Nejlepší outdoorové programy podle čtenářů Živě.cz

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 16. 5. 2012 13:38

Léto se blíží, stejně tak pěkné počasí a doba venkovních aktivit. Jaké programy pro Windows doporučujete ostatním k plánování a vylepšování výletů, zájezdů, sportování či poznávání? Bude to plánování tras pomocí turistických map, příprava cyklovýletů, sportovní manažer, zjišťování spálených kalorií, poznávání památek, geocashing nebo úplně něco jiného?
Vaše tipy a argumenty poslouží k tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod t-fuse 16. 5. 2012 13:56

Doporučuju aDrake na geocaching https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.adrake - velice povedená věc. Podpora offline map, databáze keší včetně jejich online vyhledávání i logování a spousta dalších užitečných funkcí. Existuje i ve verzi pro Windows Mobile.
t-fuse
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 16. 5. 2012 13:56

používám smartmaps, ale bohužel placená verze pro offline navigování je šíleně předražená..., škoda, že offline navigace není ke všem mapám do programu - když si koupím turistickou mapu např. pro Liberecký kraj za 390 Kč a chci na ní provozovat offline navigaci, tak si musím připlatit cca 2000 Kč za celý balík map pro ČR

to je politika, které nerozumím, jako kdyby 390 Kč nestačilo i pro aktivaci offline navigování pro danou mapu

mnohem lepší je tedy využívat smartmaps zadarmo při online mapách, tam funguje i navigace - přijde mi to jako diskriminiace platících zákazníků, jenže dostanete se při cestě někam, kde není internet a jste v kyblíku.. (a nebo si zaplatíte drahý roaming)
Naposledy upravil rejca dne 16. 5. 2012 14:03, celkově upraveno 1
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 16. 5. 2012 14:01

Ste trošku vedle, to neni forum o mobilech... Každopádně Locus je best
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 16. 5. 2012 14:04

no smartmaps je multiplatformní i pro MS Windows... Jenže dneska to je o tom, že chcete mít program jak na mobilu, tak na PC a synchronizovat si data (ideálně automaticky přes web)

http://www.smartmaps.cz/smartmaps-office/

Jinak pro sportování není špatné endomondo PRO s tím, že se požívá na mobilu a data se sbírají do cloudu a prohlíží se to přes internetový prohlížeč a nechá se prohlížet i tréninky kamarádů, předhánět se s nimi atd. - tj. klasických wokenních programů bude dneska již minimum (bez napojení na externí GPS) a ani s nima nebude taková zábava

Na plánování tras jen ve Windows budou lidi převážně používat seznam.cz, google.cz či přímo webovky těch subjektů, kam chtějí jít.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod D3VL3R 16. 5. 2012 14:23

jedině sports-tracker a jeho webová aplikace
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rdm 16. 5. 2012 14:26

Pokud se bavíme o mobilech, tak outdoor navigation pro Windows Phone. Umí stahovat mapy do offline, přidávat vlastní POI, navigovat i trackovat cestu.
rdm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t-fuse 16. 5. 2012 14:48

BigT píše:Ste trošku vedle, to neni forum o mobilech... Každopádně Locus je best


Máš pravdu, tu poznámku o programech pro Windows jsem nějak přehlídl. Každopádně, abych aspoň trošku ospravedlnil svůj post, aDrake je i ve verzi pro Windows Mobile (PocketDrake) a to jsou taky Windows :lol:
t-fuse
Junior

Odeslat příspěvekod tomsi81 16. 5. 2012 14:51

na prvním místě Sports-Tracker. dokonalost zdarma.
dále vynikající androidí turistická navigace locus pro. s možností online i offline map a spoustou dalších fičur.
tomsi81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czechian 16. 5. 2012 15:02

Zajímalo by mě, jaké outdoorové aktivity se dají rozumně provozovat s počítačem s Windows? :shock:
czechian
Junior

Odeslat příspěvekod t-fuse 16. 5. 2012 15:12

czechian: Běh na 100 metrů s notebookem pod paží (pro větší nátury klidně s desktopem), házení žabiček do vody LCD panelem, chození po LANě, skládání písmenek klávesnice na čas, hod myší do dálky... určitě by toho šlo vymyslet spousta :lol:
t-fuse
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 16. 5. 2012 15:13

chození po LANě :D:D
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 16. 5. 2012 17:37

Podle mne je blbost tahat sebou na outdoorové aktivity laptop a tahání desktopu je nesmyslné i fyzicky. takže bych uvažoval o něčem pro Android/iPhone/Symbian ale když je otázka tak nesmyslně omezena jen sportování počítačem na zádech, tak mně nic nenapadá.
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s3jr4 17. 5. 2012 10:17

Na PC jen plánuji trasy a mám koupený cykloatlas od SmartMaps, ale radši používám http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/ , který mi přijde lepší.
Na mobilu je to Endomondo (záznam trasy) a Locus (plánování trasy).
s3jr4
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků