Obnova dat z SD karty

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tarabascz 19. 2. 2015 10:14

Ahoj,
dostala se mi do rukou od kolegy microSD karta používaná v mobilu stím že mobil mu začal hlásit aby pro správné fungovaní kartu naformátoval.
Háček je, ale vtom že karta již dříve naformátovaná byla a mněl tam spousta fotek o které by nechtěl přijít.
Nabídl jsem se mu, že to doma v PC zkusim prohnat nějakýma prográmkama a pokusim se obnovit data což se do určité míry i povedlo ovšem u některých fotek chybý třeba dolní půlka nebo půlka fotky je odsazena atd.
Zkoušel jsem několik dříve osvědčených SW pro obnovu dat ale je to vždy ze stejným výsledkem, pokaždé jsou ty samé fotky OK a stejné fotky se opakují i nekompletné je jedno který SW ji obnovoval.
Ještě jsem si všiml, že při prohlížení fotek za sebou se jakoby načíta v pořádku celá a jakmile je načtena tak teprve zmizí zní půlka popř. se rozpadne třeba na 3 části.

Po vložení karty do PC se ve správci jeví jako nenaformátované medium RAW

Poprosil bych o radu popř. doporučení SW zkterým bych obnovil i zbytek fotek.

Osobně jsem vyzkoušel:
Getdataback
microSD kard recovery
R-studio
mini tooll power data recovery
EaseUS data....
Stellar Phoenix..... (ten kartu načte, ale při obnovování se sekne)
Wise Data (ten kartu nevidí vůbec)
Tarabascz
Junior

Odeslat příspěvekod soban 19. 2. 2015 10:35

Když tam ten údaj není tak nejde nijak obnovit!

Obnovit data ze zálohy!

Jinak obrázky můžou mít v sobě náhledy - to se možná zobrazí než se to rozpadne.

Prostě vyskoušet nějaké programy pro editaci fotek a seskládat správné třetiny k sobě a podobně...

PS. Jinak doufám že jsi před pokusy provedl zálohu celé karty a pokusy děláš na image té karty.
Naposledy upravil soban dne 19. 2. 2015 10:37, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 19. 2. 2015 10:35

V první řadě se pokus udělat si kompletní image té karty. A pokus o obnovu dat pak dělej až z toho image. Pokud se ti nepodaří udělat ani ten image tak je karta nejspíš nenávratně poškozena a data jsou fuč. Takže fotky si bude muset obnovit ze zálohy.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 2. 2015 14:20

pomoci winhexu si udělat obraz.
no a ted horši dil - konkretni funkcionalita ve winhexu ktera slouži k tomu abys budeš li mit pekelne štěsti z nekompletnich měl kompletní.
co je uplně nejhorši jestli kamoš dobře neplatí ani se tim nezabyvej - tak na tyden nastudovaní,testdisk je proti tomu lahudka jednoducha a pro comandlajn ma podobnej plugin.
ehm a ještě musiš mit konkretni edici a sice forensics
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 3. 9. 2016 10:45

Mám obdobný dotaz. Na dovolené měla dcera téměr plnou 8 GB kartu ve foťáku, tak si půjčila kartu z mobilu manželky, která byla téměř prázdná (zaplněno cca 1 GB z 16 GB kapacity) a prohodila to s tou svojí nafocenou. Po nafocení ji kartu zase vrátila do mobilu. Po příjezdu z dovolené chtěla stáhnout fotky z té menší karty a karta se tváří, že je prázdná. Podotýkám, že manželka mobil používá jen na telefonování a na kartu moc zápisů být nemohlo. ]:-<
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior