Klonování HDD na menší SSD, jaký SW

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod regine 24. 6. 2019 10:28

To: Nargon - Díky.
Obdobně i já dávám přednost aplikacím 'LIVE' (dříve z CD, dnes z USB-flash), teda systémové akce bez běhu systému.
1. Kvůli jednorázovým akcím nemíním zaplevelit systém instalacemi, často s různými podmíněnými 'nutnostmi'.
2. Když běží operační, může se cokoliv vyvrbit (známe MS, že? - co takový updejtíček? :'( ).
3. V tomto případě klonování určitě HHD vyjmu z lapťopu a navěsím na 'kšandy' do desktopu s SSD s mnohem větším výkonem.
4. Pořád mám v záloze osvědčenou Clonezilla s Gparted. Stejně pravidelně dělám zálohy partitions/oddílů.
5. Chci testnout Clonezilla dle návodu,
https://www.backup-utility.com/articles/clonezilla-clone-larger-disk-to-smaller-disk-4348.html
ač se udává, že Clonezilla neumí z větší na menší kapacitu klonovat. Dle článku (i jiných návodů) a diskuse prý jde. Uvidím dle nálady. :/
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior

Odeslat příspěvekod regine 29. 6. 2019 16:14

Úspěšně naklonováno z HDD na menší SSD pro starší lapťop. Zkušenost.
Podmínky:
- 6 partition = 3x NTFS, 1x ext4, 1x swap a 1x hidden partition [install Windows 7], použit desktop a na 2 kšandách HDD+SSD,
- klonovací soft spouštěn z Live-USB,
- předem oblasti/partitions GParted zmenšeny na menší kapacitu SSD.

1. Opět uspěli jen GParted, Boot-repair a Clonezilla s postupným obnovením partitions/oddílů (z pravidelných záloh).
2. AcronisTrueImage2019_14690 - začal slibně, ale jak byl na 100% zahlásil neúspěch.
Přesto se Windows 7 daly spustit. GParted ukázal, že si ATI neporadil s ext4. Partiton vytvořena, ale prázdná.
3. AcronisTrueImage2016 - vyhrabáno z archivu, asi na 30% procesu vytuhnuto.
4. EaseUS Todo Backup tb_free - vytvořil partitions/oddíly a konec.
Dál jsem netestoval, stejně zabrán celý den. Udělat hned s Clonezilla za půl hodiny i s montáží hotovo. :twisted: Ale i špatný pokus je 'dobrý' pokus, kam cesta neveda. :-|
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior

Předchozí stránka