Teamviewer - "commercial use detected"

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 11. 10. 2019 13:47

Zdravím

léta používám nekomerčně neplacenou licenci Teamvieweru ke vzdálené správě PC v rámci rodiny a přátel. Posledního cca půl roku při připojení ke kterémukoli PC z mé "skupiny" dostávám hlášení, že bylo detekováno komerční využití na některém z propojených PC a že si mám koupit placenou verzi. Spojení je po krátké době přerušeno (nejprve to bylo po 5 minutách s 3 minutami čekání na další připojení, teď už je to jen pár desítek vteřin s ještě delším čekáním).

Třikrát jsem posílal do TW prohlášení, že mé použití TW je nekomerční a jsem blokován omylem (mají na to specielní webový formulář). Blokace je zřejmě vázána na TeamViewer ID, které se ve formuláři hlásí v extra kolonce... zahlásil jsem svoje, do poznámky uvedl i seznam s ID připojovaných PC.
Nicméně jsem stále blokován a ani od TW nedorazilo nějaké vyjádření.

Nevíte někdo, co s tím dělat? Jak se v očích TW "vyreklamovat" z podezření z komerčního použití, nebo nějak jinak odblokovat? Je nutné stejný formulář vyplnit za všechna PC, ke kterým se chci připojovat? Není z pohledu TW komerční použití "nakažlivé", takže kdo se jednou připojí k někomu s komerční licencí nebo podezřelému z komerčního použití, stává se automaticky také podezřelým z komerčního použití? Jde nějak jednoduše změnit TW ID, na které se to komerční použití zřejmě váže?

Vím, že existují alternativy k TW, ale to je až poslední možnost (jsem na TW zvyklý, je nainstalovaný a spuštěný na vzdálených PC tak, aby nevyžadoval aktivitu vzdáleného uživatele...)
Všechno je naopak než to je. Že je to tak?... Jsem drsný: Siemens ME45 -> M65 -> Sony Ericsson C702 -> vyměknutí a downgrade Nokia 6303 classics -> Honor 6X
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 11. 10. 2019 20:21

Shodou okolností dnes taky řeším, tak netuším jak rychle a zda vůbec to funguje...

https://www.teamviewer.com/en/support/p ... ification/
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod kuba12345678 11. 10. 2019 21:06

kup si to a budes mit klid, to je reseni. zlegalizujes tim tak i to, co delas mimo rodinu.
kuba12345678
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 12. 10. 2019 09:05

kuba12345678:

Nemám co legalizovat.
Používám to podle podmínek nekomerčně. Nevidím důvod, proč pořizovat licence pro pět šest PC v rodině... pokud chce TW aby lidí platili i za soukromé použití, mají to říct na rovinu. Tuhle hru na vypálené "zaplať, ať nemáš potíže" nehraju.

A otázka zněla jinak...
Všechno je naopak než to je. Že je to tak?... Jsem drsný: Siemens ME45 -> M65 -> Sony Ericsson C702 -> vyměknutí a downgrade Nokia 6303 classics -> Honor 6X
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 10. 2019 16:53

A nemá jeden z těch počítačů serverový operační systém? To bys ty podmínky porušoval, i když by ten Windows server provozoval uhrovatý synoveček na hry.

Jinak komerční užití mi bylo detekováno i v případě, že jsem byl SOUČASNĚ připojený k několika počítačům delší dobu (řekněme 2-3 hodiny). Asi to odhadují podle intenzity používání a ty se o tu rodinu a přátele staráš příliš intenzívně :) .
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mochr 12. 10. 2019 21:55

Taky mě cca před rokem vyskočilo. Prej kvůli castemu používání. Přešel sem na anydesk-opensource, aplikace i pro telefon. Nni sice tak jak teamviewer ale za tu cenu super. Licence teamvieweru mě přijde hodně prepalena pro domácí použití
mochr
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 13. 10. 2019 10:25

vladimir píše:A nemá jeden z těch počítačů serverový operační systém?

Ne, všechno desktop pracovní stanice s win 10 (dříve xp) Home, resp. Pro.

vladimir píše:Jinak komerční užití mi bylo detekováno i v případě, že jsem byl SOUČASNĚ připojený k několika počítačům delší dobu (řekněme 2-3 hodiny). Asi to odhadují podle intenzity používání a ty se o tu rodinu a přátele staráš příliš intenzívně :) .


Že jsem se někdy připojil ke 2 strojům současně nemůžu vyloučit, když to určitě není běžné. Některá sezení ale byla dlouhá, to ano.
Všechno je naopak než to je. Že je to tak?... Jsem drsný: Siemens ME45 -> M65 -> Sony Ericsson C702 -> vyměknutí a downgrade Nokia 6303 classics -> Honor 6X
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 10. 2019 20:07

Používám Anydesk i TeamViewer a druhý zmíněný je výrazně lepší. Cestou by také mohla být klasická vzdálená plocha.
Narazil jsem na stejný problém s omezení licence a i přes několik žádostí jsem se vrácení free statusu nedočkal. Každopádně na sporadické použití jsou ceny základní licence mimo realitu.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 10. 2019 12:34

Lze použít i RealVNC, které pro domácí použití (do 5 PC) lze použít zdarma. Má i funkci připojení skrze cloud, tudíž není nutnost mít veřejnou IP adresu; funguje odkudkoliv stejně jako TeamViewer.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků