdokonalen. A disponuje češtinou
Rumlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 19. 4. 2012 10:12

Bendom píše:msconfig?


Jj vypnout tím natvdo zbytečně pouštěné procesy po startu. Ještě lepší si udělat štíhlé win přes nlite úpravou instalacky a vyházet voloviny.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 4. 2012 10:29

Kód: Vybrat vše
protože stejně se nakonec potřebné služby donahrají až po startu windows a rychlejší start je tak vykoupen pomalejším spouštěním programů. Nedávno jsem tento problém vyřešil přechodem na Mac OS X

Celkem běžne řešeni lidi co o architektuře a spravě systemu windows moc nevi.Jenom naokraj během poslednich 14 dni mně nikdy nestartoval system déle než několik vteřin,na druhe straně zrovna dnes jsem odevzdaval notebook majitelovi- přesněji mininotebook s původnim dobou najetí cca 5 minut,současny stav je pod minutu.Pokud pochopi že stači uspavat a nechá spravně nastaveny powerconfig a nebude do toho vrtat tak je na par vteřinach,čisty start je po upravě i na tomto děsu s ukrutně pomalym ssd - akce mountfield, pod minutu.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medwjett 19. 4. 2012 10:57

Jednoduše žádný,byl by to totiž zase program navíc,nejlepší se mi jeví držet PC v kondici průběžně souhlasím s cc cleaner,ovšem doporučuji edici business.Také je nutné zbavit se všech toolbarů a všeho co se samovolně pokouší o autoaktualizaci,nastavit pc tak aby se při spuštění rozeběhnul pouze antivir,ostatní si spustím dle potřeby,mě takhle známá donesla notas,že dlouho startuje,no jenže se jí spouštěl skype,icq a sposty dalších zhovadilostí které to měly všechno na svědomí,důležité je mít naistalováno jen to co skutečně využívám,hlídat správu procesů,případně zastavit,či zakázat nepotřebné procesy,nastavit pc tak aby se výkon soustředil na VÝKON a ne na animované ikonky a podobné debilitky.Mám XP a startuje za 43 sec. do plné polní a to nemám nijak úchvatné parametry pc,je to dual core 2.5GHz,3.25GB RAM,sviští jak vítr a opravdu se nestává že bych někdy čekal,všechno je hned a tak to má být.Neza.ebat počítač bordelem při instalacích je to nejdůležitější!!
Naposledy upravil kejki3 dne 19. 4. 2012 11:09, celkově upraveno 1
Důvod: Jen legální!
medwjett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jmatus 19. 4. 2012 11:13

Vůbec jsme netušil, že se závodí v rychlosti startu Win. Já ráno vstanu, zapnu nb a než se uvaří voda na meltu, tak to běží. Tak nevím, ale myslím, že by admin měl tyto nesmysly rovnou smazat.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MSwamp 19. 4. 2012 11:22

V kanclu nebo doma to takhle řešit jde, uvařit si kávu než se načte. Ale jsou i lidé kteří mají notebook a přenáší ho. Vypínají, nepoužívají uspávání, těm se nechce čekat 5 minut než se PC načte a mohou s ním pracovat, pokud je to u zákazníka je to navíc i nevhodné.
Chceš-li být hodinu šťastný - opij se.
Chceš-li být celý večer šťastný - jdi tančit.
Chceš-li být tři dny šťastný - ožeň se.
Chceš-li být týden šťastný - poraž vepře.
MSwamp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 19. 4. 2012 11:34

jestli si někdo pořídil notebook a nepoužívá STR nebo STD, tak se někde na trase chci-vybírám-kupuji-používám stala hrubka...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 19. 4. 2012 11:35

Pokud chce clovek rychle spusteni pocitace, tak je jasnou volbou spanek nebo hibernace.
Nejake utility na zrychleni startu je reseni problemu, ktery by clovek vubec resit nemusel.
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akira.uzai 19. 4. 2012 11:42

mmc (MS Manganent Console) + případně regedit, všechny ty zrychlovací softy jsou jen klikátka nad regeditem

systémovější řešení je přechod na jiný os nebo hardwarový upgrade
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MSwamp 19. 4. 2012 11:52

Jinak já spánek a hibernaci používám, jen někteří si nenechají vysvětlit, že to je vhodné.
Chceš-li být hodinu šťastný - opij se.
Chceš-li být celý večer šťastný - jdi tančit.
Chceš-li být tři dny šťastný - ožeň se.
Chceš-li být týden šťastný - poraž vepře.
MSwamp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baki 19. 4. 2012 12:00

Já jsem uspavával svůj desktop (WIN7) taky, ale stejně jsem ho musel jednou za týden až dva restartovat, protože se sekal. Měl jsem ho docela vymazlený, ale prostě se nedalo nic dělat :/.
Jinak všechny rady už asi tady byly řečeny.
Baki
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků