Jak zapojit mikrofon.

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vlado33 3. 1. 2019 13:49

Headset Connect IT Biohazard GH 2000,byl přerušen kabel mezi ovladačem a sluchátky.Ovladač jsem vyhodil a chci použít jen kabel s jackama pět žil.Jelikož jsem rozpojil i kablík k mokrofonu a ted nevím zda jeden vodič co jde k mikrofonu mám zapojit na zem,ano či na ? děkuji
vlado33
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 1. 2019 16:54

A kdo to má vědět ?

Mikrofony ve výpočetní technice jsou zapojené většinou tak že stínění kabelu je zem a drát je živý konec mikrofonu v případě stereo mikrofonů je jeden drát levý a druhý pravý kanál.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlado33 3. 1. 2019 17:26

Ty to právě víš a proto se tě ptám.Ale v tom headsetu stínění není jsou tam lakované drátky které jdou špatně letovat.Co když tam dám jiný kablík bez stínění,používám jenom na SKYPE
vlado33
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 3. 1. 2019 17:35

Tak jeden musí byť " ZEM " isto ... teraz je otázka či je to spoločné uzemnenie ako pre sluchátka tak pre mikrofon. Skúšaj ...
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD Rad. R7 SSD 240 GB,Samsung 840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr.
atti.hombre
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 1. 2019 17:58

To právě nemusí, může tam být mikrofon co zem nepoužívá (symetrické zapojení) a vše se řeší v tom ovladači (kde se to převede na asymetrické), třeba ten ovladač rozebrat a skouknout zapojení.

Jinak pokud nějaký drát není společný tak můžeš jeden drát od mikrofonu dát na zem jedině co se stane když to nebude správně budeš mít s užitečným signálem i různé rušení pokud je to mikrofon pro symetrické zapojení.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlado33 3. 1. 2019 17:58

Je to společná zem se sluchátkami.Víš já bych chtěl to nahradit kábliky ale bez stínění - šlo by to.Budu používat jen na Skype.
vlado33
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 1. 2019 20:34

Nešlo!

Jednoduché řešení je to vyhodit a pořídit si nové sluchátka a mikrofon nebo to dej spravit někomu kdo se vyzná.

Asymetrický NF signál s úrovní 0,03 V přeneseš pouze na krátkou vzdálenost pouze kvalitním stíněným kablíkem.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlado33 3. 1. 2019 21:00

Tak ti děkuji,asi to vyhodím.
vlado33
Junior