Streaming hudby do vedlejšího pokoje

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Elpin 15. 7. 2014 06:46

Můžete mi poradit nějaký server/client software který umí přes síť "poslat" hudbu do vedlejšího pokoje?

Mám představu že na svojem PC nainstaluju server který bude spravovat média (především hudbu) a který bude mít webové rozhraní, které si otevřu na jakémkoli zařízení přes klasický web browser a kde si navolím který playlist chci přehrát a ve kterém pokoji. V jednotlivých pokojích jsou sesíťované počítače s reprákama, na kterých poběží klient který bude čekat na data ze serveru.

Googlil jsem googlil ale nic moc nenagooglil. Co jsem našel stream servery tak ty většinou pracují na principu že se k serveru připojí klient z druhého pokoje, který se ze serveru tu hudbu natáhne, což nechci.

Hodně podobnou funkci jakou bych chtěl umí Windows Media Player ve Win7, který má zabudované streamování a kde si můžu zvolit jestli chci hudbu přehrát lokálně nebo ji poslat jinam, ale moc se mi řešení přes WMP nelíbí páč je to decentralizované a především musí WMP na každém počítači stále běžet, což je samozřejmé, ale nejde ho schovat do system tray což není příliš elegantní.

Chtěl bych využít toho že v každém pokoji je počítač s repráky a nechci tudíž kupovat nějaký extrovní hudební systém který tohle umí páč většinou stojí pálku.

Díky za jakékoli rady.
Elpin
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 7. 2014 07:46

Nesdělil jsi verzi OS serveru ani klienta.
Ideální multimediální server je MS WHS 2011:
http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... ome-server
pokud ještě seženeš licenci.
Případně můžeš zvolit free XBMC, pokud zvládáš platformu *nix:
http://xbmc.org/
Streamovat umí i MS Media Center vestavěný v desktopových OS WNT řady 6.
Nebo 3P free VLC
http://www.videolan.org/vlc/
apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 15. 7. 2014 09:51

A nebo normální sdílení a z druhého PC si pustím cokoliv z prvního PC.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Elpin 15. 7. 2014 11:12

Milanr1: Omlouvám se, je to Windows 7. Všude Windows 7.

Jsi si jistý že se VLC umí spojit s ostatními VLC na ostatních počítačích a poslat jim média? Měl jsem pocit že VLC umí udělat stream server, ale pro spuštění musíš jít na klienta a spustit přímo tam...

Taky by to mělo být elegantně řešeno, VLC musíš myslím dycky složitě nastavovat přes wizarda který ten soubor chceš streamovat...
Elpin
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 7. 2014 11:15

Přesně tak.
To je základní princip architektury
Elpin píše: server/client

BFU pracuje vždy pouze v klientu, nikdy ne v serveru.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Elpin 15. 7. 2014 11:30

Oka, tak snad bude vědět někdo jiný...
Elpin
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 7. 2014 11:58

Kód: Vybrat vše
Taky by to mělo být elegantně řešeno, VLC musíš myslím dycky složitě nastavovat přes wizarda který ten soubor chceš streamovat...

Mno osobně použivam PS3 media server a fakt kliknuti na soubor mně moc složity nepřipadá...PS3 media server neni nutno mit pPS3.Co se tyče vlc tak použivam vlc direct a klik na soubor a ve vlc nastaveny jedno jediny a sice web,mně taky nepřipadá až tak ultra složity ale jde to i jinak - vymyšlet kolo..Nic ti nebrání..
No vlc direct ma malej haček - ovladam to přes telefon,nicmeně na druhy strance můžu byt na zachodě a spustit cokoliv v pokoji jedna až 99,uznávám nemam jich 99 :-)
Potom existuje ještě varinta že si nechaš běžet obdobu mouse serveru specializovanou na multimedia,nadefinuješ složky ze kterejch chceš přehravat,adresy - autowizzard,v připadě vice strojů manual settings a jedeš.Vzhledem k tomu že vlastně drtivou většinu těchto věcí řešim přes telefon tak mam pocit že pohodlnějši varianta ani neexistuje.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Elpin 15. 7. 2014 13:57

jj, kliknutí na soubor v PS3 media serveru složitý není, ale pokud chceš hrát stejnou hudbu v celém baráku ve všech pokojích, zkus si lítat na všechny kompy ;-)

Ovládání přes telefon je v podstatě ideální. Jak to ale řeší více uživatelů? Pokud budou dva lidi chtít něco pustit? Je tam viditelný playlist a každý může do něj přidat co chce?

Aha, tak pokud je ve VLC autowizzard pak ten problém co jsem myslel odpadá.Jinak jde ve VLC direct pustit hudbu v několika pokojích zároveň nebo musím klikat na každý pokoj zvlášť?

-- 15. 7. 2014 13:47 --

oooo..., myslíš že bys mi mohl pomoct s nastavením VLC? Stáhnul jsem, nainstaloval na dva počítače na zkoušku a teď potřebuju na jednom nahrát do VLC knihovnu médií a nastavit to streamování. Co jsem googlil tak všude jsou návody na starší verze VLC kde bylo ještě File menu.

Zkoušel jsem dát do Playlistu nějaké skladby, kliknul pravým tlačítkem, zvolil Stream... no a kouknul na mě Wizard s nějakýma adresama a RTP volbama a jsem tam kde jsem byl... v ****** Pokud se to dá takhle složitě nastavit jen jednou a pak už nikdy více tak je to pohodě, ale pokud budu muset toho wizarda spouštět pokaždé když přidám nějakou hudbu tak potěš koště... ale říkal jsem o nějakém mouse serveru tak snad to bude v poho :-) Akorát jestli mi teda můžeš poradit jak to nastavit nebo mi hodit odkaz na nějaký návod? Dík.
Elpin
Junior

Odeslat příspěvekod DanHen 1. 8. 2014 20:27

mozno budem mimo, ale je streaming nutny? pokial je to v LAN, nestaci klasicky sharing? u nas podobne: par izbovy barak, ked robime akciu, alebo nieco, normalne pustam nasharovane mp3 cez winamp ... tym chcem povedat, ze podla mna streaming v lokalnej sieti streaming je irelevantny, vystaci sharing, aspon v tomto pripade.
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 8. 2014 04:04

wizzarda spoustis jednou pro vlc..pokud je nastaveno web.rozhrani - lua - password,vlc s parametrem,probehl batak,tim nemyslim co pisu o neco niz.nemas jednu z verzi desetinkovych co jsou vylouceny..
ehmm uplne nejelegantnejsi je mimochodem vynechani autowizzard,batak v nemz je to co ti pise v help vlcdirect pro ,manual start from cmd..
samozrejme vlc na komplech musi mit vse nastaveno spravne i tak
Vice uzivatelů kteri najednou streamuji rozdilne veci,takze maji vlc direct pro v telefonu, logicky je nutno resit aby nedoslo ke konfliktu,takze jednodusi je odpoved zapomen..
Jinak nejjednodušši a blbuvzdorny řešeni - ne že bych to myslel na tebe :-) je vlc hdr +streaming pro,dvoustrankovy help si přečti,v web interface nastav požadované dle manualu,vpravo nahoře - scan device..Hotovo.
Jenže pokud stahneš free verzi tak funguje jenom myslim 7 dní proto jsem ti dal alternativu co je free. vlc hdr je vic ikonkovity - vlc remote pro je pro mně lepši a rychlejší.
Kód: Vybrat vše
pokial je to v LAN, nestaci klasicky sharing?

Stačí - tady ale jde o to že ja necham běžet na pozadí VLC,jsem na uplně jinym mistě v bytě,třeba na zachodě - vyberu si COKOLIV z adresařovy struktury pomoci aplikace v telefonu - hrej..Trochu jinej přistup než sharovat vybrane mp3,pochopitelně to jde i bez toho že by VLC existovalo,to jsou potom ty ruzne mouse servry,klient prostě jenom běži ,odkudkoliv z telefonu si projedu adresařovou strukturu - spustim,nebo napraskam do fronty co libo.
S tim složitym nastavovanim pro každej soubor jak tady někdo zminoval bych to neviděl tak horký :-)
Objeví se komplet adresařova struktura,otevřu složku - objevi se všechny multimedialni soubory ve složce - hrej...
Obrázek
oooooooooo
Pokročilý