Jaký je nejhorší program, který jste měli v počítači?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod japkoslav 20. 8. 2012 00:15

1. Windows Vista a Windows 95SE
2. Adobe Flash Player
3. Internet Explorer
4. Oficiální ICQ klient
5. Software od Apple - iTunes, Quicktime ...
6. Windows Media Player
7. Outlook
8. Adobe Captivate - ono to asi líp nejde, ale nesnáším ho :-)
9. Skype
10. AVG, Norton 360, Hewlet Packard security balíček, McAfee, Microsoft Security Essentials.

To jest můj TOP TEN :D
Headphone enthusiast
japkoslav
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SGvagon 20. 8. 2012 00:56

Asi mě ukamenujete, ale můj nejhorší program v počítači byl Avast antivirus. Zaviroval sám sebe a pak nešel odinstalovat.
SGvagon
Junior

Odeslat příspěvekod deadman_kt 20. 8. 2012 06:58

cokoliv co bylo předělané z iOS do PC verze stojí za.... (QuickTime a spol.)
a hned na druhém místě Open Office
3. místo zaujímá Real Player
deadman_kt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maxdevaine 20. 8. 2012 07:05

Nejhorší, co bych nikdy na PC nesnesl, je asi Antivir a ještě horší, než antivir, je komplexní řešení v podobě antivir+firewall, kdy člověk řeší jen samé blbosti.
Třeba Smart Security od Esetu, horší firewall jsem snad ještě neviděl. Jsem asi úplnej idiot, když jsem nedokázal po x hodinách povolit ve firewallu komunikaci s televizí (dlna). A to jsem zkoušel od nastavení pro profíky, kdy jsem ručně povoloval porty, samotné programy i celou IP televize, ale nepomohlo. Zkoušel jsem si zapnout demenci mod, který upozorní na jakýkoliv přístup a nabídne povolení, které jsem odsouhlasil, ale to zjevně také nepomohlo (souhlasím, že komunikace je povolena, ale eset dál blokoval).
Zlatý iptables, na klikací programy jsem asi úplnej debil.

Dále jsem v poslední době řešil problém na jednom serveru. Kolega dal rozbalovat 10MiB zip a server na 10min vytuhl a všechny lidi poodpojoval a nic nešlo. Po 10min se vše rozjelo. Logy, nikde nic. Nakonec za to mohl Eset (čistě jen Antivir bez fw určený na file server, tedy serverová verze).

V poslední době řeším v jobu problémy s AVG, kdy rezidentní štít náhodně drží soubory na disku a padá nám kvůli tomu informační systém. Samozřejmě, lze to řešit výjimkama na adresáře, kam IS zapisuje, ale s AVG jsou i další problémy. Jedna aktualizace instaluje nepodepsané ovladače, takže uživatelům vyskakují varovné hlášky a neví, co mají dělat.
Po další aktualizaci se AVG dostane do stavu, kdy chce pořád restartovat PC a po restartu chce znova restartovat a tak dokola.

Takže tak.
Zdar Max
PS: operačním systémem Nero a ICQ(bránou pro červy) je také sranda, ale na AV to prostě nemá
maxdevaine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RomanL 20. 8. 2012 07:30

Norton antivir, QuckTime, iTunes.
RomanL
Junior

Odeslat příspěvekod mapar 20. 8. 2012 07:56

Quicktime player a vlastně cokoliv od Applu, co má běžet na PC
Gimp
OpenOffice
WindowsME
Adobe reader
mapar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Malignus 20. 8. 2012 08:12

Nevím, kde bych začal, takže začnu starým, kdysi nechvalně proslulým, Display Doctor. Všude to vychvalovali a doporučovali a nakonec to přineslo jen *****ání a několik virů. Dále bych pak nedoporučoval software k Nokii, neuvěřitelně zpomaluje nabíhání Windows a po každém použití musíte nastavit, aby se už při příštím startu nespouštěl. Další na řadě je Zone Alarm a spol (Avast! apod), který neuvěřitelně zpomaluje celý chod PC. AVG zase našlo viry úplně všude, včetně sebe sama. No a pak tu jsou samozřejmě "Cokoliv" Toolbar (které přinášejí hramady funkcí, které stejně nevyužívám, a mění mi nastavení domovské stránky v prohlížeči) a všemožné Přehrávače a "Otevírače" (Quick Time, Real Player, Adobe Acrobat, Nero...), jejichž funkci často zastoupí menší a kompaktnější programy jako například VLC, Foxit Reader apod. A ještě si musím rýpnout do Windows 2000 / Me, které prostě byly stabilní asi jako láska šlapky zlatokopky.
Malignus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod broom 20. 8. 2012 08:38

johnnash píše:u 90% programu zde uvedenych bude spis problem mezi zidli a klavesnici


Jednoznacna pravda.

Pro me osobne:

1) Nero Suite - vymeneno za Ashampoo.
2) Quicktime player - vymeneno za KMPlayer a po case na VLC.
3) Real Player.
4) Symantec AV 2003-2008 - od verze 2009 je to super AV nicmene po ver. 2011 vymeneno za NOD32 a nasledne za MSE.
5) Safari - nicmene musim pouzivat vsechny pouzivane prohlizece na testovani webu.
6) Ruzne Toolbary snad nejhorsi AVG toolbar a ASKbar - nesnanim kdyz mi nejaky SW vnucuje instalaci toolbaru a to jeste takovym zpusobem, ze clovek vyslovene musi najit moznost odskrtnout a nepovolit instalaci tohoto svinstva!

Programy v tom smyslu, ze hrozne zatezuji system nebo mi proste nevyhovuji pouzitelnosti.
Víc lidí víc ví
broom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 20. 8. 2012 09:10

iTunes
OpenOffice
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod lopaticak 20. 8. 2012 09:33

Jednoznacne iTunes, QuickTime a Ovi suite. Nutno zminit take McAfee AV, ktery sic povazuju za jeden z nejlepsich AV co se detekce tyce, nicmene je dotazen do stavu takove absurdity, ze valnou vetsinu procesoroveho casu zabere prave McAfee. Dalsi krok uz bude jen hlaska po startu systemu "McAfee z duvodu zabezpeceni PC tento prave vypina" :)
C35i -> S35 -> SL45i -> M55 -> M65 (-> M75)
lopaticak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kluzo 20. 8. 2012 09:51

Hledá se nejhorší program a píšete, např. že to je Chrome, protože se automaticky instaluje s avastem. Logiku tohoto uvažování nechápu. Když instalujete jakýkoli program, pak odsouhlasujete licenční podmínky. Pokud chcete používat řešení zdarma, nedivte se, že je tam aspoň něco, na čem výrobce chce vydělat (není charita). Docela bych si tipnul, že avast na instalaci Chrome vydělává, což by mělo u vás vzbudit (když už tak) nelibost proti avastu, a nikoli proti Chrome. Samozřejmě se vám to může nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co s tím můžete dělat, ale v každém případě to nedělá ani s jednoho programu program špatný. Je to jen Vaše nepochopení fungování tržního světa.
Naposledy upravil kluzo dne 20. 8. 2012 12:06, celkově upraveno 1
kluzo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kikloop 20. 8. 2012 10:33

- windows 98, ME
- iTunes, QuickPlayer
- nove verzie ICQ
- Norton Antivirus, AVG
Nase deti sa nesmu dozvediet aku sme im pripravili buducnost..
kikloop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ITTomas 20. 8. 2012 10:45

Borland Paradox :grr:
vše od Apple pro PC (iTunes, quicktime, a podobný sra*ky) :grr:
Internet Explorer je pro Adminy v doméně hotové peklo!
HP ProBook 6475b, 900p, APU A6-4400M (3,2GhzT) w AMD Radeon HD7520G, 8GB RAM (1,6GhzD), Crucial M550 128GB SSD, Hitachi 500GB 7200@, Glan, Wlan(abgn)+BT4.0
ITTomas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 20. 8. 2012 11:10

Windows PC:
1. Adobe Flash Player
2. Google Chrome
3. iTunes, potažmo všechno portované z Applu

OSX:
1. Microsoft Office for Mac (asi pomsta za iTunes for Windows)
Tomáš Vrabec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaandrle 20. 8. 2012 12:49

Každá aplikace má své neduhy, některé větší, jiné zase menší. U následujících aplikací jsem alespoň já došel k názoru, že mi přínosy těchto aplikací za ty problémy nestojí.

1) Applovské aplikace na Windows (hl. iTunes, QuickTime, ale i Safari, ...)
2) aplikace od výrobců pro ovládání hlasitosti, jasu atd. na laptopech a další předinstalované věci
3) Zune
4) Adobe Reader 8 a vyšší
5) Base a Impress v OpenOffice a LibreOffice (i když poslední verze jsou již trochu lepší)
6) oficiální klient ICQ (jakákoliv verze)
7) RealPlayer a méně známé kombinace MPlayeru s GUI pro Windows (nemusím ani BSplayer)

narazil jsem i na některé další, ale ty nebyly tak hrozné, nebo naopak mnoha programům jsem se zdaleka vyhnul, protože ... no například program pro zvýšení výkonu počítače o 100% je zcela jistě pochybný ;)
Jaandrle
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků