Synchrozniacia z / do viacerych zdrojov vs NAS

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod arnie222 25. 4. 2012 20:48

caute, mam taky delikatny problem, ako efektivne riesit nasledujucu situaciu.

nakreslil som to na obrazok (je to jednoduche zobrazenie topologie mojej LAN doma s dotknutymi zariadeniami):
Obrázek

NAS: tu mam vsetky zalohy resp. zdrojove subory, ktore musia byt vzdy najaktualnejsie
PC,NB,USB: su zariadenia, kde sa nachadzaju niektore subory z NAS a aktualizuju sa mimo NAS a mimo lokalnej siete
- niektore subory sa nachadzaju aj na PC, NB, USB a NAS (teda aktualizuju sa na troch zariadeniach)

snazim sa udrzat si poriadok a aktualnost tym, ze ked robim na PC, po praci spustim sync (4A1). nasledne potrebujem aktualne verzie tak manualne spustam sync (1B3 a 1B2 - teda z NAS na zariadenia)
ked robim nieco na USB, tak po prichode domov spravim sync (2A1) a nasledne ked zapnem komp, musim manualne spustit sync (1B4).

aktualne to vsetko robim manualne a musim si drzat v hlave co som kedy kde robil a v spravnom poradi spustil aktualizaciu aby sa mi to cele nedomiesalo.

dam si predpoklad, ze v offline rezime (mimo siete LAN na obrazku) budem pouzivat len jedno zariadenie (2,3 alebo 4) a po pripojeni do LAN by som chcel, aby sa mi automaticky zo zariadenia (2,3,4) uploadli aktualizacie na nas (1) - teda nech sa vykona 2A1, 3A1 alebo 4A1.

zaroven ked zapnem jedno zo zariadeni 2,3,4 a neobsahuje aktualne subory, nech sa automaticky dotiahne update na novsiu verziu (novsi edit datum suboru ?) - teda nech prebehne automaticky 1B2, 1B3 alebo 1B4 (case by case)

viete mi dat tip na nejaky soft, ktory by zabezpecil takuto automaticku aktualizaciu obojsmerne ? samozrejme s tym, ze nebudem robit update na dvoch zariadeniach sucasne v offline rezime, pretoze by doslo ku konfliktu. aktualne to robim vsetko manualne a strasne ma to otravuje a vycerpava pretoze musim mat v hlave Xnepodstatnych veci .. chcem mat len 1no pravidlo, robit update offline len na jednom zariadeni 2,3 alebo 4 az po bod synchronizacie s NAS, teda 1.

dufam ze som to nepopisal moc komplikovane, ale jednoduchsie som nevedel :) dakujem za kazdu radu.

na NB a PC je windows, NAS ma nejaky embedded linux (QNAP) a USBckom myslim USBkluc, kde nahram subory, zeditujem ich na hostitelskom PC/NB a vlozim do PC alebo NB.
arnie222
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 4. 2012 08:26

Použij Scheduler (Plánovač).
Milan
Milanr1
Pokročilý