Problém s místem, GOOGLE

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 24. 3. 2020 09:49

Zdravím všechny,

jelikož jsem vždy obdržel dobrou radu na fórech, přicházím s dotazem, jak "uvolnit" místo na gmailu.

Google poskytuje pro své uživatele 15 GB dat, což pro dnešní mobily začíná být nedostačující. V současné době mi google disk hlásí, že mám 85% kapacity zaplněno a že si mám platit měsíčně za data. To nechci. Nejde to nějak obejít, nějakým cloudem? Vím, že stačí stáhnout fotky na disk, vymazat je ve fotkách google a místo pro další focení je uvolněno, přesto bych rád měl fotky vždy on line k dispozici z fotek nic nemazal.

Je tu někdo, kdo řešil podobný problém?

V.K.
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod eici 24. 3. 2020 10:25

Vymaž staré maily, najme prílohy vedia narobiť objem. Ak nenahrávaš fotky vo full kvalite ale akceptuješ "google kompresiu" tak máš neobmedzený priestor.
eici
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 24. 3. 2020 10:30

Smazat nektere fotky nebo platit. Google disk je cloud - presun jinam je jen prodlouzeni problemu. Pokud nestaci 15GB na fotky v mobilu, holt nezbyva nez si priplatit...
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 24. 3. 2020 12:19

Staré emaily vymazány, to mi moc nezabírá, tam jde hlavně o fotky.
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod soban 24. 3. 2020 19:21

Jak se měnil disk a fotky tak mě taky došlo místo.

Zkoumáním jsem zjistil že fotky tam byly 2x jednou v disku a podruhé dostupné z aplikace fotky (kde mám nastaveno neomezené místo).

Stačilo projít Google disk a složky s fotkama tam smazat a hned bylo 14G volné......

Takže pokud chceš mít jistotu pro jistotu fotky zálohovat na HDD a smazat z Google disku a na Google fotky by měly zůstat.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 3. 2020 23:49

Google fotky v základním nastavení mají nahrávání fotek (do 16 Mpx) a videí (do 1080p) zdarma. Nezapočítávají se tedy do kapacity Google disku/Gmailu. Píšu to, protože jsem se setkal s většinou uživatelů, kteří to nevědí.
U Gmailu lze maily hledat podle velikosti (tmavá šipka/trojúhelník v poli hledání). Nicméně pokud máte kapacitu zaplněnou jen fotkami a chcete mít uloženy originály nad 16 Mpx, pak Vám nic než navýšení kapacity nezbude.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 25. 3. 2020 18:04

Ano pro fotky je neomezené místo ovšem jak se to dělilo / oddělovaly se fotky od disku tak se mi fotky vlastně zdvojily, jedna sada byla v aplikaci fotky, a druhá stejná sada byla v aplikaci disku a tam žádné neomezené místo není a počítalo se to.

Takže nemá fotky taky v disku?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 28. 3. 2020 10:11

Fotky na disku nemám, přemýšlel jsem nad tím, že asi nemá cenu nechávat maximální kvalitu fotek, jelikož je to stejně velká kvalita, 16 MPx je max kvalita od googlu a můj foťák v telefonu má taky max 16 MPx. Tím pádem to bude jen místo pak pro videa? Chápu to správně? Když teda v nastavení dám, aby se jednalo o neomezené množství, tak by se vlastně nic dít nemělo a směle pojedu dál?
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 28. 3. 2020 11:22

Ospravedlňujem sa za nekonštruktívnu odpoveď, ale len pre istotu: vieš o tom, že za 100 GB by si zaplatil iba 20 € ročne?
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 28. 3. 2020 18:27

Vím, nechci za to platit...
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 3. 2020 23:40

dj wenec píše:Když teda v nastavení dám, aby se jednalo o neomezené množství, tak by se vlastně nic dít nemělo a směle pojedu dál?

Protože fotky nemáte větší, než je povolený rozsah, tak nebude docházet ke změně rozlišení, ale může dojít ke změně komprese. Nová videa, jsou-li ve vyšší kvalitě, se upraví na maximální rozlišení 1920×1080 px.
Stávající obsah by to nemělo ovlivnit, ale to by bylo vhodné pročíst přímo na pravidlech Google. Mění to docela často. Přeci jen, je to služba zdarma...
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuba12345678 29. 3. 2020 00:22

resenim je treba nextcloud ns vlastnim serveru, ale to se musi taky platit. vis, ono nic neni zdarna. ty snad delas zdarma?
kuba12345678
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 30. 3. 2020 14:59

To: kuba12345678, ty snad delas zadarmo? Tohle jsou krasne recnicke otazky. Polozil jsem dotaz a nakonec nasel nejake reseni, jak na to, a jinak treba uloz.to je stale zadarmo, nemam rad, kdyz musim platit za to a za tamto, potom se nakonec clovek zjisti, kolik penez mu lita zbytecne z okna ven.

Youtube premium, idnes premium, netlflix, hbo, google, atd atd atd
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 30. 3. 2020 20:23

uloz.to je stale zadarmo ... kolik penez mu lita zbytecne z okna ven

To už je hodně mimo téma, ale ten argument je tak moc špatný, že nešlo nereagovat. Chcete-li ušetřit, pak dané služby nepoužívejte a placený obsah nekonzumujte. Tím se vyhnete i otázce legality.
Pokud Vám opravdu není jasné, v čem Váš argument pokulhává, pak další debata na toto téma nemá smysl.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 31. 3. 2020 06:18

Stahnout data z uloz.to je prestupek ci trestny cin?
dj wenec
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků