Robocopy syntax

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mahe 13. 3. 2020 21:08

Chcem sa poradiť so skúsenejšími, ako nastaviť príkaz ROBOCOPY aby som mal online zrkadlový disk na fyzicky druhom PC v domácej sieti ? Pracujem na jednom PC kde mám svoje dáta napr. D:\Data a takú istú kópiu chcem mať aj na druhom PC v sieti na zdieľanom disku G:\Back_data. Stačí mi táto syntax ?
Robocopy „D:\Data“ „G:\Back_data“ /mir /XX

Je nejaký parameter, aby sa kopia robila automaticky napr. každú hodinu ?
Alebo ako nastaviť syntax, aby sa pred vypnutím PC všetky nové a zmenené súbory aktualizovali aj na G disku ?
Doteraz som používal príkaz "Synchronizovať priečinky" cez TC.
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 3. 2020 22:10

Syntaxe je správně.
Princip chybně.
Standardně se zálohuje pod admin účtem do UNC, např.:
Kód: Vybrat vše
robocopy D:\data \\nas\backup /mir

Do zálohy nesmí mít přístup daný BFU v ACL pro zápis, jen ke čtení.
Termíny zálohování se určují v Scheduleru (Plánovač):
taskschd.msc

Robocopy se používá k zálohování permanentně používaných/otevřených souborů, např. databází apod.
K běžnému zálohování dokumentů bohatě stačí
xcopy

Tím se vyhneš nebezpečí parametru mir, např. po napadení originálních dokumentů exploity typu ransomware.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mahe 15. 3. 2020 13:36

Dík Milan za odpoveď.
Štandardnú "zálohu" riešim cca 1x za dva-tri mesiace na externý disk v DJ Synology, ktorý pripojím do siete - spustím "Synchronizovať priečinky" cez TC a povolím "Prepísať všetko staršie". Potom disk vypnem - odpojím a beriem domov do úschovy.

Keďže v práci mám jedno PC, ktoré slúži len ako Printserver (ide tlač na plotre), tak som do neho vložil ďalší disk a chcel by som urobiť "softwarovy RAID" . t.j. aby sa z hlavného dátového disku na neho všetko zrkadlilo. Nevadí mi, (NAOPAK - toto je skôr vítané ! ) že tam ostanú aj súbory, ktoré som na zdrojovom disku už vymazal alebo presunul do iného adresára.
Idem si teda pozrieť syntax a parametre pre XCOPY.
Mahe
Junior