Nejlepší programy pro vzdálenou pomoc

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod standajanu 17. 3. 2016 16:45

Každý zkušenější uživatel počítače působí jako technik pro svoje okolí i rodinu. Čas od času se tedy hodí aplikace pro vzdálený přístup, díky němuž je možné provést požadovaný zásah/opravu. Spoléháte se na známý TeamViewer nebo dáváte přednost některé z alternativ? Napište nám které a proč. Tipy budou použity ve výběrovém článku na Živě.cz
Redaktor Živě.cz
standajanu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpha8520 17. 3. 2016 17:01

Adblock
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod PM 17. 3. 2016 17:14

Já také Adblock. Případně autorovi doporučuji si ho mazat koňským sádlem
PM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DarkAlltair 17. 3. 2016 17:18

Remote Desktop

BTW Bez AdBlocku je tenhle web sebevražda :D
DarkAlltair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AKriz 17. 3. 2016 17:21

Samozdrejme jiz zmineny adblock, potom pitomejm uzivatelum odebrat admin prava a nic se neresi.
AKriz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 17. 3. 2016 17:23

Adblooock
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod harrym 17. 3. 2016 17:29

Aplikace pro vzdálený přístup je k ničemu, protože potřební ze zmiňovaného okruhu uživatelů jsou natolik IT "blbí", že dokáží sotva obsluhovat Skype a webový prohlížeč, natož nějaký team talker soft.
Pentium G4560 3.50GHz/950mV (undervolting -100mV); Gigabyte B250M-DSH3; Adata Premier 4x4GB DDR4-2400/CL15 (overclocking, 1.2V); Zotac GTX 1050 Ti Mini; Crucial MX300 275GB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=29W, burn=105W
harrym
Junior

Odeslat příspěvekod L - Core 17. 3. 2016 17:32

TeamViewer + Skype na hlasovou komunikaci (typu "na nic nešahej, jen se dívej")

Počítač, který takto vzdáleně ovládám, má TV spouštěn automaticky po startu Windows a já tam mám povolen přístup. Druhá strana tedy opravdu nemusí nic dělat.
L - Core
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod harmiczek 17. 3. 2016 17:35

Ve firmě používáme Bomgar,který je rozhodně lepší jak TeamViewer,ale taky není zadarmo. Už tam je občas problém vysvětlit uživateli aby šel na webovou stránku,vybral ze seznamu mě a stáhnul a spustil soubor který ho na mě napojí...

Pokud řeším něco u rodičů nebo babičky tak všichni mají nainstalovaný TeamViewer s spouštěním po spuštění a automatickým přihlášením do mého účtu = pokud mají problém,zapnu TeamViewer,vyberu ze seznamu jejich počítač a už jsem napojen bez toho abych musel řešit vysvětlování kde co mají hledat jak mi říkat ID a heslo.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod fotoba 17. 3. 2016 17:56

ssh -I
ssh -ri
X :2 -query xxx.xxx.xxx.xxx

-- 17. 3. 2016 17:57 --

ssh -i
fotoba
Junior

Odeslat příspěvekod Shotgun Tokugawa 17. 3. 2016 18:02

Proč proboha nějaký extra soft? Copak nestačí se normálně přihlásit přes ssh a pak upravit, co je třeba?
Shotgun Tokugawa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ToKro 17. 3. 2016 18:58

TeamViewer + Skype (přesně jak již bylo řečeno -> na nic nešahej). A taky AdBlock, samozřejmě.
WIN10 64bit, 8GB RAM, Intel Core i5 2500k, NVIDIA GTX 750 Ti
ToKro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 17. 3. 2016 19:41

Shotgun Tokugawa píše:Proč proboha nějaký extra soft? Copak nestačí se normálně přihlásit přes ssh a pak upravit, co je třeba?

Pokud nemáte vzdálený počítač přímo dostupný, tak kupodivu nestačí a můžete si ho leda tak nacpat do špic. Kromě toho pomocí tupého terminálu uživateli těžko něco předvedete, například.

Používal jsem LogMeIn, než ho zpoplatnili. Dnes TeamViewer a zkouším AnyDesk.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 17. 3. 2016 19:57

UltraVNC, používám pro správu Win10 → RPi / OpenElec / Kodi - nastavuji takto 3 maliny + HTPC ...
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod vojcekp 17. 3. 2016 20:25

Spravuji vzdáleně asi 350 pc. Dlouhou dobu jsem používal LogMeIn ale už je nehorázně drahý, takže jsem našel alternativu ScreenConnect a jsem maximálně spokojen. Je sice taky placený ale oproti LogMeInu o dost levnější a hlavně o hodně lepší.
vojcekp
Kolemjdoucí

Další stránka