Jaké mapy jsou nejlepší na letní turistiku?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod disgane.louie 19. 4. 2013 08:00

Pro GPS navigaci rozhodně SmartMaps, ale papírové mapy mají pořád své kouzlo a výhody - ty zase jedině od KČT.
disgane.louie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Václav M. 19. 4. 2013 08:03

Lukke píše:turistické mapy od Seznamu

jen se člověk musí zároveň řídit vlastním rozumem - a vědět, že ignoruje podchody - a jiná území, kam se nedá vjet autem (ale kam se dá dojít pěšky - a tedy většinou i dojet na kole)

takže když si člověk potřebuje změřit trasu, tak mu v některých případech nezbývá nic jiného, než použít ruční měření

jako příklad můžu dát cestu z Čeřenic do Ledečka:
mapy.cz neukáží možnost použití lesní cesty, což zkrátí cestu o pár kilometrů - protože se tam nedá vjet autem - ale že se tam dá jít pěšky a tedy i jet na kole ...

takže na mapy.cz uvidíte dvě jiné možnosti - cestu přes Poříčko po zelené turistické - nebo po silnici přes Bělokozly

pafkaya píše:Mapy.cz jsou neuplne mapy, kde se dozvite nazev chaty ci chalupy jen diky tomu, ze si jejich majitel na seznamu radne zaplati. Kdyz nezaplati, nevite nic. To je slaba informace pro turisty.

A: nikdy se nepoužívá jen jeden zdroj.
B: na papírových mapach takové informace také nejsou
C: důležité přeci je, jestli se na nějaké místo dá dostat (pěšky či na kole) - a ne to, jestli pátá chata vpravo patří panu XY a třetí chata vlevo patří panu FňBž.
Václav M.
Junior

Odeslat příspěvekod logout128 19. 4. 2013 09:04

Rozhodně Locus + vždy před výletem čerstvě stažené turistické mapy od Seznamu. Ostatní je jen pseudo.
Jsem Technomorous.
Powered by HP Elite 7300, Mac mini G4, Lenovo T400, BlackBerry Z10, Amazon Kindle 5 & ZX Spectrum 128 +2.
logout128
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krakenax 19. 4. 2013 09:24

Locus + mapy shocart nebo online mapy pokud je signál
krakenax
Junior

Odeslat příspěvekod Mysel_1 19. 4. 2013 09:44

Podle mych zkusenosti jsou naprosto bezkonkurencne nejlepsi tyto mapy: http://www.trasa.cz/index.php?oid=7 .
Mysel_1
Junior

Odeslat příspěvekod kolda55 19. 4. 2013 09:51

Jelikož začíná cyklo sezóna, tak jsem toto teď hodně řešil s tím, že jsem hledal vhodné řešení na android..Nechal jsem si hodně poradit a hodně jsem toho hledal..Můj ideální scénář byl ten, že by mapy.cz byly offline. Mám je strašně rád, protože jsem si donedávna myslel, že jako jediné dokážou zobrazit cyklostezky až do úrovně ulic ! Což je super, jelikož se často ztrácím. Dostal jsem tip na vektorové mapy do Locusu, OSM mapy + se dají stáhnout shortcat mapy velkých měst (kde jdou cyklostezky vidět taky do úroně ulic), takže nabídka je..Jenže problémem u těch OSM map je, že tam prý hodně cyklostezek chybí..
Takže opět by byly super offline mapy.cz, ale kdo ví jestli se opravdu na nich pracuje ...Byl bych choten zaplatit za aplikaci s fukčníma offline mapama vbe stejném měřítku v jakém jsou k dispozici na netu řtřeba tři kilča...Třeba smartmaps (který dodáývá mapové podklady mapám.cz) mě zklamalo v tom, že jejich aplikace a jejich mapy, tak přesné co se týče cyklomap nejsou (myšleno měřítkem). Takže, když je člověk v nějakém neznámém městě a chce se napojit na cyklostezku, která je v určité ulici, tak je to bez podrobných mnap hodně o náhodě...
Koupil jsem si ten LOcus a fakt dobrá investice. Doporučuji.,. Ještě ty mapy.cz, tam nějak dostat..

logout128 píše:Rozhodně Locus + vždy před výletem čerstvě stažené turistické mapy od Seznamu. Ostatní je jen pseudo.

No to mě zajímá..Pokud je mi známo, tak mapy.cz do Locusu nejdou dostat. Myšleno opravdu mapy.cz. Smartmaps mapy vím, že tam jdou dostat, ale nelíbí se mi z důvodu viz. výše..
kolda55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jenda.69 19. 4. 2013 10:32

Nejlepší je Locus a v něm mapy od Shocartu. Pak se tam ještě dají (neoficiálně) dostat turistické mapy od Atlasu, které taky nejsou úplně špatné.
Shocart se dá i koupit nebo používat online zdarma, jinak není problém si tyhle mapy natahat přes upravený MOBAC, který se někde povaluje na internetu.

kolda55: Mapy.cz používají nějaký úplně vlastní systém souřadnic pro dlaždice, který do Locusu nejde dostat. Tedy šlo by to, ale nebylo by to vůbec jednoduchý. (Muselo by se to stáhnout, spojit dlaždice, trochu změnit velikost, rozřezat podle OSM mercatoru... A jestli používají jinou projekci, tak by se navíc musela taky měnit geometrie.)
jenda.69
Junior

Odeslat příspěvekod kolda55 19. 4. 2013 11:32

Já jsem reagoval na příspěvek krakenax, který píše

"Rozhodně Locus + vždy před výletem čerstvě stažené turistické mapy od Seznamu"

Pocjopil jsem to tak, že v locusu má natáhlé mapy z mapy.cz, proto by mě zajímalo, jak se mu to povedlo, pokud je používá tedy v tom LOcusu...
kolda55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pafkaya 19. 4. 2013 12:15

to Vaclav M.: rozhodne me nezajima, komu chata patri, ale jak se jmenuje. pokud shanite nocleh v te lokalite, nazev chaty vam muze velmi pomoci. a jestli v papirove mape nejsou tyto mistopisne nazvy, pak mate nejspis kousek obsypany reklamama, nebot poradna turisticka mapa tyhle detaily vzdy obsahovala.
pafkaya
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wolf9 19. 4. 2013 13:21

A něco pro iOS?
wolf9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 19. 4. 2013 13:58

Zadne mapy s papirovou zalohou. Snad ***** na turistiku chodim na turistiku si odpocnout od vsech tech modernich technologii a ne cumet do mobilu. Doufam, ze me tato zakerna choroba nikdy nenakazi.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peta809 19. 4. 2013 19:23

Já bych asi jednoznačně doporučil turistické mapy od Seznamu. Jsou aktuální, přehledné, velice pěkně vizuálně zpracované a nabízí mnoho možností.
A ještě bych doporučil jedny mapy. Cykloatlas Online na portále www.cykloserver.cz. Nejvíce se mi tam líbí funkce vykreslení výškového profilu vámi naplánované trasy. Též oceňuji kvalitní, i když už mírně zastaralé mapové podklady od Shocart.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
peta809
Junior

Odeslat příspěvekod Jída 20. 4. 2013 16:44

Já používám http://www.kamennimuzici.cz/ . Můžete si tam i zadat trasu nebo se dívat, jaké trasy prošli jiní - to už mi mockrát pomohlo při plánování. Užitečné je taky to, že se při změně polohy mění URL a můžu si tak uložit nebo poslat konkrétní výřez mapy.
Jída
Kolemjdoucí

Předchozí stránka