Nejlepší program pro údržbu a čištění pevného disku

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 28. 6. 2012 12:11

Pro potřeby nedělního článku na Živě.cz se vás ptáme, jaký program je ten nejlepší pro údržbu a čištění pevného disku. Ten se samozřejmě neustálou prací zanáší nejrůznějšími zbytky, rozbitými soubory, částečně smazanými a nepotřebnými daty apod. Disk tak bude třeba od těchto zbytečných dat pročistit, popř. následně defragmentovat. Jaký program by k tomu měli ostatní čtenáři podle vás využít? Který nabízí nejlepší kombinaci dobrých výsledků, bezpečné manipulace, snadného ovládání a přijatelné ceny?
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod hjumanik 28. 6. 2012 12:18

Primárně by se o to měl starat sám systém. Ale jinak bych doporučil třeba SystemRescueCD nebo Hiren's Boot.
hjumanik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 6. 2012 12:22

To jsem netušil že to jsou programy...Hirens jsem myslel že je sbirka utilit co si každy kdo vi jak může uplně stejně vyrobit sám když si vyrobi multibootovaci cd-usb založeny na bartovi nebo pe a druhy jadro bude třeba linuxovy s některyma hračkama a třeti třeba jiný.A system rescue boot je to samy v bleděmodrym ale programy to nejsou ani nahodou.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 6. 2012 12:23

Defragmentaci si moderní OS (win7, apod) řídí na pozadí samy.
Jinak si nemyslím, že je nutné dělat cokoliv navíc, pokud se jedná o uživatele, který netráví čas tím, že neustále instaluje každou blbost, kterou najde na internetu :)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod zip07 28. 6. 2012 12:38

Tak já teda mám Win7, celkem dost edituju různý soubory a za týden jsem schopný dostat se na 15% fragmentaci a to 70% disku mám volno. Win7 nejen, že musej cpát soubory na začátek disku a rozdělit je třeba na 2000 fragmentů, místo toho, aby to dali dál na disk, kde je prázdno, ale o tom, že by se na pozadí defragmentovaly nemůže být řeč. Takže teď používám defragmentaci naplánovanou každý den na dobu, co nejsem doma. Byl bych rád, pokud byste měli tip na to, jak se týhle šílený fragmentace zbavit. Dokud jsem měl XP, musel jsem při prakticky stejný práci defragmentovat tak jednou za rok nebo ani to ne.
zip07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 6. 2012 12:42

Něco je špatně...celkem dost taky edituji různé soubory...Celkem doszt je celkem dost protože pracuji s tisicovkama maličkych souborů ktere maji par kilobajtů - a? Nic.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lurk 28. 6. 2012 13:00

zip07: Léta používám Diskeeper k maximální spokojenosti. Defragmentace běží on-line na pozadí a dokonce i při zápisu na HDD se snaží soubory zapisovat nefragmentované. http://www.condusiv.com/products/diskeeper/
Lurk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zip07 28. 6. 2012 13:05

Lurk: Díky, možná vyzkouším trial, pokud se nenajde způsob, jak k tomu přinutit systém.
zip07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod silverkeeper 28. 6. 2012 13:08

to zas bude článek jak noha
silverkeeper
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 6. 2012 13:41

k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 6. 2012 14:15

Možna od te doby začali přidavat do programů savo.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Malencontre 28. 6. 2012 14:45

Na čištění disku (wipe) používám CCleaner, naprosto dostačující prográmek :))
Malencontre

Odeslat příspěvekod arnyman 28. 6. 2012 16:23

Moderní systémy se snaží fragmentaci predcházet (aby se nemusel ztrácet čas zbytečnou defragmentací a "čištěním disku") a proto používají dobře navržené souborové systémy (např. ext3, ext4)
arnyman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mapar 28. 6. 2012 19:58

Já používám defragmentátor od TuneUp. Zkoušel jsem jich spoustu a tento má nejlepší poměr efektivita defragmentace/uzmutý systémový výkon
mapar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 6. 2012 20:35

Já jenom doufám, že redakce před zveřejněním článku zapojí mozek a nebude doporučovat kdejakou cypatinu, kterou tady uživatelé zmíní. Protože dost věcí jsou kontraproduktivní a nebezpečné nástroje v rukou BFU.
Bari007
VIP uživatel

Další stránka