NASA Wold Wind 1.3

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mobil-man 16. 4. 2005 16:16

Mate nejake tipy a zkusenosti s timto programem? A nevite jestli do nej neni cestina?
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vortex 16. 4. 2005 16:22

rád bych s nim měl zkušenosti, ale poté co sem ho stáhnul tak se nechce nainstalovat a chce to ještě něco stáhnou jenže nevim co... nanic
Vortex
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 16. 4. 2005 16:25

Vortex píše:rád bych s nim měl zkušenosti, ale poté co sem ho stáhnul tak se nechce nainstalovat a chce to ještě něco stáhnou jenže nevim co... nanico/quote]
Chce to MS .NET framework 1.1 to si klidne nainstalujte, nikde to nepoznate. Akorat jsem mel pak problem, ze se mi vytvoril sam novy ucet, ale to jsem vyresil zrusenim toho uctu a zachovanim souboru, ktery tam byli.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vortex 16. 4. 2005 17:30

dík moc, už sem si to stáhnul a nainstaloval a už to fachá. supr :)
Vortex
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 16. 4. 2005 18:05

Vortex píše:dík moc, už sem si to stáhnul a nainstaloval a už to fachá. supr :))/quote]
Ja to nejdriv taky nechtel stahovat, ale pak me to nedalo a je to jak rikas SUPER!
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tom-cz 16. 4. 2005 20:09

je to bomba, u toho by se dalo sedět skoro furt :)
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod balin 16. 4. 2005 20:43

Uz to toho cumim 3 dny skoro v tahu a je to fakt narez!!! Asi smazu vsechny hry ... ;-)))
balin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L-Core 16. 4. 2005 21:11

Jen škoda, že ortomapy jsou jen pro USA...

Funguje vám někomu pro Evropu/Česko "LandSat7 Visible WWC"? Mně jen "LandSat7 Visible NLT" a "LandSat7 Pseudo WWC".
... do 255 znaků se nic pořádného nevleze, takže raději nic ...
L-Core
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 17. 4. 2005 09:53

L-Core píše:Jen škoda, že ortomapy jsou jen pro USA...

Funguje vám někomu pro Evropu/Česko "LandSat7 Visible WWC"? Mně jen "LandSat7 Visible NLT" a "LandSat7 Pseudo WWC". /quote]
LandSat7 Visible NLT me funguje krasne, je to vsechno hodne detailni (nase mala vesnicka z 10KM). Jediny co my nejde v evrope je USGS :wink:
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod P800 17. 4. 2005 10:12

Kde se to dá stáhnout..?
P800
Junior

Odeslat příspěvekod tom-cz 17. 4. 2005 10:15

P800 píše:Kde se to dá stáhnout..?./quote]

asi ve čtvrtek vyšel o tomto na živě.cz článek, je tam i odkaz. (kdyby ten nešel, tak v diskuzi je ještě jeden)
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 17. 4. 2005 10:27

Ale zere to hrozne dat, uz mam v ty slozce zaplnenych asi 1.5GB...
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod a 17. 4. 2005 10:40

je to paradna vec.
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radcol 17. 4. 2005 10:54

Mobil-man: Kdyz nainstalujete .NET framework 1.1 SP1, tak problem s novym uctem bude opraven.
radcol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foresth 17. 4. 2005 11:06

pri instalaci mi to zamrzne pokazde na jinem miste, ale vzdy se stejnou hlaskou jen jinym souborem: nelze rozbalit blabla soubor.. :/
Vix alios spernit propria qui crimina cernit
Sotva pohrda jinymi, kdo vidi vlastni chyby
foresth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vortex 17. 4. 2005 11:11

je to fakt bezva prográmek, už mám zaplněný 2 GB :)
neví někdo kde by se dala splašit čeština??
Vortex
Junior

Odeslat příspěvekod tom-cz 17. 4. 2005 11:13

foresth píše:pri instalaci mi to zamrzne pokazde na jinem miste, ale vzdy se stejnou hlaskou jen jinym souborem: nelze rozbalit blabla soubor.. :/

tenhle problém jsem měl taky, bylo to tím že jsem měl málo místa na C:/; přitom jsem dal instalaci na F:/, vypadá to jako kdyby se instalovalo na C:/, ale po instalaci se znovu místo na céčku objeví, je to asi nějaká chyba od NASA :)
dnešní rada zní: uvolni si místo na céčku (resp. tam kde máš win), cca 600MB :wink:
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod tom-cz 17. 4. 2005 11:15

Vortex píše:je to fakt bezva prográmek, už mám zaplněný 2 GB :)
neví někdo kde by se dala splašit čeština??
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod foresth 17. 4. 2005 11:16

tom-cz píše:tenhle problém jsem měl taky, bylo to tím že jsem měl málo místa na C:/; přitom jsem dal instalaci na F:/, vypadá to jako kdyby se instalovalo na C:/, ale po instalaci se znovu místo na céčku objeví, je to asi nějaká chyba od NASA :)
dnešní rada zní: uvolni si místo na céčku (resp. tam kde máš win), cca 600MB :wink:i/quote]

diky, uz to lita.. :]
foresth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L-Core 17. 4. 2005 14:11

Mobil-man píše:
L-Core píše:Jen škoda, že ortomapy jsou jen pro USA...

Funguje vám někomu pro Evropu/Česko "LandSat7 Visible WWC"? Mně jen "LandSat7 Visible NLT" a "LandSat7 Pseudo WWC". /quote]LandSat7 Visible NLT me funguje krasne, je to vsechno hodne detailni (nase mala vesnicka z 10KM). Jediny co my nejde v evrope je USGS :wink:
Já se ptal na "LandSat7 Visible WWC" :roll:
L-Core
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 17. 4. 2005 14:20

Sorry to jsem se prepsal, ja samozrejme myslel wwc. Nevite, jak sem vlozit obrazek z disku, abych Vam ukazal, ze WWC je detailnejsi, ale min barevnejsi.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod L-Core 17. 4. 2005 15:48

Mobil-man píše:Sorry to jsem se prepsal, ja samozrejme myslel wwc. Nevite, jak sem vlozit obrazek z disku, abych Vam ukazal, ze WWC je detailnejsi, ale min barevnejsi.
Jo už mi to taky funguje, možná byla včera "slabší" dostupnost serveru :roll:

Chtělo by to nějaký nástroj na editací "průletu" :P - nemátě někdo představu, jak na to :?:
L-Core
Junior

Odeslat příspěvekod k-o-l-m-i 17. 4. 2005 16:54

Já bych se chtěl zeptat, jestli se dá v programu nastavit, ajk velké plochy mi to bude vykreslovat? Při mém připojení mi to trvá myslím docela dlouho a chtěl bych vykreslit menší plochu...
k-o-l-m-i
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 17. 4. 2005 17:56

kolmi píše:Já bych se chtěl zeptat, jestli se dá v programu nastavit, ajk velké plochy mi to bude vykreslovat? Při mém připojení mi to trvá myslím docela dlouho a chtěl bych vykreslit menší plochu...
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 17. 4. 2005 17:57

L-Core píše:
Mobil-man píše:Sorry to jsem se prepsal, ja samozrejme myslel wwc. Nevite, jak sem vlozit obrazek z disku, abych Vam ukazal, ze WWC je detailnejsi, ale min barevnejsi.
Jo už mi to taky funguje, možná byla včera "slabší" dostupnost serveru :roll:

Chtělo by to nějaký nástroj na editací "průletu" :P - nemátě někdo představu, jak na to :?: /quote]
Jak myslite to : editací "průletu"?
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod L-Core 17. 4. 2005 18:05

Mobil-man píše:Jak myslite to : editací "průletu"?"/quote]
Viz počasí na tv Nova. Protože lze pohled na zemi sklopit pod libovoným úhlem (kdy je vidět země jakoby za letu letadlem, vč. reliéfu) a pomocí myši a kláves se pohybovat libovolným směrem - předpokládám možnost vytváření scriptů pro "popis" takového pohybu, jeho uložení a následné "přehrání" v enginu programu.
L-Core
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 17. 4. 2005 18:17

Jasne chapu, neco je napsany v TOOLS-play script... nevite co to je???
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod L-Core 17. 4. 2005 20:43

Mobil-man píše:Jasne chapu, neco je napsany v TOOLS-play script... nevite co to je???
To snad jsou nějaké skripry - z adresáře ..\Scripts programu. Ale ani ten "okolo rovníku", ani ten "testovací" mi nefunguje :? (háže error). Je to v *xml
L-Core
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 23. 4. 2005 18:19

Mě teď community landsat 7 nefunguje ani jeden. Včera chvílema fungoval.
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 23. 4. 2005 18:32

ME furt
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 26. 4. 2005 00:42

Aha, teď sem zjistil, že přesunuli servery a je zapotřebí patch

http://www.worldwindcentral.com/wiki/Wo ... dd-on_Pack
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod roztočto! 26. 4. 2005 02:02

fakt super věc, ani jsem si nevšiml, že uplynuly dvě hodiny co jsem to nainstaloval :D
Připravte zavináče, na snídani jsem zpátky!

nyní pod jménem ES0 2,5,05
roztočto!
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 4. 2005 14:46

TAky jsem si to uz nainstaloval.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 4. 2005 15:06

Zkouseli jste ten quick bird? Je to na stahnuti na tech stejnych strankach. Ja to nainstaloval, ale jediny co se zmenilo, ze pribyla jedna polozka do horniho menu. Ale nevim co ma jako delat.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 4. 2005 15:40

Tak ted mi to ukazuje 3 mista (ten quick bird) a kdyz kliknu na cervenou tecku, tak me to priblizi na 3 KM ale detaily jsou hrozny. Dole se zobrazi nejaky DIGITAL GLOBE, ale nic to z nej nenacte.Funguje to nekomu?
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M@C 27. 4. 2005 10:32

Tak jsem si to pred chvili nainstaloval, je to lepsi nez hry :) Jen bych rekl, ze ty snimky nejsou moc aktualni. Kdyz jsem zkoumal okoli, tak jsem si vsiml, ze tam kde uz nekolik let stoji Wal-mart a Warren county mall je na snimcich staveniste, nektere novejsi domy tam taky nejsou. Ale to je detail, jinak super program a asi budu mit zabavu na dost dlouho ;)
S-Max
M@C
Junior

Odeslat příspěvekod M@C 27. 4. 2005 13:13

Tak jsem to zkoumal podrobneji, tipuju, ze fotky Pennsylvanie, New Yorku a New Jersey jsou nekdy z pulky az konce 80. let. Ale je uzasne, ze v te dobe mela NASA takovou techniku, ktera byla schopna to tak nasnimat! By me zajimalo, co maji ted... :)
S-Max
M@C
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 28. 4. 2005 00:01

Mě tam taky přibyla nová položka (aerial ortho). Nic sem neinstaloval, jen zřejmě přidali nový mapy.
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 5. 5. 2005 16:52

KillerZero píše:Mě tam taky přibyla nová položka (aerial ortho). Nic sem neinstaloval, jen zřejmě přidali nový mapy.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 5. 5. 2005 21:34

Ty vodopády se dají najít pomocí Landmark Catalogu

Mobil-man:
Musíš udat latitude (zeměpisná šířka) a longitude (zem. délka)
Heading je k ničemu, to je směr z kterýho se na to zrovna díváš.

Pro neznalý:

latitude = zeměpisná šířka
longitude = zeměpisná délka
heading = směr pohledu (0°=sever je nahoře)
tilt = úhel pohledu
altitude = nadmořská výška "kamery"
distance = vzdálenost bodu ve středu obrazovky od "kamery"
FOV = zorný úhel
terrain elevation = nadmořská výška pozorovaného terénu (ve středu obrazovky, ale v tom místě, jako kdybyste měli vyplej 3D terén)
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod L-Core 6. 5. 2005 10:50

Ve vyhledávání "niagara" je Niagara Falls na prvním řádku.
Já si 3 hoďky hrál s aerial ortho mapou S.F. z výšky 300m - fakt. nádhera. Akorát Golden Gate je zborcenej a moře vedle "dělá kopec" (i při převýšení 1:1). Na plážích jsou vidět jednotlivé slunečníky, deky a (asi i) lidi.

Škoda, že to nemáme (zdarma!) pro ČR. Geodis je neskutečně drahý!
L-Core
Junior