Macrium Reflect

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 22. 11. 2019 17:31

Zdravím, po neúspěchu se Zálohováním pomocí Historie souborů, jsem nainstaloval Macrium Reflect, úspěšně vytvořil image disku a nastavil rozpis rozdílového zálohování. Poté jsem v Macrium Rescue Media Builder vytvořil záchranné medium, USB dongle a v opakovaném kroku ponechal jako medium Windows Boot Menu. Akce proběhla úspěšně...
Co jsem to vlastně spustil, co se stalo ?
PC nelze spustit, naběhne úvodní obrazovka HP s nabídkou Press the ESC key for Startup Menu, Po stisku ESC buď nic, nebo naběhne černý displej BIOSu, opět s pokynem Press the ESC... , případně vpravo dole Boot Menu nebo Diagnostics... Další možná akce jedině tlačítko napájení
Přepsal jsem BIOS/EFI, snad ne...
Přepsal jsem boot sektor disku? Pak by snad pomohlo jeho odpojení, čímž by se boot menu EFI zpřístupnilo ?
HP Elite, deska Pegatron 2AB5, AMI bios v7.07
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 23. 11. 2019 10:42

Zjevně jsem podcenil možnou závažnost problému. Jsem (byl jsem) nový a nezkušený uživatel zálohovacího systému Macrium Reflect. Co provede služba Macrium Rescue Media Builder ? viz obrázek
rescue.PNG
Přepíše / modifikuje cosi na systémovém disku, nebo modifikuje/přepisuje CMOS paměť na základní desce (Boot Menu v BIOS/EFI)?
Terminologií HP, počítač se spustí a zastaví se na úvodní obrazovce s logem HP (Press the ESC ...) Nereaguje na stisk žádné klávesy.
Případně se obrazovka s logem zobraz na cca 2 sekundy a objeví se černá obrazovka BIOSu s přehledem hw a stejným pokynem (Press the ESC key ...)
Klávesnice prostě na nic nereaguje, jen se po spuštění pc rozsvítí indikace Num Lock. Proto možná i selhal pokus o obnovení CMOS z jakési zálohy (podle pokynů HP)
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 23. 11. 2019 16:54

Děkuju všem návštěvníkům za vskutku vydatnou pomoc...
Nakonec jsem se osmělil a pomocí jumperů na desce vymazal CMOS a pro jistotu i resetoval CMOS password. Počítač se spustil, naběhla úvodní obrazovka s logem HP, poté displej s možností volby (tuším) Windows 10 a nově s volbou Macrium Reflect Recovery (to jsem zatím nezkusil)
Za vydatnou pomoc prozradím jednak, že Macrium se mi líbí, jednak že je v akci Black Friday aktuálně nabízen s 50% slevou (čehož jsem využil, s popsanými důsledky)
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod saruman 23. 11. 2019 18:46

Robím s počítačmi 30 rokov, ale tak zmätočné vysvetlenie problému som nezažil. Ale nič to. Možno bude s teba šikovný lekár.
saruman
Junior