RAR problém při stahování z uložto

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mikee79 9. 4. 2016 06:41

Ahoj,

poslední dobou jakýkoli zabalený archiv, co stáhnu z uložto, tak při rozbalování hlasí chybu. Většinou poškozený archiv, přesto soubor je hodnocen pozitivně a ostatním funguje.

Stáhl jsem "poslední" win rar 5.20 64 bit, sám mám W7 64bit. Fakt nechápu, kde je chyba...

Co mi uniklo? :)

Díky

Michal
Mikee79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 9. 4. 2016 07:19

Mate nekvalitné pripojenie k internetu (prerušované). Ulož.to nedokáže nadviazať na prerušené sťahovanie. Súbor sa vám pri sťahovaní poškodil a nepôjde rozbaliť. Za mnoho rokov som sa nestretol ešte s tým, aby bol na ulož.to uložený nejaký súbor, ktorý by bol poškodený a nešiel rozbaliť.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lojzak02 9. 4. 2016 07:49

Zkus to rozbalit jiným programem nebo pod Linuxem.
lojzak02
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod jackbrno 9. 4. 2016 08:06

Pokud to nezvládne rozbalit WinRAR, tak je zbytečné to zkoušet čimkoliv jiným. Soubor je evidentně poškozený. Jsou tři možnosti, buď chyba při přenosu přes internet nebo chyba harddisku a nebo chyba RAM. HDD a RAM doporučuji prověřit, i když by se jejich chyba pravděpodobně projevovala občas i jinak.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 4. 2016 08:16

Ověř, že je kabel UTP neporušený.
Někdy se stává obětí hlodavců či jiných domácích zvířat. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lojzak02 9. 4. 2016 08:34

Největší pravděpodobnost je, že je to způsobeno přerušovaným stahováním z internetu. Mně se to samé stávalo před lety, nedávno jsem taky nemohl rozbalit nějaký archiv, ale nezdálo se mi, že by byl vadný, zkusil jsem to v jiným unarchiveru a najednou to šlo. Zkusit to můžeš.
lojzak02
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod jackbrno 9. 4. 2016 08:54

lojzak02:

trochu si protiřečíš :-) Pokud by to bylo způsobeno přerušovaným stahováním z internetu, tak by byl archiv poškozen a tudíž ho nemůžeš rozbalit žádným softem :-)
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 9. 4. 2016 09:00

Hod nejaky odkaz na nejaky ten soubor, ktery nejde.
Stahnem a uvidime...
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vilik 9. 4. 2016 09:12

Občas se mi také stávalo, ale již to nějaký pátek je. Stahoval jsem JDownloaderem a stačilo omezit rychlost stahování. Pak to bylo OK.
vilik
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 9. 4. 2016 11:32

stejně tak na vině může být vadná paměť, její test není od věci...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Pytlík 9. 4. 2016 15:44

Mimochodem, poslední verzí je WinRAR 5.31, ne 5.20. To ale na okraj, pro daný problém to není podstatné.
Antivirus máš? Pokud ano, máš adresář do kterého stahuješ vyjmutý z kontroly? Stává se, že antivirus, když dojde k názoru, že stahovaný soubor není tak úplně košer, nedovolí dokončit stahování.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikee79 16. 4. 2016 09:50

Díky všem za rady. Byl jsem chvíli mimo, tak reaguji až nyní.

Jaký test paměti mám použít?

Jinak dnes opět např. tento soubor:

http://www.ulozto.cz/xmB6FTb5/cook-r-in ... ovo-cz-zip

Pro stahování používám klienta přímo z uložto.
Mikee79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 16. 4. 2016 10:05

Tak jsem to zkusil stáhnout. Mám na Ulož.to Prémium účet, takže se to stahovalo maximální rychlostí. Staženo za 3 minuty přímo Firefoxem, rozbaleno, část poslechnuta a vše OK.
vilik
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 16. 4. 2016 10:39

Stazeno, rozbaleno, v poradku.

Zkus si zkontolovat, zda mas stejne SHA-1:
402228B5B4C72BE226D9D89A393F93E167188991

Alespon budes vedet, zda je uz to stazene na prd, nebo je v poradku.
Pak to muze byt treba vadna Ram, pretocene CPU, pripadne stara verze Raru.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fortron174 11. 1. 2021 20:23

Dobrý večer, poslední dobou mám podobný problém. Soubor na ulozto (primo na stranke) ukazuje ze ma velkost 15.8GB. Dám ho stahovat, vyskočí tabulka či ho chcu otevrit alebo uložit a tam už je velkost len 14.7GB. Ked daný súbor stahnu po otevreni píše že je poškodený, samozrejme ked má o 1.1GB méne. Tento problém mám aj u dalších súború rúzných velkosti. Pokažde sa velkost suboru odlišuje a pak píše že je poškodený. Windowsem to neni. Mnel sem 7 ted mam 10.

A
http://imgway.cz/s/J9i
B
http://imgway.cz/s/J9j
Fortron174
Kolemjdoucí

Další stránka