Teamviewer - "commercial use detected"

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 11. 10. 2019 13:47

Zdravím

léta používám nekomerčně neplacenou licenci Teamvieweru ke vzdálené správě PC v rámci rodiny a přátel. Posledního cca půl roku při připojení ke kterémukoli PC z mé "skupiny" dostávám hlášení, že bylo detekováno komerční využití na některém z propojených PC a že si mám koupit placenou verzi. Spojení je po krátké době přerušeno (nejprve to bylo po 5 minutách s 3 minutami čekání na další připojení, teď už je to jen pár desítek vteřin s ještě delším čekáním).

Třikrát jsem posílal do TW prohlášení, že mé použití TW je nekomerční a jsem blokován omylem (mají na to specielní webový formulář). Blokace je zřejmě vázána na TeamViewer ID, které se ve formuláři hlásí v extra kolonce... zahlásil jsem svoje, do poznámky uvedl i seznam s ID připojovaných PC.
Nicméně jsem stále blokován a ani od TW nedorazilo nějaké vyjádření.

Nevíte někdo, co s tím dělat? Jak se v očích TW "vyreklamovat" z podezření z komerčního použití, nebo nějak jinak odblokovat? Je nutné stejný formulář vyplnit za všechna PC, ke kterým se chci připojovat? Není z pohledu TW komerční použití "nakažlivé", takže kdo se jednou připojí k někomu s komerční licencí nebo podezřelému z komerčního použití, stává se automaticky také podezřelým z komerčního použití? Jde nějak jednoduše změnit TW ID, na které se to komerční použití zřejmě váže?

Vím, že existují alternativy k TW, ale to je až poslední možnost (jsem na TW zvyklý, je nainstalovaný a spuštěný na vzdálených PC tak, aby nevyžadoval aktivitu vzdáleného uživatele...)
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 11. 10. 2019 20:21

Shodou okolností dnes taky řeším, tak netuším jak rychle a zda vůbec to funguje...

https://www.teamviewer.com/en/support/p ... ification/
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod kuba12345678 11. 10. 2019 21:06

kup si to a budes mit klid, to je reseni. zlegalizujes tim tak i to, co delas mimo rodinu.
kuba12345678
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 12. 10. 2019 09:05

kuba12345678:

Nemám co legalizovat.
Používám to podle podmínek nekomerčně. Nevidím důvod, proč pořizovat licence pro pět šest PC v rodině... pokud chce TW aby lidí platili i za soukromé použití, mají to říct na rovinu. Tuhle hru na vypálené "zaplať, ať nemáš potíže" nehraju.

A otázka zněla jinak...
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 10. 2019 16:53

A nemá jeden z těch počítačů serverový operační systém? To bys ty podmínky porušoval, i když by ten Windows server provozoval uhrovatý synoveček na hry.

Jinak komerční užití mi bylo detekováno i v případě, že jsem byl SOUČASNĚ připojený k několika počítačům delší dobu (řekněme 2-3 hodiny). Asi to odhadují podle intenzity používání a ty se o tu rodinu a přátele staráš příliš intenzívně :) .
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mochr 12. 10. 2019 21:55

Taky mě cca před rokem vyskočilo. Prej kvůli castemu používání. Přešel sem na anydesk-opensource, aplikace i pro telefon. Nni sice tak jak teamviewer ale za tu cenu super. Licence teamvieweru mě přijde hodně prepalena pro domácí použití
mochr
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 13. 10. 2019 10:25

vladimir píše:A nemá jeden z těch počítačů serverový operační systém?

Ne, všechno desktop pracovní stanice s win 10 (dříve xp) Home, resp. Pro.

vladimir píše:Jinak komerční užití mi bylo detekováno i v případě, že jsem byl SOUČASNĚ připojený k několika počítačům delší dobu (řekněme 2-3 hodiny). Asi to odhadují podle intenzity používání a ty se o tu rodinu a přátele staráš příliš intenzívně :) .


Že jsem se někdy připojil ke 2 strojům současně nemůžu vyloučit, když to určitě není běžné. Některá sezení ale byla dlouhá, to ano.
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 10. 2019 20:07

Používám Anydesk i TeamViewer a druhý zmíněný je výrazně lepší. Cestou by také mohla být klasická vzdálená plocha.
Narazil jsem na stejný problém s omezení licence a i přes několik žádostí jsem se vrácení free statusu nedočkal. Každopádně na sporadické použití jsou ceny základní licence mimo realitu.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 10. 2019 12:34

Lze použít i RealVNC, které pro domácí použití (do 5 PC) lze použít zdarma. Má i funkci připojení skrze cloud, tudíž není nutnost mít veřejnou IP adresu; funguje odkudkoliv stejně jako TeamViewer.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 2. 11. 2019 15:29

Jo, dík za tipy k alternativám, možná mi nezbude než přejít na něco jiného.

Takže nikdo nemá odpovědi na původní otázky:
  • Jak se v očích TeamVieweru efektivně "vyreklamovat" z komerčního použití? Když nikdo nereaguje na čestné prohlášení ve formuláři k tomu určenému.
  • Jak jednoduše změnit své TeamViewer ID, resp. jaké akce provést, aby moje PC nebylo nadále detekováno jako "podezřelé z komerčního použití"?

P.S. Otázku "nakažlivosti" komerčního použití jsem experimentálně vyřešil sám. Potvrdilo se, že zde nevyhnutelně nejde o nakažlivost typu "když se někdo podezřelý z komerčního použití připojí na někoho jiného, tak i ten jiný je následně považován za komerčního uživatele".

Konkrétně... s detekcí komerčního využití mám problém, když se z PC A připojuji na PC B, C, D...
Připojení z PC B na C je (zatím) bez problému.
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas 2. 11. 2019 19:52

Řešil jsem to v podobnou dobu jako ty a už mi přišel mail, že mi vrací non-commercial licenci...
djkubas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 2. 11. 2019 20:03

A jak dlouho jsi čekal na reakci z TVW?
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 7. 12. 2019 01:43

...zatím žádná odpověď z Team Vieweru. Zřejmě nějaká Hlava XXII... když člověk spadne do kolonek "Komerční užití" a "Nezaplacená licence" asi nemá na odpověď nárok.

Zatím jsem vyřešil instalací druhého systému na rozdělený disk (stejně jsem chtěl Linux na hraní...). zároveň jsem našel na sekundárním disku "zapomenutou" partition s Windows. Sice je to "zaprasený" systém, který se chová jankovitě, a kvůli kterému jsem instaloval Windows ještě jednou na nový disk... ale nabootovat se z toho dá... a TeamViewer na téhle partition s jiným ID funguje.

To mne přivádí na myšlenku... odinstalovat TeamViewer na hlavním disku, pokusit se od něj očistit registry... změnit velikost disku partition editorem... a nainstalovat TV znovu. Třeba si udělá nějaký jiný "otisk hardware + software" a vygeneruje jiné ID.
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 1. 5. 2020 15:24

Update:

Někdy na konci března/začátku dubna, po více než roce, mi Team Viewer začal znovu "tiše" fungovat (žádné oznámení o odblokování). Už nehlásí podezření z komerčního použití a neomezuje délku session. Hurá!

Nevím, zda po několika měsících vyřídili mé reklamace, nebo (dočasně?) udělili odpuštění i podezřelým z "komerčního" užití v souvislosti se současnou virovou situací (řada firem dává komunikační programy pro vzdálenou práci s nějakým zvýhodněním).
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků