Jaký je nejhorší program, který jste měli v počítači?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod drag23 20. 8. 2012 13:05

Když vynásobím cenu programu čtvercem svého utrpení vyhrají produkty Microsoftu, kde Windows nekompromisně vedou, při lineární závislosti vedou jiné korporace (Autodesk, Adobe ...). Názvy nahraditelných ( většinou levných, volných nebo otevřených) aplikací jsem si naštěstí nestačil zapamatovat.
drag23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krakatoa 20. 8. 2012 13:55

Zlo na PC:
1) Všechny anti* programy (antiviry, antispyware, antimalware atd.) a všechny balíky založené na nich.
2) Všechny nedefaultní firewally. Neplatí pokud je člověk vyloženě potřebuje (ojedinělé případy).
3) Nedefaultní defragmentátory. Neplatí pokud je člověk vyloženě potřebuje (ojedinělé případy).
4) Všechny tunící a čistící programy.
5) Naboptnalé Nero. Z Nera je jediný použitelný Nero AAC Codec, který je ke stažení samostatně.
6) ICQ. Vhodná alternativa neinstalovaný qip bez pluginů spouštěný v režimu isolated.
7) Format Factory. Pokud neumí nějaký audiovideo konverter AAC tak je to odpad a Format Factory AAC mrší jak může.
8 ) Balíky k mobilům, osobně mám Samsung tak se to týkalo Samsung Kies, šel hned ven, stačí bohatě ovladač, co nainstaluje Windows 7 automaticky, pokud se mobil poprvé připojí k PC (k možnosti připojit mobil k PC a kopírovat soubory přes USB).

Za zlo nepovažuju zmiňované:
1) quicktime - dává podporu formátů do programů (např. Adobe Audition), má vynikající AAC kodek, quicktime (např. ten AAC kodek) lze využívat jinými programy.
2) nejlepší prohlížeč PDF Adobe Reader
3) adobe flash player, sice nemusím flash, ale on je problém spíš v tom naprogramovaném flashi třeba na webu než v samotném pluginu.
Naposledy upravil Krakatoa dne 20. 8. 2012 14:30, celkově upraveno 1
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 20. 8. 2012 14:16

moebius (novy) píše:doma si nainstaluju co chci, ale horší je to v práci, tam jsou teprve žůžo programy
1. ISKN - informační systém katastru nemovitostí - ten fakt dělali troglodyti, ale proti registru vozidel aspoň funguje - user friedly? zapomeňte - user enemy!!!
2. Microstation a jeho různé (vesměs spolu nespolupracující) nadstavby
3. Průzkumník ve Windows - fakt nesnáším a v práci nic jiného mít nesmíme

Ad1) myslíš dálkový přístup iskn? Ten zase tak hrozný není, ale lepší je gekon.

Ad3) co free commander - povedená free náhrada total commanderu. Bez toho bych v práci neobešel.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod Queribus 20. 8. 2012 15:54

YGHY píše:
fender.bender píše:Jednoznačně Linux, asi tak beze srandy jako všichni diskutující nademnou.

Jinak mi ale nesedly QuickTime pod Windows, nenasytný oficiální ICQ klient, Nokia Ovi Suite a zejména těžce neohrabaný (ale koncepčně naopak velmi dobrý) Zune Media Player nebo Zune Music + Video Software.

Vazne?...bez linuxu by si si ani v mikrovlnke nezohrial veceru a nie este zapol net.... ;-) ;-) ;-)

Kdyby nebyl Linux, bylo by něco jiného. Já bych ho zase tak nepřeceňoval. Těch distribucí jsou mraky, takže není Linux jako Linux. Mám ho v satelitním přijímači, ale nevidím důvod, proč ho cpát do PC. Sedmičky jsou určitě dokonalejší. Ale je to volba každého jednotlivce.
Mimochodem, mám mikrovlnku bez OS a taky běhá.
Fotím Canonem, ale nejlepší byl stejně ZENIT.

Dobré světlo!
Queribus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod etufo 20. 8. 2012 17:10

Rozhodne veskere toolbary jako je napr. ask, babylon a dalsi takove, zaneradi vam to pocitac, spomali prohlizec, prenastavi domovskou stranku, stejne tak vetsina doplnku k socialnim siti jako jsou smajlici atd. Proto dobre si pri instalaci programu cist co tam mate zaskrtnute a co si instalujete do pc. Taky davat si pozor na programy co vam rikaji jak vam uzasne zrychli pc vetsinou to neni moc pravda. Taky je dobre mit v prohlizeci zablokovane cookie 3tich stran a doplnek co blokuje reklamy. Jinak souhlasim s tim ze nero, QuickTime, iTunes, ruzne postrani panely, icq a vsechny s prominutim sracky co vam v pc zapnou miliony sluzeb, nastavi se po spusteni, porad vyhledavaji aktualizace a odesilaji nejake statistiky o pouzivani je do pc lesi neistalovat a kdyz tak potom se poradne povrtat v astaveni toho programu a zrusit vsechno co vam akorat spomali pc zakazat pospusteni a projet si sluzby systemu a tam take vsechno nepotrebne zakazat. :-D Tuplem pokud mate starsi pc jako ja si na to davat pozor protoze potom se stane skoro nepouzitelny :-D
etufo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akira.uzai 20. 8. 2012 17:51

jsem myslel, že do této poradny píší uživatelé, kteří jsou alespon trošku zdatnější, ale když vidím, že každý druhý měl v počítači nainstalované nějaké toolbary do IE nebo oficiální klient pro ICQ, tak si říkám, že jsem se asi trošku spletl . )

ale přiznám se bez mučení, že než jsem začal poslouchat japonskou hudbu, tak jsem také vypaloval v Neru
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Bendom 20. 8. 2012 18:46

McAfee antivirus / antispyware ci co to bylo mozna cely balik pomocnicku. Pomale nehezke a systemu se to zavrta az do nevim kam takze definitivne se ho zbavit je kolikrat jeste horsi nez ho pouzivat.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 8. 2012 20:38

akari: tak kazdy nejak zacinal, taky jsem mel nero (5.5.10) a pak nejak jsem updatoval nebo co a najednou jsem videl co z toho roste... imgburn to jisti. nebo avg - jinou moznost jsem v praci proste nemel. nebo windows media player, IEčko... clovek proste je dostane i kdyz nechce.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 007uživatel 20. 8. 2012 22:43

Znali jste Aleše Slabého ? .... Gratuluji .Tak to jste také museli znát Trotlík tm :tleskani
007uživatel
Junior

Odeslat příspěvekod ewing 21. 8. 2012 05:33

Nespominam si na program, ktory by ma siel nejak vytocit ale rozhodne nemam rad Windows Media player aj ked ho obcas pouzivam - jeden z najneintuitivnejsich programov ake poznam. Metro prehravac vo Windows8 nefunguju poriadne, pokym nezapnete WMP a nenastavite si kniznicu. Zlaty iTunes

PS: neviem co sa Vam nepaci na Windows a MS. Polovica (ak nie viac) diskutujucich ma prave kvoli nim pracu. ja nakoniec tiez :)
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Odeslat příspěvekod Borixeus 21. 8. 2012 06:35

itunes,
quicktime player,
chrome,
nero 9 a další,
realplayer,
avast,
KDE
Borixeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLk0 21. 8. 2012 07:39

Quicktime, iTunes, Outlook, IE jakakoliv verze
eLk0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Olač 21. 8. 2012 07:57

YGHY píše:
fender.bender píše:Jednoznačně Linux, asi tak beze srandy jako všichni diskutující nademnou.

Jinak mi ale nesedly QuickTime pod Windows, nenasytný oficiální ICQ klient, Nokia Ovi Suite a zejména těžce neohrabaný (ale koncepčně naopak velmi dobrý) Zune Media Player nebo Zune Music + Video Software.

Vazne?...bez linuxu by si si ani v mikrovlnke nezohrial veceru a nie este zapol net.... ;-) ;-) ;-)

Do mikrovlnek si to klidně dávejte, ale do kompu mi to nesmí :D
Olač
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jehovista 21. 8. 2012 08:13

MS Outlook. Ukrutne pomaly, miva zaseky(obzvlaste pri vyhledavani a pri pouzivani Office Communicator), od verze 2007 prasi HTML e-maily, ...
Nic horsiho asi neni
jehovista
Junior

Odeslat příspěvekod jik 21. 8. 2012 09:25

Noooo, chce se napsat to w...zakázané, ale není tomu tak. Dlouho v pozici bezkonkurenční jedničky byl MS W...ord. Ve zdůvodnění se praví: "Je obdivuhodné, jak se tento program plný chyb a nepředvídatelného chování, s neergonomickým ovládáním, za pomoci reklamy a nečistých praktik (kódování, formáty) dostal do pozice jedničky."
Potom tu už byla jen dvojka. Na první místo se dostal Informační Systém Synergy (ovšem také ze stáje Microsoftu ;-] ). Ve zdůvodnění se praví: "Systém Synergy je vynikající černá díra, jak na vlastní data, tak i na vlastní peníze, platformě omezená a výjimečně neergonomická."
Je však pravda, že počínaje Wordem 2007 s jeho usilovnou snahou zničit jakoukoliv práci se styly, se Word opět tlačí dopředu.
Dalšími žhavými kandidáty jsou Nepomuk a Akonadi, oba výsledky velkých vizí Sémantického Desktopu, které se (alespoň zatím) nepodařilo naplnit. Podařilo se jim pouze zaměstnat procesor a disk, aniž by to přineslo nejmenší prospěch. Z tohoto titulu musím do tohoto seznamu uvést KMail, v jehož zdůvodnění se praví: "Nasazením nezralých technologií se KMail snížil takřka na úroveň Outlooku."
Jinak vyloženě špatných programů je spousta, jsou to obecně ty, které nepoužíváme.
jik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka