Programy, které už nepotřeujeme

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod standajanu 26. 12. 2015 17:15

Mezi povinnou výbavu v době Windows XP patřil dvousloupcový správce souborů, přehrávač Winamp, vypalovací balík Nero nebo komunikátor ICQ. Mnohé z nich však postupně nahradily systémové funkce nebo nové technologie, případně konkurenční alternativy.
Které další programy patřily v minulosti mezi vaše oblíbené a v současné době již nejsou třeba?
Redaktor Živě.cz
standajanu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spejbl007 26. 12. 2015 17:23

Programy se +- nezměnily, to co jsem používal kdysi, tak to používám i teď. A je úplně jedno, jestli jsem v Linuxu nebo ve Windows. Spíš mě mrzí, že už není k dispozici tak skvělý vypalovací program pro Windows, který se jmenoval WinOnCD od Roxia. To na konci devadesátých let byla naprostá pecka. Kam se hrabe to co je dneska.
spejbl007
Junior

Odeslat příspěvekod Hoticeman 26. 12. 2015 17:36

Pamatuju si Freeram XP a handlování se o ramku před každým spuštěním hry nebo Download Accelerator.
Hoticeman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 12. 2015 17:37

M$ Windows, M$ Oppice.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nemo7 26. 12. 2015 18:10

Ripovací programy na filmy z DVD (DVD Shrink, DVDFab Decrypter). A Auto Gordian Knot na konverzi ripu DVD do AVI. Období DVD půjčoven, no... :-) Teď si z DVD udělám rip přes MakeMKV bez rekódování dat - nemusím se pachtit s nějakým zmenšováním výsledku kvůli vypalování na placku. Film z DVD je pak v jednom MKV souboru i s různými audio stopami a originálními titulky a na zdrojové DVD se práší a asi nikdy už nebude použité.

EDIT : Z popsaných důvodů nepoužívám i program SubRip na OCR převod DVD titulků do textu.
Naposledy upravil Nemo7 dne 26. 12. 2015 18:43, celkově upraveno 2
Scio me nihil scire
Nemo7
Junior

Odeslat příspěvekod Uzivatel 26. 12. 2015 18:14

QEMM
Uzivatel
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 26. 12. 2015 18:23

To ti lidi ze zive jsou přes svátky tak na mol, že se jim to nechce sepisovat?
Antiviry, protože každej normální člověk, když už ne hned, tak po čase, zjistí, že jsou zbytečné.
DAEMON Tools, protože Windows už virtuální mechaniku umí.
CCleaner, protože disky už jsou tak velký, že se nezaplní do dalšího reinstalu.
Operu, protože je mrtvá.
Adobe reader, protože pdf už umí zobrazit prohlížeče.
Javu, protože freerapid downloader už není potřeba, když je všechno na torrentech.
Adobe Flash Player, protože je html5 a když už něco nejde, tak v chrome a ie je defaultně.
Nero, protože jsem mechaniku dávno vyhodil, cdex ze stejného důvodu.
Codec Pack All in, protože si filtry, splittery a kodeky instaluju samostatně a jaké chci.
A to by myslím na článek stačilo, stejně ty programy budou samostatně na jedný stránce tak aby toho zas nebylo moc a uživatelé se neuklikali k smrti.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Nemo7 26. 12. 2015 18:34

Krakatoa píše:Javu, protože freerapid downloader už není potřeba, když je všechno na torrentech.

Používám na torrenty Vuze, takže s Javou jsem tam, kde jsem byl. ;-)
Scio me nihil scire
Nemo7
Junior

Odeslat příspěvekod refugees welcome 26. 12. 2015 18:39

Ubuntu, Total COmander, FreeComander = nenáročný ale občas využiji ještě
Irfan a Xnview (používám Zoner a Lightroom)
Ofice nové taky ne - používám Office 2007 a jsem ok,
Operu - mám ji instalovanou ale na rozdíl od doby před 2 a půl lety a déle již nepoužívám
nové uTorrenty, Vuze atd - také nepoužívám už jen uTorrent 221 starý pár let, nemá adware,
BSP player, VLC atd nepoužívám, jen Media Player Classic ale pořád s kodeky v K lite mega codec pack
refugees welcome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dpcstb 26. 12. 2015 18:46

internet explorer 6 pre intranetove aplikacie?
dpcstb
Junior

Odeslat příspěvekod harrym 26. 12. 2015 19:12

VirtualDub.
Pentium G4560 3.50GHz/950mV (undervolting -100mV); Gigabyte B250M-DSH3; Adata Premier 4x4GB DDR4-2400/CL15 (overclocking, 1.2V); Zotac GTX 1050 Ti Mini; Crucial MX300 275GB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=29W, burn=105W
harrym
Junior

Odeslat příspěvekod QW11 26. 12. 2015 19:13

Kedze v 2006 som skoncil s windows tak
windows
nero
corel
daemon tools
MS office
bsplayer
DAP(download acellerator plus)
gold wave.
Ovsem da sa povedat ze vacsinu z nich nieje treba lebo ich nahradil internet.
QW11
Junior

Odeslat příspěvekod borekz 26. 12. 2015 19:21

Uzivatel píše:QEMM
Souhlas, akorát to "už" je navíc. Nepamatuju si, že bych měl program využívající pamět EMS. Možná Quattro Pro ? Většina programů pro DOS používá pouze základní paměť nebo má extender pro chráněný režim.
borekz
Junior

Odeslat příspěvekod Sislik 26. 12. 2015 20:06

kdyz premyslim o tom, ktere aplikace jsem prestal pouzivat, tak mi napada akorat:
WinAmp (novejsi verze byly cim dal tim horsi, tak jsem presel na FooBar)
MPlayer (prestal jsem pouzivat, kdyz prisla Vista, nyni pouzivam Potlayer)
Nero (ze skvelyho vypalovaciho SW byl obrovskej hnusnej moloch, dnes nepouzivam nic, nemam optickou mechaniku)
Daemon Tools (od W8 neni potreba)
Antivir (prestal jsem asi v roce 2005)
XnView (pouzivam jen vyjimecne, presel jsem na Lightroom)
Opera 12 a starsi (sice ji mam nainstalovanou, ale aktualne pouzivam jako hlavni browser Vivaldi)

poznamka na zaver ke zminovanym aplikacim v uvodu: bez TotalCmd si nedokazu predstavit pouzivat PC a ICQ (Miranda) pouzivam do dneska :-)
Radsi nic, nebo mi to zase smazou...
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pepik 26. 12. 2015 21:45

Jak uz zaznelo vyse, z Nera se stal dinosaurus, presel jsem na neco jineho a ted uz par let nemam mechaniku...
Total Commander povazuju za nezbytnost, mam dokonce i portable verzi na flashce, kdybych prisel k cizimu pocitaci ;-)
Pepik
Kolemjdoucí

Další stránka