E-mail obecně

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dave.6 16. 4. 2005 13:30

Nazdar mám dotaz možná to bude znít zbytečně ale ještě mě to nikdo nějak přijatelně nevysvětlil...
1. Bych se chtěl zeptat k čemu mě vlastně je gigovej mail když (podle mě) stejně větsina lidí stahuje e-maily pres outlook nebo tak něco?
2. Jak se může seznamu a vlastně všem osatním poskytovatelům free gigovejch mailovejch schránek vyplatit dávat toto vše zadarmo? kde berou tolik mista?

no tot asi vse moc dik za vsechny reakce....
Sony Ericsson W810i + 4 gb karta Memory Stick PRO Duo
Dave.6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 16. 4. 2005 13:44

Ja treba gigovej mail pouzivam pro prenos souboru, kdyz zrovna nemam po ruce flashdisk. Jinak zpravy po stahnuti do e-mailoveho klienta ihned mazu ze serveru. Nechapu lidi, kteri tyto textove zpravy hromadi na serveru velkou dobu, da to praci zaplnit par GB jen textem...
To s tou ohromnou velikosti, poskytovatele e-mailovych schranek se posledni dobou predhanej, nejdriv to byl Gmail, Seznam, Centrum.
Gmail: schranka od 2GB, stale se zvetsujici
Seznam: schranka 2GB, priloha 13MB
Centrum: schranka: 2GB, priloha 600MB (stejne si myslim, ze tak velkou prilohu lze uplatnit jen mezi uzivateli Centra)
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goes12 16. 4. 2005 13:45

Dave:
ad 2. - zijou z reklamy. Co se tyce toho mista pro emaily, neni to zas tak hrozne, jak se to muze zdat.
Predstav si situaci, ze je 1000 emailu s tim, ze muzou mit 2GB zabraneho prostoru, tzn. ze v tomto pripade by museli mit 2TB kapacitu (+zalohy). Oni ti reknou "mas 2GB" ale tento prostor mas jenom virtualne. Oni to ho nijak napevno nerezervuji, ale postupne, jak se tvoje schranka zaplnuje, tak ti ji uvolnuji az do tech 2GB mista. Tudiz kdyz maji tech 1000schranek, tak jim staci treba jen 500GB a ne 2TB, protoze ne vsichni to vyuziji. Dalsi veci je komprese, to ze ty to vidis nejak, nemusi znamenat, ze to archivuji 1:1.
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod cermi 16. 4. 2005 13:46

1. normalnimu uzivateli na nic, hodi se max. kdyz se opravdu dlouhou dobu nedostanes na net a mas tam treba naky konfery apod. Jinak centrum prej umozni posilat 600MB prilohy mezi schrankama @centrum.cz
2. misto - to souvisi s 1. bodem, proste pocitaj s tim ze lidi tam budou mit max. par MB :)
Jakub Čermák
---------
Some solve problems by thinking and talking.
cermi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goes12 16. 4. 2005 14:15

s tou 600MB prilohou, mam pripojeni od UPC plus, tedy upload mam 512kbit/s tedy 64KB tzn. ze takovou prilohu budu posilat cca 2hodiny36minut pokud to pojede naplno (coz urcite nepojede), tedy ocividne v bezne praxi (krom nejakych univerzitnich siti) dost nepouzitelne. A pokud ano, tak jedine pomoci postovniho klienta, protoze jinak vas freemejl pri necinnosti po par minutach odloguje.
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod Davpe 17. 4. 2005 06:45

ja nekde cet ze posilanim obrazku a souboru pres mail se velikost ztrojnasobi pac se to prevadi do textove formy (ASCII?).co je na tom pravdy?
Davpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmqm 17. 4. 2005 07:42

neztrojnasobi, ale skutecna velikost ktere posilas je velikost prilohy x 1,3 (ten prepocet je priblizny) ale nikdy to nepresahne 1,5 nasobek velikosti prilohy :P
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 17. 4. 2005 20:19

Dave.6 píše:
1. Bych se chtěl zeptat k čemu mě vlastně je gigovej mail když (podle mě) stejně větsina lidí stahuje e-maily pres outlook nebo tak něco?
2. Jak se může seznamu a vlastně všem osatním poskytovatelům free gigovejch mailovejch schránek vyplatit dávat toto vše zadarmo? kde berou tolik mista?

r/quote]


1) Normálnímu člověku k ničemu. Pokud chceš pracovat s velkými soubory, uložíš si je na harddisk a nebudeš je skladovat na mailovém serveru, bo práce s tím je strašně pomalá (logicky). Kdo si chce velké soubory posílat, využije službu typu uschovna.cz

2) Moc je to nestojí. Zřídí gigové schránky, ale 99% uživatelů zaplní deset, dvacet mega, 0,9% uživatelů tak 100-200 mega a 0,1% možná do toho gigabajtu. Takže opticky to vypadá ohromně ale moc je to nestojí.
bigdoc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Laďa 17. 4. 2005 20:38

Gmail poštu nemaže ani to nejde. :lol:
Takže když si na něso za dva roky vzpomenu, tak to tam najdu. :-B
A nemá reklamu ! :P
Laďa
Junior

Odeslat příspěvekod bigdoc 17. 4. 2005 23:19

[quote="Laďa";Gmail poštu nemaže ani to nejde. :lol:
Takže když si na něso za dva roky vzpomenu, tak to tam najdu. :-B
A nemá reklamu ! :P:/quote]

A to si jsi jistej? Nemaže dneska, za rok ti řekne, že buď zacáluješ nějaké $$$ nebo tě trochu probere. Nesmíš taky všemu věřit :o)
bigdoc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 18. 4. 2005 02:07

Třeba na posílání filmů a hudby.
V USA je to běžné.

Když máš třeba několik kámošu po celé ČR, stačí se dohodnout a je to :twisted:
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda (novy) 18. 4. 2005 08:51

bigdoc píše:
Dave.6 píše:
1. Bych se chtěl zeptat k čemu mě vlastně je gigovej mail když (podle mě) stejně větsina lidí stahuje e-maily pres outlook nebo tak něco?
2. Jak se může seznamu a vlastně všem osatním poskytovatelům free gigovejch mailovejch schránek vyplatit dávat toto vše zadarmo? kde berou tolik mista?

r/quote]

1) Normálnímu člověku k ničemu. Pokud chceš pracovat s velkými soubory, uložíš si je na harddisk a nebudeš je skladovat na mailovém serveru, bo práce s tím je strašně pomalá (logicky). Kdo si chce velké soubory posílat, využije službu typu uschovna.cz

2) Moc je to nestojí. Zřídí gigové schránky, ale 99% uživatelů zaplní deset, dvacet mega, 0,9% uživatelů tak 100-200 mega a 0,1% možná do toho gigabajtu. Takže opticky to vypadá ohromně ale moc je to nestojí.p/quote]


1. Jenže většina lidí to dělá (dělalo) právě proto, že mailbox neměl dostatečnou kapacitu. Mít 2G je skvělé, můžu tam mít všecnu svou poštu a nemuset ji mazat, mám přístup ke své poště opravdu odkudkoliv. Navíc GMAIL je o funkčnosti - geniální JavaScriptové GUI stahující jen minimum dat, inteligentní automatecké seskupování do vláken a inteligentní prohlížení, vše je automaticky indexováno fulltextem. Nevím, jestli tyto vlastnosti mají i ty naše gigové maily, neměl jsem ča ani náladu to testovat, každopádně je to o funkcíh, 1G u běžného webmailu rozhodně nestačí

2. Málokdo to využije z více než 10 procent, takže to není zas až tolik. Financování zkontextové reklamy, synergický efekt, budování vlastní značky taky může hrát roli (sice to přímo nevy děla, ale může to být důvod proč do toho sypat peníze)
xtonda (novy)
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků