Nejlepší programy pro práci s registrem Windows

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod George2005 24. 1. 2013 08:21

Moc nechápu, o čem je řeč - samozřejmě, že regedit (resp. jeho cmd/konzolový ekvivalent), i když regedit má pravda taky své mouchy (a při hledání v něm by byla i dobrá podpora regexů, ale to už bych po MS asi chtěl moc).

Hlavně ně žádné extra super hyper free cool in trendy klikací nesmysly, které v rukou nezkušených uživatelů mohou napáchat více škody než užitku, a to právě proto, že mají líbivé GUI, které si přímo říká: "jen si klikni, nic se nestane, ale počítač se Ti zrychlí o 10....0 %)".
Nesnáším nesmysly jako jsou lesklé displeje, počítače typu tablet a pak především facebook, jakožto i ostatní společenské sítě, které kdekdo chybně překládá jako sociální ...

Blog: http://dlazdic.blog.zive.cz/
George2005
Junior

Odeslat příspěvekod suk 24. 1. 2013 10:07

psal uz nekdo regedit?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 1. 2013 10:24

K nicemu. Plne stojim za nazorem ooooo i Pythona, resp. jejichnazor sdilim. Stejne jako vymenu nafouklych kondenzatoru si BFU doma neudela, ani do registru by se hrabat nemel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod ThomG 24. 1. 2013 10:31

No já do registru moc nezasahuji ale pro čištění a defragmentaci registrů bez problémů můžu doporučit AVG PC Tuneup. Portable. myslím že je lepší než hodně známí a používaný CCleaner.
Program obsahuje i češtinu neinstaluje se, tudiž ho můžu mít na flashce a použít na jakémkoliv pc.Umí toho samozřejmě víc , stejně jak TuneUp Utilities
ThomG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod randomofamber 24. 1. 2013 10:35

Přidávám svůj hlas. Jednoznačně regedit. Zde není co řešit. V registrech by se měli pohybovat jen Ti, co tomu rozumí a těm regedit postačí. Je to lety odzkoušená aplikace a všechny ostatní aplikace třetích stran sebou nesou riziko chyby. Třeba i zmiňovaný "bezpečný" CCleaner, by měl být používán obezřetně, i když ani já jsem u lidí, kteří jej používají nezaznamenal problém.
randomofamber
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 24. 1. 2013 10:43

[quote="ThomG":*****]......ale pro čištění a defragmentaci registrů bez problémů můžu doporučit [b:*****]AVG PC Tuneup. Portable[/b:*****]. myslím že je lepší než hodně známí a používaný[b:*****] CCleaner[/b:*****].
Program obsahuje i češtinu neinstaluje se, tudiž ho můžu mít na flashce a použít na jakémkoliv pc.Umí toho samozřejmě víc , stejně jak [b:*****]TuneUp Utilities[/b:*****][/quote:*****]

Proboha, co tam porad cistite..? Mate jistotu, ze to, co ted vycistite, priste nebude nejaka aplikace rvat, ze to tam neni..? A ta defragmentace :shock: je to snad tak velky soubor, aby jej bylo treba defragmentovat..?
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 1. 2013 11:23

O můj bože... To má poradna a fórum tak málo návštěv, že je potřeba psát článek o tom, jak nejrychleji a nejefektivněji přivést systém do stavu klinické smrti? Nebo veleváženého pána redaktora nenapadlo, že systémové registry nejsou na hraní, ale je to silný nástroj, do kterého by drtivá většina uživatelů vůbec nijak (ani prostřednictvím žádných super tune utilit) neměla zasahovat?

Že články na živě jsou čím dál větší odpad se ví už dlouho, ale tohle už převyšuje vše a za takový článek už by se styděli i na Novinky.cz
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod akira.uzai 24. 1. 2013 11:39

karlos00x píše:a k cemu to je vlastne dobry ?

K tomu, aby se BFU (po vygooglením nějakého super článku na JNP) dokopal k reinstalaci windows, protože si v nějakém podobném udělátoru něco nakliká, neví pořádně co a rozsype si windows tak, že s tím nic jiného než přeinstalování dělat nejde.
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod x-rated 24. 1. 2013 12:07

je třeba rozlišovat bezpečný a nebezpečný zásahy do registru :oboze
např. ccleaner nedělá nic špatnýho, jenom promazává nepotřebnej bordel (např. záznamy na neexistující soubory apod.), pak sou ale nástroje, který si kladou za cíl optimalizovat nastavení, tam už to je o hubu, většinou to nastavení skutečně jenom doku*ví... tzn. čistit ověřenejma nástrojema ano, spoléhat na automatickou optimalizaci (třeba sítě) ne 8-)
Dell UP2715K 27" AH-IPS 5120x2880 • Asus Maximus VIII Gene • Intel Core i7-7700K @ 5 GHz • Corsair Vengeance @ 3,6 GHz, 32 GB • Samsung 960 Pro - 1 TB • Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD • MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2/11 GHz
x-rated
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 1. 2013 12:17

Ani čištění ne. Protože proč bys to dělal? Velikost systémového registru není nijak omezena a na volném místu na disku to nijak nepoznáš. A vždycky existuje riziko, že tady ty automaticky pracující programy odstraní i něco, co odstranit nemají.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod x-rated 24. 1. 2013 12:34

tak riziko existuje vždycky nějaký, to bych nemoh jít ani přes ulici pro rohlíky, ale moje dlouholetý zkušenosti na více počítačích s ccleanerem sou nadmíru pozitivní...
očista neni důležitá kvůli volnejm MB na disku, ale protože velkej registr, často plnej zbytečnejch položek, systém zpomaluje...
to je problém hlavně u počítačů, kam každou chvíli někdo něco instaluje, pak to dá pryč, pak zase něco jinýho a pořád dokola, ve finále ten problém nebude v čistícím nástroji, ale právě v tomhle chování uživatele, pokud se něco pokazí...
Dell UP2715K 27" AH-IPS 5120x2880 • Asus Maximus VIII Gene • Intel Core i7-7700K @ 5 GHz • Corsair Vengeance @ 3,6 GHz, 32 GB • Samsung 960 Pro - 1 TB • Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD • MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2/11 GHz
x-rated
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 24. 1. 2013 12:37

a můžeš nám to systémový zpomalení ukázat na nějakých tvrdých číslech?

velikost registru se pohybuje v megabajtech, ikdyby jeho velikost narostla na pětinásobek původního stavu, na rychlosti práce systému se to v praxi ABSOLUTNĚ NIJAK neprojeví...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 1. 2013 12:44

x-rated:
> 99 % problémů s výpočetní technikou spočívá
x-rated píše: právě v tomhle chování uživatele

= používání různých nesmyslných „čističů“, tunidel a tweaků. :-(
BFU = nejslabší článek mezi židlí a klávesnicí.
Jen nepatrný podíl závad připadá na reálné chyby hw/sw.
Proto by mělo každému stačit vyjádření odborníků v IT:
Python.p píše: nechat registra tak jak jsou
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lynx12 24. 1. 2013 17:41

Jednoznačně regedit, ale používám i Revo Uninstaller Pro k odinstalaci SW, je to trochu pohodlnější.... v režimu pokročilého skenu najde všechny záznamy v registru a ještě je tučně vyznačí. Maže se ručně.
HTC U11 128/6 GB Black Brilliant Dual SIM: oficiall Pie 3.31.401.1

CPU:AMD FX-8300BE+CM Hyper 212+EVO,MB:Asus M5A99FX PRO R2.0, RAM:Crucial Ballistix 16GB,GPU:Gigabyte R927XOC-2GD,HDD:120GB SSD+WDBlack 1T+WDRed 2TB,zdroj:Zalman ZM-600GLX,Win10x64Pro
Lynx12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Forrest911 23. 6. 2013 23:09

CCleaner není zase tak bezpečný, snadno se dá napáchat větší škoda, takže BFU bych ho nedoporučoval. Já jsem si jednou tak "pročistil" WinXP, že mi (mj.) zmizela tlačítka "odinstalovat" v Přidat/odebrat programy.
Každopádně, Win7 se už o sebe dokáží postarat samy - stačí preferovat portable verze programů, jednorázově (nebo zřídka) používané programy instalovat jen do virtuálního systému, potom jednou za čas vyčistit disk (vlastnosti - vyčištění disku), prohlížeč, updatovat Windows a defragmentovat. A systém běží pořád stejně rychle! 8-)
Forrest911
Kolemjdoucí

Předchozí stránka