zaheslování složky trochu jinak

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod iiaa13 25. 10. 2012 14:20

Zdravím všechny odborníky,
mám malý problém. Chtěl bych zaheslovat složku ve win7, ale zároveň bych chtěl, aby do ní bylo možné vlést přes ftp program (třeba CAESAR). Jak na to?
Díkes za všechny rady
iiaa13
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 10. 2012 14:21

Proč zaheslovat? Moderní filesystémy umí i lepší kousky na zabezpečení, než je heslo.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iiaa13 25. 10. 2012 14:24

Aby se mi do ní nebylo možné dostat přímo na lokálu, kde ftp je vytvořeno, třeba připojením disku, nebo z jiného účtu, a to třeba ze strany administrátora. Jde totiž o ftp na pc, který je v doméně (zaměstnání).
iiaa13
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 10. 2012 14:54

Šmárja, ve firemní doméně řešit zabezpečení složek heslem? :shock: Tak to zírám, asi mi nějaké postupy unikly...

Ne, teď vážně. Raději to svěř vašemu správci, protože to vypadá, že bys mohl napáchat velké škody. Tohle se totiž řeší výhradně na úrovni filesystému přes ACL.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 10. 2012 14:59

Jednoducha odpoved na tvou otazku - nejde to (bez toho, aby sis napsal vlastni FTP server). Jinak viz Bari007, se kterym na 100% souhlasim.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardelsol 25. 10. 2012 22:25

Ahoj, hlásím se z jiného účtu. Já mám možnost administrátora na dané doméně, ale máme v práci člověka s administrátorskými právy, který je natolik zvědavý, že nám prolézá naše profily ve W7. Proto chi společně s kolegou vytvořit takové FTP, do kterého se dostaneme pouze my, ale on s administrátorskými právy ne. Chceme tedy vytvořit FTP (nebo nějaké jiné úložiště na pevném disku), které bude chráněné (asi heslem) a může se do něj dostat pouze zakladatel (nebo jiný uživatel) s administrátorskými právy, ale nikoli jiný uživatel ani administrátor... Problém je ale s doménou, že i když odeberu oprávnění administrators a nechám pouze oprávněné uživatele, tak si to z domény za nějaký čas načte definice, a jsem tam, kde nechci být...:o(
A teď babo raď :o)

-- 25. 10. 2012 23:29 --

A jde mi mimochodem také o PC, na kterém je vytvořeno FTP, tam právě potřebuji tu ochranu dat vytvořit, ne jen zaheslování vzdáleného přístupu, to je málo. Nežádoucí uživatel se totiž může v práci přihlásit do našeho PC, kde je FTP vytvořené a v tom je kámen úrazu (alespoň pro nás).
A včil mudrujte (prosím)... :-S
jardelsol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 10. 2012 23:08

Mudrovat nemusime. Ktera cast vety "jednoducha odpoved - nejde to" je slozita na pochopeni?
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 10. 2012 02:03

1) Na ftp zapomeň. Nechráněný protokol z minulého tisíciletí.
2) Nauč se používat
Bari007 píše:ACL.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 26. 10. 2012 08:49

Milanr1: a ty se prosim nauc neodpovidat zkratkovite a zjednodusene, pokud si neprectes historii. ACL mu v tomhle pripade absolutne nepomuze.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 10. 2012 08:38

Tím pádem se ten problém zmenšil na čistě organizační problém, se kterým ale my neporadíme (předpokládám, že to nečte žádná "vyšší moc" ve vaší firmě).

Prostě to řeš s odpovědným nadřízeným.
Bari007
VIP uživatel