Obnova smazaných dat

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Radebe 18. 4. 2021 09:41

Zdravím,

doporučili by jste mi prosím nějaký dobrý program na obnovu smazaných dat z disku? Máte nějaký odzkoušený? Počítán s tím, že bude placený, jen nerad bych platil za nějaký, který nebude fungovat dobře.

Předem moc děkuji za rady.

Narazil jsem na EaseUS Data Recovery, nemáte nějaké zkušenosti?
Radebe
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 4. 2021 14:10

Pokud chcete cokoliv obnovit, tak 1) na ten disk (diskový oddíl) nespíte už používat a v žádném případě na něj zapisovat, 2) napište, jaký má souborový systém a zda se jedná od HDD, SSD nebo USB flash.
Neposledně je také dobré říci, jak ke smazání došlo. Jestli se jedná o nějaké soubory odstraněné z koše, nebo jestli mazání proběhlo nějakou bezpečnou metodou přepisu disku.
EaseUS je v pohodě a umí obnovit i relativně problematické scénáře. Nicméně ve chvíli, kdy na disk bylo po smazání dále zapisováno, je pravděpodobné, že soubory sice obnovíte, ale budou interně poškozeny.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radebe 18. 4. 2021 17:22

- na disk jsem už nezapisoval, při obnově systému jsem omylem odstranil oddíly
- jedná se o SSD disk
- ještě jsem objevil program minitool power data recovery
Radebe
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 4. 2021 18:55

V tom případě nejde o smazaná data, ale o obnovu oddílu. Pokud byl oddíl jen odstraněn a dál nic, bude obnova snadná. Pokud byl přes prázdné místo vytvořen oddíl nový, bude obnova časově náročná (dle velikosti oddílu a zaplnění).
Každopádně EaseUS Data Recovery umí smazaný oddíl číst, ale neobnoví jej a ani správně nezobrazí adresářovou strukturu. Prostě najde soubory a složky k obnovení.
Obnovit celý oddíl do původního stavu umí EaseUS Partition Master.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radebe 19. 4. 2021 21:17

Emil Pastelka píše:V tom případě nejde o smazaná data, ale o obnovu oddílu. Pokud byl oddíl jen odstraněn a dál nic, bude obnova snadná. Pokud byl přes prázdné místo vytvořen oddíl nový, bude obnova časově náročná (dle velikosti oddílu a zaplnění).
Každopádně EaseUS Data Recovery umí smazaný oddíl číst, ale neobnoví jej a ani správně nezobrazí adresářovou strukturu. Prostě najde soubory a složky k obnovení.
Obnovit celý oddíl do původního stavu umí EaseUS Partition Master.


Děkuji moc, EaseUS Partition Master jsem použil a většina souborů obnovena, nešli akorát .iso a .exe soubory, ale ty pro mě nebyli až tak důležité.
Radebe
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků